Video İndirmede İddialı Bir Program: VdownloaderEkleyen
meddah
Güncelleme Zamanı
09.03.2010

Vdownloader popüler sitelerden video indirmek için en çok kullanılan programlardan biri. Peki ününü hak edecek kadar başarılı mı?

YouTube'un meşhur olduğu günden beri insanların aklını meşhur siteyle ilgili meşgul eden soruların arasında belki de en çok ilgi çekeni "bu videoları nasıl indirebilirim?" olsa gerek. Yazılım geliştiricileri tabi ki bu duruma sessiz kalmadılar ve artık bu sorunun birçok cevabı var. Bu çözümlerin arasında en çok kullanılanlardan birisi ise Vdownloader.

Video İndirmede İddialı Bir Program: Vdownloader

Oldukça basit bir arayüze sahip uygulama, büyük video sitelerinden istediğiniz videoyu indirip, oldukça geniş profil seçenekleri arasından istediğiniz cihaza uygun hale getirmenizi sağlıyor.

Video İndirmede İddialı Bir Program: VdownloaderVideo İndirmede İddialı Bir Program: Vdownloader

Search sekmesini kullanarak YouTube, Yahoo! Video, Google ve DailyMotion'da arama yapabilir, bulduğunuz sonuçları direkt olarak indirme listenize alabilirsiniz.

Video İndirmede İddialı Bir Program: Vdownloader

Web sekmesi ise tahmin edeceğiniz üzere programın içerisinden istediğiniz siteyi gezmenizi sağlıyor. Ancak bu özellik video sitelerini gezerken bile size kullanım kolaylığı sağlayan bir seçenek sunmuyor (mesela bir video izlerken direkt olarak indirme listesine atabilmeniz sağlanabilirdi).

Programı satın alırsanız bazı ek özellikler kazanıyor. History sekmesi sayesinde programın desteklemediği sitelerdeki videolara bile geçmiş dosyalarından ulaşabiliyorsunuz. Disk sekmesi ise size daha önce indirdiğiniz ama dönüştürmediğiniz dosyaları dönüştürebilme kabiliyetini kazandırıyor. Ayrıca özel dönüştürme profilleri de oluşturabilirsiniz.

Programı YouTube ve Vimeo'dan iki videoyu indirerek test ettik. Uygulama YouTube'tan indirdiğimiz videonun yüksek kaliteli versiyonlarını göz ardı etti ve en kalitesiz halini indirdi. Vimeo'da biraz daha şanslıydık program sorunsuz bir şekilde yüksek kaliteli versiyonu indirmeyi başardı.

Uygulama her ne kadar yapacağını belirttiği şeyleri sorunsuz bir şekilde gerçekleştirse de, tarayıcı eklentilerinin bile aynı işi (ve hatta daha fazlasını) yapabildiği günümüzde, sadece video indirebilmek için ayrı bir program kullanmayı açıkçası çok da anlamlı bulmuyoruz. Özellikle YouTube'daki videoların yüksek kaliteli versiyonlarını bulamaması programı mükemmellikten uzak tutuyor.