Download Accelerator PlusEkleyen
cetin
Güncelleme Zamanı
09.09.2009

İndirmek istenilen dosyaları, sunucuya çoklu bağlantılar gerçekleştirerek parçalar halinde hızlı bir şekilde indiren Download Accelerator Plus veri aktarım oranını yükseltmesinin yanı sıra indirme duraklatma/devam ettirme özelliği de barındırıyor.

Önceleri yalnızca indirme işlemlerini devam ettirme amacı ile kullanılan indirme yöneticileri zaman içinde gelişen bağlantı türleri ve hızları ile artık yalnızca bu işlem için değil aynı zamanda yüksek hızda indirme işlemleri için de kullanılıyor. Günümüzde 160 milyon kişinin kullandığı iddia edilen Download Accelerator Plus (DAP) da bu programlardan biri. İndirmek istenilen dosyaları, sunucuya çoklu bağlantılar gerçekleştirerek parçalara bölerek hızlı bir şekilde indiren Download Accelerator Plus veri aktarım oranını yükseltmesinin yanı sıra indirme duraklatma/devam ettirme özelliği de barındırıyor.

Download Accelerator Plus

DAP ücretsiz bir şekilde kurulabiliyor. Kurulum sırasındaki ana sayfanızı/arama motorunuzu değiştirme ve e-posta adresi ile kayıt olma işlemleri tamamen isteğe bağlı; böylece bu işlemleri gerçekleştirmeden de programın ücretsiz sürümüne sahip olabilirsiniz. DAP'ın ücretsiz sürümü bazı kısıtlamalar ve reklam gösterimleri içeriyor.

Programın 'Özel Teklifler'inden biri olan Speedbit video hızlandırıcısı gerçekten kullanışlı bir yazılım. Bu yazılım sayesinde sanal ortamdaki videolara tıpkı DAP'ın indirme işlemlerine uyguladığı yöntem uygulanıyor ve video izleme işlemihızlandırılıyor. Yani DAP video izlerken bekleme işlemine son veriyor. Bu yararlı program şu anda, video yayımlayan yaklaşık yüz site ile uyumludur.

Download Accelerator PlusProgram ayrıca Internet Explorer tabanlı entegre bir internet tarayıcısı, bir FTP gezgini ve DAP Shredder isimli bir dosya silme aracı içeriyor. Tarayıcı sayesinde programın içerisindeyken internette gezinebileceğiniz gibi FTP aracı ile de dosyaları kolaylıkla FTP sunucunuza gönderebilirsiniz. DAP Shredder ise silmek istediğiniz dosyaları geri döndürülemez şekilde siler; böylece bu dosyalar kurtarma programları ile geri getirilemezler. Ancak ücretsiz sürümde DAP Shredder özelliğiDownload Accelerator Plus yalnızca 4MB ve daha küçük boyutlardaki dosyaları silebiliyor.

DAP'ın indirme hızlandırmasından maksimum düzeyde yararlanmak için programın Options (Seçenekler) penceresindeki Connection (Bağlantı) sekmesine girerek "Acceleration mode:" (hızlandırma modu) açılır listesinden "Super acceleration mode" (süper hızlandırma modu) seçilmeli. Ücretsiz sürümde "Extreme acceleration mode" (olağanüstü hızlandırma modu) seçeneğini kullanamadığımız için en yüksek mod olan süper hızlandırma modu ile Download Accelerator Pluskaynak siteye yapılan bağlantılar oldukça fazla hale getirilerek hayli yüksek oranlarda veri aktarım hızına ulaşabilir. Aynı şekilde tarayıcıda bir dosyayı indirmek istediğimizde otomatik olarak açılan DAPindirme penceresinde de Advanced (Gelişmiş) düğmesine tıklanarak açılan gelişmiş seçenekler penceresinde hızlandırma seçeneğini belirtmek mümkün.

Yıllardır piyasada bulunan DAP güvenilirliğini kanıtlamış bir dosya indirme yardımcısı. Veri aktarımları sırasında gerçekleştirdiği çoklu bağlantılar ile oldukça yüksek hızlara çıkabilen program sayesinde çok büyük boyutlu dosyaları bile kolaylıkla bilgisayarınıza indirebilirsiniz. İndirme işlemlerini duraklatıp devam ettirebilmesi özelliği sayesinde de indirme işlemini ileri bir zamanda tamamlama özgürlüğüne de kavuşabilirsiniz. DAP bu alandaki en yetkin programlardan biri. Israrla tavsiye edilir.