Daemon Tools Pro Basic Edition 4.12Ekleyen
cetin
Güncelleme Zamanı
09.09.2009

Deamon Tools, günümüzde sanal disk sürücüsü denince akla ilk gelen programlardan biridir. Program sayesinde arşivinizdeki CD/DVD'lerinizin içeriklerinin birer kopyası olan "imaj"larını oluşturabilir ve bu CD/DVD'ler yerine imajlarını kullanarak CD/DVD'lerinizin zarar görmelerini engelleyebilirsiniz.

Daemon Tools, günümüzde sanal disk sürücüsü denince akla ilk gelen programlardan biridir. Program sayesinde arşivinizdeki CD/DVD'lerinizin içeriklerinin birer kopyası olan "imaj"larını oluşturabilir ve bu CD/DVD'ler yerine imajlarını kullanarak CD/DVD'lerinizin zarar görmelerini engelleyebilirsiniz. Artık fiziksel sürücünüze CD/DVD koyma ile uğraşmak zorunda kalmayacak ve yalnızca birkaç tıklama ile bu kopya imajları sanal sürücülere yerleştirerek kolaylıkla kullanabileceksiniz.

Daemon Tools Pro Basic Edition 4.12Daemon Tools Pro Basic Edition 4.12.0220 programı sayesinde bilgisayarınızda maksimum dört tane sanal sürücü oluşturabilir; kullanmak istediğiniz disk imajlarınızı bu sanal sürücülere yerleştirebilir (mount) ve yerleştirilen imajların kopyalandıkları CD/DVD'lerdeki içerikleri zahmetsizce kullanmaya başlayabilirsiniz.

Daemon Tools Pro ile sahip olduğunuz CD/DVD'lerin imajlarını kolaylıkla alabilirsiniz. Programın alt kısmında bulunan listede iki sekmeden biri sanal sürücülerinizi listelerken diğeri bilgisayarınızın fiziksel sürücülerini görüntüler. Fiziksel sürücülerinize sağ tıkladığınızda açılan menüden "Yeni İmaj Oluşturun"u (Make New Image) seçerek açılan penceredeki ayarları yaptıktan sonra CD/DVD'nizin bir kopyasını bilgisayarınıza kaydetmiş olursunuz. Daha sonra program arayüzünde bulunan "İmaj Kataloğu" (Image Catalog) ekranında beliren bu imajı sanal sürücülerinizden birine yerleştirerek kullanabilirsiniz. Böylesine kolayca gerçekleştirilen işlemler sayesinde her defasında arşivinizi karıştırmanıza ya da CD/DVD sürünüzün Çıkarma tuşuna basarak kullanmak istediğiniz CD/DVD'nizi buraya yerleştirmenize gerek kalmaz.

daemon tools
Arşivinizde bulunan filmlerin, müziklerin ve oyunların birer sanal kopyasını oluşturabileceğiniz Daemon Tools Pro Basic Edition; MDS, CUE, ISO, CDI, PDI, B5T dahil neredeyse bütün disk imajı formatlarını destekler.

Sanal sürücü yönetimi konusunda en başarılı programlardan biri olan Daemon Tools'un Pro Basic Edition 4.12.0220 sürümünü 10 gün boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Programın işlev kısıtlamalı Lite sürümü ise tamamen ücretsiz. Arşivinizdeki CD/DVD'lerin sanal imajlarını oluşturmak istiyorsanız Daemon Tools Pro Basic Edition tam size göre.