En İyi İndirme ProgramlarıEkleyen
Allien
Güncelleme Zamanı
30.12.2009

FlashGet, DAP, Orbit Downloader, GetRight, Free Download Manager gibi en iyi indirme yöneticilerinden istediğinizi seçebilirsiniz!

En İyi İndirme Programları

İnternet kullanan, bilen, bilmeyen herkesin ortak payda da buluştuğu tek noktadır indirme. Dosya, müzik, film,program vs. gün içinde aklınıza gelebilecek türlü türlü şeyler indiririz. Ortak noktanın birde ortak sorunu var tabi ki; indirme hızı! Hepimiz en hızlı indirme programını kullandığımızı düşünürken, bazı dosyaların yüksek hızda bazılarının ise ise çok yavaş gelmesi saç baş yoldurtur adeta. İşte hepimizin derdine derman olacak, işlev açısından birbirinin aynısı gibi gözükseler de birbirininden güzel en iyi indirme programları.


FlashGet

En İyi İndirme Programları

Belki bir kısmımız bilir bir kısmımız bilmez bu programı. Fakat bir indirme gerçekleşecekse olmazsa olmaz kuralının dahilindedir FlashGet. Amacı tamda bizim sorunumuza yönelik. Bu indirme programı sayesinde artık işimizi şansa bırakmayacağız. İlk bahsedilmesi gereken özelliği hız faktörüdür. Özel tekniği sayesinde indirdiğiniz dosyaları bölümlere ayırır ve bu bölümleri aynı anda indirerek %500 e varan bir hız artışı sağlar (tabi bu sizin indirme hızınızla da bire bir bağlantılı) kullanımı ve dosya yönetimi basittir. Sadece dosya konumunu kopyalamanız yeterli. O kendi algılayacak ve size indirme isteğinizi soracaktır. Buradan sonrası FlashGet'in marifetleri ellerinde...
Büyük dosyaları indirirken bilgisayarın kapanması, hata vermesi, elektrik kesintileri gibi bir sürü sorunu da çözüyor bu indirme programı. Bilgisayarınızı yeniden açtığınızda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İndirmek için bilgisayarı açık bırakmanıza da gerek yok. Durdurup devam ettirebilirsiniz. Ya da bir dosyayı durdurup başka bir dosyaya öncelik verip sonra aynı dosyaya devam edebilirsiniz. Tamamen ücretsiz olması da cabası. Tek sorunu ise reklam gösterimi. Bu da açıkcası sizin sorununuzu çözmesine engel değil.

FlashGet programını indirmek için tıklayınız


Download Accelerator Plus

En İyi İndirme Programları

Uzun süredir var olan ve alternatif ikinci indirme programımız ise Download Accelerator Plus. En az FlashGet kadar ünlü ve işlevseldir. DAP, tüm dünyada en çok kullanılan indirme programlarından biridir. DAP'ın bu derece popüler olmasındaki en önemli sebebi hızı. Bu indirme programı, herhangi bir şey indirirken, indirme hızınızın maksimumunu zorluyor. FlashGet programından en büyük artısı gizlilik, güvenlik ve yönetim konularında çok etkili olması. Dolayısıyla daha güvenli bir indirme ortamı sağlıyor. Aynı şekilde hiçbir reklam unsuru içermiyor. Kullanım konusunda da oldukça "Kullanıcı dostu" diyebileceğimiz DAP ayrıca tarayıcınızdaki indirme işlemlerini otomatik olarak algılar ve bu indirme işlemlerini kendisi üstlenir.

Download Aceelerator Plus(DAP) programını indirmek için tıklayınız


Orbit Downloader

En İyi İndirme Programları

İndirme yöneticileri devriminin bir zamanki lideri, şimdinin ise arka planda kalmış programıyla tanışacaksınız. Orbit Downloader, bazı özellikleri ile insanın canını sıksa da saygı duyulması gereken bir indirme programıdır. Kurulumda okuyarak gitmeyip yanlış bir işlem yaparsanız sağda solda her yerde programdan bir parça görebilirsiniz. Buda her zaman çok tatlı gelemeyebiliyor kullanıcıya. Artı yönleri DAP ve FlashGet kadar hızlı olmasa da FlashGet'in şu sıralar sürüklediği akım olan parçalara bölerek indirme teknolojisinin eski kralıdır. Bir diğer güzel özelliği ise Youtube, Pandora imeem gibi video sitelerinden Grap Pro özelliği sayesinde kolayca videoları indirebilme imkanı sağlıyor. Uğraşmanıza da gerek yok sadece iki tıklamayla videoları indirebiliyorsunuz. Hayal kırıkılığına uğratan özelliklerinden biri ise yayıncı firmanın vadettiği gibi bir Rapidshare desteği olmaması. RapidShare'de Premium hesabı olan kullanıcılar için faydalı olan bu özellik maalesef ücretsiz indirme yapan kullanıcıların bir işine yaramıyor. Şimdiki özellikleriyle pek göz doldurmasa da Orbit Downloader geçmişte yaptıkları için bir teşekkürü ve büyük bir saygıyı hak ediyor.

Orbit Downloader programını indirmek için tıklayınız


GetRight

En İyi İndirme Programları

İndirme programları arasında tek ücret karşısında satın alabileceğiniz fakat bunu fazlasıyla hak eden ayrı bir dünya gibi GetRight. İndirdiğiniz dosyayı durdurup devam ettirebiliyorsunuz. Bittorent desteği sayesinde Torrent dosyalarınızı da indirmenize imkan sağlıyor. Bunlar bir şey değil diyorsanız indirmelerinizi programlayabiliyorsunuz. Yani istediğiniz saatte istediğiniz bir zamana ayarlayıp dosyaların o zaman indirilmesini sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca dosyaların indirilmesi bittiğinde modem bağlantınızı veya bilgisayarınızı kapattırabiliyorsunuz. Windows çöktüğünde, bağlantınız koptuğunda bile dosyalarınız bu durumdan etkilenmiyor. Tüm bunların yanı sıra GetRight, indirme sırasında dosyanın bulunabileceği alternatif yerleri de araştırıyor ve en iyi siteyi bulmaya çalışarak yüklemeyi buradan yapabiliyor. Bu kadar özelliği düşünen bir programın hızını düşünmenize bile gerek yok. Sürekli hızlandırmaya çalışarak indirebileceğiniz en yüksek hızda indirmeye çalışıyor. Ücretli olması bir dezavantaj gibi görünse de bu kadar özelliği başka bir indirme yöneticisinde bulmanıza imkan yok. Kesinlikle tüm övgüleri ve ücretini hak eden gerçek bir indirme yöneticisidir.

GetRight programını indirmek için tıklayınız


Free Download Manager

En İyi İndirme Programları

Free Download Manager, hız faktörünü birinci sırada tutan, açık kaynak kodlu programları kullanmayı tercih eden kullanıcıların olmazsa olmaz bir indirme programıdır. Tüm tarayıcılar ile uyumlu çalışır ve indirmeleri otomatik olarak algılayıp onayınız ile indirir. BitTorrent desteği ile Torrent dosyalarınızı da indirmenizi sağlar. Dosyaları indirirken duraklatabilir daha sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ayrıca video sitelerinde bulunan videoları da indirebilirsiniz. Kısa bir özet geçmek gerekirse Free Download Manager, GetRight kadar mucizevi olmasa da FlashGet ve DAP'a alternatif olan ücretsiz bir programdır.

Free Download Manager Programını indirmek için tıklayınız

Bütün bu programlar arasında kendi indirme ihtiyaçlarınıza göre seçebilir veya hepsini deneyip aralarındaki farkı görebilirsiniz. Gerçek şudur ki; bu programların hepsi "En iyi indirme programı" sıfatına layıktır.