Unlocker Dosya Silme Programı ile Program Silmek

Bir türlü silemediğiniz dosyaları yok etme konusunda başyardımcınız olacak Unlocker çok küçük boyutlu bir silme programdır.

Unlocker'ı indirip kurduktan sonra program farenizin sağ sağ tık menüsüne yerleşecektir.

Silmeyi istediğiniz dosya üzerine gelin ve sağ tık yapın. Sağ tık menüsündeki listeden Unlocker seçeneğini işaretleyin:

Unlocker

Karşınıza çıkacak Unlocker menüsünden Sil seçeneğini işaretleyerek istediğiniz dosyayı silebilir, Yeniden Adlandır seçeneğini belirleyerek varsayılan dosya ismini değiştirebilir ve Taşı seçeneği ile dosyayı dilediğiniz başka bir yere taşıyabilirsiniz.

Unlocker

Eğer silmeye çalıştığınız program veya klasör o anda başka uygulamalarla bağlantılı olarak veya kendi başına işlevini sürdürüyorsa (program kapalı olduğu halde) Unlocker seçeneğini belirlediğinizde karşınıza bir işlem dizini çıkacaktır:

Unlocker ile Dosya Silmek

Bu işlem dizininde devam etmekte olan işlevleri Kilidi Aç seçeneği ile durdurabilir, devam eden tüm işlemleri sonlandırdıktan sonra ise programı tamamen silebilirsiniz.

Unlocker kimi durumlarda silme işleminin tamamlanabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı şart koşabilir. Böyle durumlarda karşınıza çıkacak Hata ekranında Evet butonuna basarak silme işleminin bilgisayar bir sonraki sefer açıldığında tamamlanmasını sağlayabilir veya Evet dedikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Unlocker ile Dosya Silmek

Unlocker, kullanım kolaylığı ve işlevselliği bakımından dosya silme alanında kullanabileceğiniz en iyi programlardan birisidir.Ekleyen
obahadir
Güncelleme Zamanı
17.03.2010