1 Milyon Farklı Sürücü Bir Arada: DriverMaxEkleyen
obahadir
Güncelleme Zamanı
23.12.2009

DriverMax kullanışsız arayüzüne rağmen oldukça iyi şekilde işini yapan bir sürücü bulma ve kurma programıdır.

1 Milyon Farklı Sürücü Bir Arada: DriverMaxİnternette bazen uzun süre arayarak bulabileceğiniz sürücüleri kendi veritabanında kayıtlı tutan ve sürekli olarak güncelleyen program, masaüstüne inen araç yanında Drivermax'e ait web sitesiyle de entegre çalışıyor.

DriverMax tüm Windows işletim sistemleri için olduğu gibi Windows 7 içinde 32 bit ve 64 bit desteği sağlıyor.

Programı ilk kurduğunuzda sisteminizi tamamen tarayarak size bir rapor sunacaktır. Raporu görebilmeniz için programa üye olmanız ve e- posta adresinize gelen onay e- postasını onaylamanız gerekiyor.

Sonraki sayfada programın nasıl kullanıldığıyla ilgili daha detaylı bilgi okuyacaksınız.

DriverMax Sürücü Arama Kabusunu Bitiriyor

Online tarama işlemini, internete bağlı olduğunuza emin olduktan sonra ana menü üzerindeki "Check online for driver updates" (Sürücü güncellemelerini otomatik olarak kontrol et) sekmesine tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Drivermax

"Check online for driver updates" butonuna bastıktan sonra otomatik olarak açılacak tarayıcı sayfasında; bilgisayarınıza ait sürücü bilgilerini, sürücülerin sürümlerini ve o sürücünün en yeni sürümünü liste halinde karşınızda bulacaksınız:

Drivermax

Listedeki Drivermax işareti sisteminizde bulunup güncel olmayan sürücüleri ifade ederken, Drivermax işareti o sürücüye ait en son sürümün bilgisayarınızda yüklü olduğunu ifade eder.

Sürücü listesi içinden güncellenmesi gerekeni seçerek en sağda bulunan Drivermax butonuna basıp sürücüyü güncelleyebilirsiniz.

Kaydetme butonuna bastıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi indirmek istediğiniz sürücüyle ilgili detaylara ulaşacaksınız. Burada en yeni sürümü seçerek "Download Driver" butonuna basmanız gerekiyor.

Drivermax

"Download Driver" butonuna bastıktan sonra "Continue Free DriverMex User" seçeneğini belirleyerek sürücüyü ücretsiz indirmeye devam edebilir ya da sağındaki Pro kullanıcı butonuna basarak ücret karşılığı ama beklemeden indirmeyi devam ettirebilirsiniz. Programı ücretsiz kullanmanın çeşitli sınırlamaları bulunmakta fakat çok fazla indirme işlemi yapmadığınız sürece bu durum sıkıntı yaratmayacaktır.

"Continue Free DriverMex User" butonuna bastıktan sonra geçireceğiniz 30 saniyelik bekleme süresinin ardından indirme işlemi otomatik olarak başlar. Karşınıza çıkacak ekranda "Birlikte aç..." seçeneğini belirleyerek DriverMax'i öntanımlı olarak bırakmalısınız.

Drivermax

Ardından çıkan:

Drivermax

ekranını onayladığınızda "DriverMax Agent"ın otomatik olarak açıldığını göreceksiniz:

Drivermax

"Install drivers" butonuna basıp sihirbazı devam ettirerek kurulum işlemini tamamlayabilirsiniz.

DriverMax; programın arayüzünde bulunan diğer sekmelerden olan "Driver backup and restore" altındaki başlıklar aracılığı ile sürücülere ait yedek alma ve eski sürücüyü yükleme gibi işlemleri gerçekleştirme imkânı da vermektedir.

"Populer hardware" başlığı altında bulunan sekmeler aracılığı ile tüm kullanıcılar arasında en çok kullanılan sürücüleri görüntüleyebilir, "Online Account" ile DriverMax hesabınızı yönetebilirsiniz.

1 Milyon Farklı Sürücü Bir Arada: DriverMaxProgramın web sitesinde verilen bilgilere göre DriverMax veri tabanında şu anda 218.150 farklı donanım aracı için 991.550 farklı sürücü yer alıyor. Normal bir indirme sitesinde bulunan toplam program sayısından daha fazla sürücü barındıran bu program mutlaka elinizin alttında bulunmalı.