McAfee Virusscan Plus 2008Ekleyen
cetin
Güncelleme Zamanı
09.09.2009

Piyasadaki en gelişmiş antivirüslerden biri olan McAfee, etkili güvenlik önlemleri ile sisteminizi saldırılardan koruma konusunda oldukça yüksek bir performans sergiler.

Piyasadaki en gelişmiş antivirüslerden biri olan McAfee, etkili güvenlik önlemleri ile sisteminizi saldırılardan koruma konusunda oldukça yüksek bir performans sergiler. McAfee Virusscan Plus 2008; virüs, solucan, Truva atı, şüpheli scriptler, melez saldırı gibi tehditleri önleyen gerçek zamanlı kötü niyetli yazılım koruması; kişisel bilgilerinizi hedefleyen casus ve reklam yazılımlarına karşı koruma; sistem değişikliklerini izleyen sistem koruması; zararlı script etkinliklerini gözetleyen script koruması; internette güvenli gezinti özelliği; e-postaları ve eklentilerini tarayan e-posta koruması ve anlık iletileri tarayan anlık ileti sistemi koruması gibi bilgisayarınızı güvenle kullanmanızı sağlayacak özellikler içerir.

McAfee Virusscan Plus 2008McAfee Virusscan Plus 2008

McAfee Virusscan Plus 2008, biri ileri düzey kullanıcılar için gelişmiş yapılandırmalar ve menüler içeren diğeri ortalama kullanıcılar için temel işlevler içeren iki kullanıcı arayüz moduna sahip. Gelişmiş modda McAfee Virusscan Plus 2008'in bütün işlevlerine ulaşabilen kullanıcılar, temel modda da yeterli güvenlik önlemlerine erişim imkanına sahiptirler.

McAfee Virusscan Plus 2008 yazılımının yerleşik koruması gerçekleştirilen testlerde çok iyi bir performans sergilemiştir. Özellikle yanlış alarm konusunda mükemmele yakın bir başarı ile rakiplerinin önünde yer almıştır. Proaktif koruması sayesinde sisteme sızmaya çalışan zararlıları önleme ve yerleşik korumasının sistem tarama hızı konularındaki başarıları da McAfee'nin öne çıkmasını sağlamıştır.

Yazılımın isteğe bağlı güvenlik taraması sistemde oldukça etkili bir şekilde araştırma yaparak pek çok zararlıyı belirler ve bunları sisteminizden atar. Tarama ile zararlı bulma başarısı yüksek olmasına rağmen hem tarama hızının düşük olması hem de orta seviye sistemlerde performans düşüklüğüne neden olması yazılımın hanesine eksi puan olarak yazılabilecek noktalar.

McAfee Virusscan Plus 2008 McAfee Virusscan Plus 2008

McAfee Virusscan Plus 2008 birine temel modda da ulaşabileceğimiz çeşitli yardımcı araçlar içerir. Bunlar sisteminizdeki gereksiz dosyaları temizleyen McAfee Quickclean, sizi sisteminizin disk birleştiricisine yönlendiren Disk Defragmenter, McAfee Quickclean ve disk birleştiricisinin belirli tarihlerde çalışması için görevler oluşturan Task Scheduler, verileri sisteminizden geri döndürülemez biçimde silmek için Shredder, sistem geri yükleme özelliğini çalıştıran System Restore, dünya çapındaki virüs saldırılarını saldırı oranına göre renklendirilmiş bir dünya haritası üzerinde görüntüleyen Virus Map, yakın zamanda algılanmış tehditleri çevrimiçi olarak görüntülemenizi sağlayan Virus Library'dir.

McAfee Virusscan Plus 2008

Program ile gelen bir başka özellik de arama motorlarında karşınıza çıkan arama sonuçlarını derecelendiren McAfee SiteAdvisor eklentisidir. Kurulduktan sonra tarayıcınıza (IE ve Mozilla) eklenerek çalışmaya başlayan McAfee SiteAdvisor potansiyel olarak tehdit oluşturan sitelere karşı sizi uyarır. Ayrıca McAfee Virusscan Plus 2008'i sisteminizden kaldırma işlemi sırasında SiteAdvisor özelliğini silmemeyi seçebilirsiniz; böylece yazılımın kendisi olmadan da bu eklentiyi kullanmaya devam edebilirsiniz.

30 günlük ücretsiz deneme sürümüne sahip olabileceğiniz McAfee Virusscan Plus 2008 kolay kullanımı, sisteminizi çok fazla zorlamayan çalışma şekli, barındırdığı koruma önlemleri, başarılı önleyici koruma sistemi, sürekli güncellenen virüs veritabanı ve yardımcı araçları ile oldukça iyi bir güvenlik çözümüdür.