Microsoft OneNote 2010 İncelemesiEkleyen
Allien
Güncelleme Zamanı
14.06.2010

Önceki Microsof Office serilerinde bulunmayan ve Office 2010'un kilit programıyla tanışıyoruz: OneNote 2010

Microsoft OneNote, bütün notlarınızı ve bilgilerinizi tek yerde toplamanıza imkan sağlayaran bir dijital not defteridir. Gelişmiş iş birliği özelliğinin yanı sıra çok güçlü oluşturma ve arama özelliklerine sahiptir. Bakalım bu OneNote 2010 ne için geliştirilmiş?

Office İntegrasyonu

OneNote 2010, Office programları arasında çok yeni olan bir özellik. Diğer Office programlarının tamamıyla entegre edilmiş durumda. Artık istediğiniz zaman OneNote üzerinden direkt olarak Microsoft Word 2010, Excel 2010, PowerPoint 2010 ve Outlook 2010'a erişebilirsiniz. Çok basit bir şekilde tek tıklamayla ana menüden tüm uygulamalara ulaşabilirsiniz.

Microsoft OneNote 2010 İncelemesi


Yeni Menü

Diğer Microsoft Office 2010 ürünlerinde olduğu gibi Ribbon adı verilen bir menü sistemi vardır. Bu menü sisteminde tüm kontroller erişilebilir hale getirilmiştir. OneNote 2010'da aynı gelişmiş özellikler sahiptir. Fonksiyonel olarak kullanılan butonlar tamamen kişiselleştirilebilir.

Microsoft OneNote 2010 İncelemesi


Gelişmiş Paylaşım Aracı

OneNote 2010, araştırma yaparken çok daha efektif çalışabilmek için geliştirilen çok sayıda paylaşım aracını içinde barındırır. Sayfa versiyonlama ve çoklu paylaşımlar vb. için gelişmiş e-posta aracına sahiptir. Tüm bu seçenekleri Share menüsünde bulabilirsiniz.

Microsoft OneNote 2010 İncelemesi


Ses ve Video Araçları

OneNote 2010'un gelişmiş bir de ses ve video araçları vardır. Bu araçlar sayesinde direkt olarak OneNote'a kayıt yapıp ek oluşturabilirsiniz. Bunun için Insert menüsüne gidip Audio ve Video recording araçlarını denemeniz yeterli.

Microsoft OneNote 2010 İncelemesi


Geliştirilmiş Çizim Aracı

OneNote 2010, gelişmiş araçları sayesinde diyagramlar oluşturmanıza ve farklı tipte resimler oluşturmanıza imkan sağlar. Bu şekilde OneNote 2010 üzerinden çizim yapma imkanına da sahip olursunuz.

Microsoft OneNote 2010 İncelemesi


OneNot, Microsoft'un Office 2010'u hazırlarken önemle üzerinde durduğu ve kullanıcılarının tepkisini dikkatle izlediği bir uygulama. Daha önce ki sürümde denenmiş ve dikkatleri üzerine toplamıştı. Birazcık gizlilikle ciddi bir şekilde Office 2010 içinde geliştirildi ve kullanıcıların ilk tepkisi kesinlikle olumluydu. İçine entegre edilen Word, Excel ve PowerPoint, şimdilik sadece başlangıç...