Unlocker Dosya Silme ProgramıEkleyen
obahadir
Güncelleme Zamanı
17.03.2010

Artık kullanmaktan vazgeçtiğiniz veya işlevini zamanla kaybetmiş bir programı silmek istediğinizde program buna izin vermiyor olabilir. Böyle durunmlarda Unlocker dosya silme programını kullanarak sözkonusu programı kısa sürede yok edebilirsiniz.

UnlockerTürkçe dil desteğine de sahip küçük bir uygulama olan Unlocker bazen kurtulmak için saatler harcadığınız bir programı saniyeler içinde yok edebiliyor.

"Dosya kullanımda olduğundan sililenmiyor!" vb. uyarılar her aktif bilgisayar kullanıcısının zaman zaman karşılaştığı ve anlam veremediği uyarılardan sadece birisidir. Böyle durumlarda program gerçekten de o an çalışmakta olduğu için silinemediği gibi çalışmadığı halde kullanıcıyı silinemiyor mesajıyla karşı karşıya bırakan uygulamalar da bulunmaktadır.

Bir dosyayı silmeye çalışıp silemiyor ve çeşitli hata mesajları alıyorsanız ilk yapmanız gereken; bilgisayarınızın ekranında en altta bulunan Görev Çubuğunu ve onun en sağında bulunan Sistem Tepsisini inceleyerek yok etmeye çalıştığınız programın gerçekten de çalışıp çalışmadığını kontrol etmek olmalıdır. Bazı programlar (Örneğin; Snagit) siz kapatma komutu verdiğiniz halde kapanmamış ve sistem tepsisinde saklanmış vaziyette bekliyor olabilir.

UnlockerEğer programın çalışmadığına kesin olarak eminseniz ve buna rağmen programın çalışma dosyasını veya eklentilerinden birisini silemiyorsanız Unlocker'ı indirme zamanı gelmiş demektir.

Unlocker farenizin sağ tık menüsündeki seçenekler arasına yerleşerek size direkt dosya silme, dosya adı değiştirme ve dosyanın yerini değiştirme imkanlarını verecek. Bunun yanında silmek istediğiniz dosya eğer arkaplanda farklı bazı programlarla bağlantılı olarak çalışmaya devam ediyorsa Unlocker'ın sunacağı bağlantı listesini kullanarak bu bağlantıların Kilidini Açabilirsiniz.

Kilit açmak, silmek, dosya taşımak, dosyayı yeniden adlandırmak... Aslında basit gibi görünen ama bazen sizi çok uğraştırabilen bu işlemlerin Unlocker ile nasıl basit bir iki tıkla gerçekleştirileceğini öğrenmek için buraya tıklayarak Unlocker kullanma eğitimini okuyabilirsiniz.