Online TV Player 4.3Ekleyen
ozgurs
Güncelleme Zamanı
09.09.2009

Online TV; İnternet üzerinden çevrimiçi yayın yapan 850'nin üzerinde TV kanalını izleme ve 1500'ün üzerinde radyo kanalını dinleme imkânı sağlayan bir yazılımdır.

Ufak boyutlu programın kurulumu epey basit ve kısadır. Yükleme konumunu belirleyin ve yüklemeyi tamamlayın. Programın arayüzü oldukça sade ve basit. Aynı zamanda görünüm (skin) desteği var.

online tv player


Üst kısımda "Aç" (Open), "Arama" (Search), "Ana sayfa" (Home), "Seçenekler (Options), "Güncelleme" (Live update), "Pro sürümüne güncelleme" (Upgrade Pro) ve Yardım (Help) simgeleri sıralanmış.

Sol taraftaki menüden bütün kanalları radyo ve TV olarak ülkelere göre sıralanmış bir biçimde görüyoruz. Her ülkenin yanında izlenebilecek ve dinlenebilecek kanal sayıları belirtilmiş. Artı simgesine bastığımızda o ülkenin canlı izlenebilecek kanalları listeleniyor. Kanallar arasında özel kanalların yanı sıra, belki ismini bile duymadığınız birçok kanal yer alıyor. Kanal listesinin altında "Süzgeç" (Filter) kısmını görüyoruz. Buradan kanalları bant genişlikleri, ülkeler ve kitaplıklara göre sıralayabiliyoruz.

online tv player


Program ile ayrıca dünyanın dört bir yanından radyo istasyonlarını da dinleyebiliyorsunuz. Programdan tam olarak verim alabilmeniz için bilgisayarınızda RealPlayer ve Windows Media Player'ın kurulu olması gerekiyor. Programın deneme sürümünde izlenebilecek ve dinlenebilecek kanal sayısı maalesef sınırlı. Listede ismini görüyor fakat izleyemiyorsunuz. Program sürekli güncelleniyor, zaten içerisinde otomatik güncelleme seçeneği de yer alıyor. Lakin programın asıl keyfini tam sürümü satın alanlar çıkaracaktır.