uTorrent'e Alternatif Bir Torrent Programı: BitSpiritEkleyen
Allien
Güncelleme Zamanı
25.06.2010

uTorrent kullanmaktan sıkılan kullanıcılardan biriyseniz sizin için yeni bir alternatifimiz var: BitSpirit

uTorrent  e Alternatif Bir Torrent Programı: BitSpirit

Kurulum: [star 4.5]
Özellikler: [star 4.5]
Kullanım Kolaylığı: [star 4.5]
Performans: [star 4.5]
Sonuç: [star 4.5]
Artıları: Düşük bellek kullanımı, hız, Türkçe
Eksileri: Türkçe olmasına rağmen İngilizce kurulum

BitTorrent, evrimini hala sürdüren ve dosya, film, yazılım ve çeşitli albümler indirmeyi sağlayan bir teknolojidir. Bunun için bir çok torrent programı da bulunmaktadır. BitSpirit'te onlardan birisi fakat oldukça farklı yönleriyle... Güzel tasarımı, kullanımı kolay menüleri ile torrent paylaşımına farklı bir boyut getiriyor.

uTorrent  e Alternatif Bir Torrent Programı:  BitSpirit

Kurulum

Oldukça kolay ve basit bir kuruluma sahiptir. İngilizce olmasına rağmen "Next" butonuyla kolaylıkla kurabilirsiniz. Ayrıca küçük kurulum dosyası ve kurulum hızıyla da iştahımızı kabartmaya başlıyor. Unutmadan söyleyelim programın sadece kurulumu İngilizce. Daha sonra programı Türkçe olarak kullanabiliyoruz.

Özellikler

BitSpirit, efektif kullanabilmeniz için bir çok güçlü araca ve özelliğe sahiptir. Torrent kullanan biri için en önemlisi torrent programının hızlı ve güzel özelliklerle bezenmiş olmasıdır. BitSpirit'te tüm bu beklentilere cevap verecek nitelikte.

Çoklu İndirme

Her torrent programında olduğu gibi BitSpirit'te de çoklu indirme yapabilirsiniz.

uTorrent  e Alternatif Bir Torrent Programı: BitSpirit


Hızlı Devam
Diğer torrent programlarından en büyük artısı, durduğunuz bir şeyi aynı hızla devam ettirebilirsiniz. Devam ettirme de bekleme süresi en aza indirilmiş durumda.

Güçlü Dosya Yönetimi
Güçlü dosya yönetimi sayesinde indirme yerini belirleyebilir, değiştirebilir inen dosyaları düzenleyebilir ve yönetebilirsiniz.

uTorrent  e Alternatif Bir Torrent Programı:  BitSpirit


Mesaj Desteği
Dosyayı indirdiğiniz paylaşımcı ile mesajlaşmanızı sağlayan bir özelliktir. Bir çok torrent programında olmayan bu özellik sayesinde artık tamamen çaresiz değilsiniz.

Esnek Hız kontrolü
Dosyayı indirirken artık çok daha hızlı indirebilecek ve kendi hızınızı kendiniz ayarlayabileceksiniz. Çoklu indirmelerde çok faydalı olabilecek bir özelliktir.

uTorrent  e Alternatif Bir Torrent Programı: BitSpirit


Internet Explorer ile Entegre
Internet Explorer entegrasyonu sayesinde hızlı bir şekilde torrentinizi indirmeye başlayabilirsiniz.

Çalışma Kaydı
Program çalıştığı sürece yaptığınız her şey kayıt altına alınır. Bu şekilde ne yaptığınız daha iyi anlayabilir ve duruma göre müdahele edebilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı

Basit ve kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. Aynı şekilde sadeliğiyle de göze çarpan arayüzü rahat ve efektif kullanıma elşverişlidir. Yeni başlayan kullanıcıların bile rahatlıkla indirme yapabileceği bir yapıya sahiptir. Kullanırken hızı tercih edenler için BitSpirit vazgeçilmez olacaktır.

uTorrent  e Alternatif Bir Torrent Programı: BitSpirit


Performans

BitSpirit, bellek kullanımı konusunda uTorrent düzeyinde hatta biraz daha düşük. Kullanım sırasında 8MB'lik bir bellek kullanımına sahip. Düşük bellek kullanımı ve hızıyla performans kullanımı konusunda da bizden geçer not alıyor

Sonuç

BitSpirit, diğer torrent programlarının yapabildiği herşeyi yapmasının yanı sıra farklı bir çok özelliğe de sahiptir. Örneğin paylaşımcılarla anlık iletişim oldukça yaratıcı bir fikir. Kullanım kolaylığı ve performans açısından da rakipleriyle boy ölçüşebilecek düzeyde. Oldukça az bellek tüketimine sahip olmasıyla birlikte sade ve kullanışlı bir arayüze sahiptir. Kısacası pek fazla bilinmeyen BitSpirit tüm torrent programlarına rakip olabilecek düzeyde.