No Clone 2007 4.1.35Ekleyen
guven
Güncelleme Zamanı
23.12.2009

NoClone kullanarak eş dosyaların gereksiz yere kapladığı depolama alanınızı öğrenebilir ve güvenli silme seçenekleriyle fazlalık dosyalarınızdan kurtulabilirsiniz.

P2P ağlarından web sitelerinden yaptığınız yüzlerce dosya indirimi, arkadaşlarınızla yaptığınız dev medya arşivi paylaşımları, farklı sabit sürücülerde farklı dizinlere kaydettiğiniz yedeklemeler sonucu bilgisayarınız eş dosyalarla dolup taşmakta olabilir. Aynı şarkı, aynı film pek çok klasörde eş dosyalar halinde kaplıyor olabilir. NoClone kullanarak eş dosyaların gereksiz yere kapladığı depolama alanınızı öğrenebilir ve güvenli silme seçenekleriyle fazlalık dosyalarınızdan kurtulabilirsiniz.

No Clone 2007 4.1.35 No Clone 2007 4.1.35

NoClone yazılımı sabit sürücünüzdeki eş dosyaları aramak ve başarı yüzdesi yüksek eş dosya bulma işlemi gerçekleştirmesi için özel olarak geliştirilmiştir. NoClone ile ister tüm bilgisayarınızı tarayın ister de belirlediğiniz bir dizini ya da klasörü tarayabilirsiniz. Dahası seçeneklerden hangi eş dosyaları bulmak istediğinizi belirterek (MP3, RAR vb.) daha kesin sonuçlara ulaşabilirsiniz. Uygulama çalışmak için Microsoft Data Access Components 2.8 ve Net Framework 2.0'a ihtiyaç duymaktadır.

NoClone ile yerleşik olarak gelen arama şablonlarını kullanarak eş e-posta iletilerini, jpeg bulmaya yönelik daha hızlı sonuç veren aramalarda gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra NoClone kullanarak özellikleri ve öğelerini belirleyerek kendi eş dosya arama şablonlarınızı oluşturabilirsiniz. Böylece yerleşik şablonların eş dosya bulma ölçütlerinizi karşılamadığı durumlarda daha doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz. NoClone bilgisayarınızı taramayı bitirdikten sonra bulduğu eş dosyaları liste halinde görüntüleyerek onları doğrudan silmenize ve sabit sürücünüzden depolama alanı kazanmanıza olanak verir. NoClone ayrıca oluşturduğu eş dosya listelerini XML, CSV ve XLS biçimlerinde dışarıya aktarma imkanı tanımaktadır. Genel olarak değerlendirdiğimiz NoClone hızlı çalışması ve işlevselliği ile beğenimizi kazanıyor.