SpeedLord ile daha hızlı torrent indirinEkleyen
deniznegis
Güncelleme Zamanı
30.06.2010

SpeedLord her geçen gün daha çok kişinin kullandığı torrent programlarında yaşanabilen hız problelerine basit bir çözüm getiriyor.

SpeedLord ile daha hızlı torrent indirin

Kurulum: [star 3]
Özellikler: [star 4]
Kullanım Kolaylığı: [star 5]
Performans
[star 4]
Sonuç: [star 4]
Artıları: indirme hızı artışı, kolay kullanımı, basit arayüzü
Eksileri: Türkçe dil desteği bulunmuyor, kurulum sırasında toolbar yüklettirmeye çalışması


P2P paylaşım programları içinde en çok kullanılanlardan olan torrent programları her geçen gün daha çok yaygınlaşıyor. Ancak bağlantınız hızlı olsa da torrent ayarlarının düzgün olmaması internet hızınızdan yeteri kadar yararlanamamanıza neden olur. Speedlord popüler dosya indirme ve torrent indirme programlarında daha hızlı dosya indirmenizi sağlayarak sizin için bu sorunu çözüyor. SpeedLord programını aşağıdaki bağlandıdan indirebilirsiniz:

SpeedLord indir

Kurulum
Küçük bir program olan SpeedLord'un kurulumu oldukça basit. Ancak kurulum sırasında kullanıcıların MobileWitch Toolbar'ı yüklemeleri için ufak bir hile kullanılmış. Bildiğiniz gibi hemen her programda kurulum devam etmesi için önce bir lisans sözleşmesi için onay alınır. Speedlord'da lisans sözleşmesi bölümünde lisansı kabul ederken aynı anda MobileWitch Toolbar'ı da yüklemeyi kabul etmiş oluyorsunuz. Neyseki hem sözleşmeyi hem de toolbarı yüklememeyi seçebiliyorsunuz. Yüklemek istemiyorsanız "I Accept the License Agreement and want to Install the Mobile witch Toolbar" ibaresinin yanında bulunan kutudaki onayı kaldırın. Lisansı kabul etmeseniz de programı yükleyebiliyorsunuz.

SpeedLord ile daha hızlı torrent indirin

Özellikler
SpeedLord arkaplanda çalışarak, ilişkilendirdiğiniz indirme programının hızını artırıyor. SpeedLord pek çok popüler indirme programı ile entegre çalışabiliyor: Limewire, Shareaza, Bearshare, Vuze, eMule, Bittorent, BitComet, uTorrent, Frostwire, Ares...

SpeedLord bağlantınıza göre bant genişliğinizi belirleyebiliyor. TCP/IP ayarlarınızı optimize edip, doğru lokal/router portlarını açarak indirme hızınızı en iyiye getirmeye çalışıyor. Hızınızla ilgili istatistikleri de görebiliyorsunuz.

Kullanım Kolaylığı
SpeedLord'un kullanımı daha basit olmazdı herhalde. Programda kullancağınız her şey eliniz altında tek bir pencereden halledebiliyorsunuz. Zaten tek yapmanız gereken SpeedLord'un hızlandırmasını istediğiniz programı listeden seçip "Run" tuşuna basmak. Status bölümünde hızlandırmayı durdurabiliyorsunuz.

SpeedLord ile daha hızlı torrent indirin

Performans
SpeedLord'un bellek kullanımı 8 MB civarında yani oldukça düşük. Arka planda çalışan SpeedLord yüksek internet hızlarında minimal fayda sağlasa da asıl etkisini düşük ve ortalama internet hızlarında gösteriyor ve gerçekten indirme hızınızı artırıyor.

Sonuç
SpeedLord torrent ayarlarıyla uğraşmak istemeyenler ya da P2P programlarındaki indirme hızlarından memnun olmayanlar için kullanışlı bir program. Genişbant internet bağlantısına sahip olanlar fazla fark göremeseler de düşük ve normal hızlara sahip kullanıcılar SpeedLord'un faydasını görebilirler.