SilverX ile Silverlight Artık Çok KolayEkleyen
Allien
Güncelleme Zamanı
15.12.2009

Silverlight oldukça iyi ve yeni bir teknoloji. Fakat SilverX, Flash'ta kalmak isteyenlerin Silverlight'ı tanıyabilmeleri ve verimliliğini görebilmeleri için çok iyi bir araç. SilverX ile tüm Adobe Flash dosyalarınızı tek tuşla Silverlight uygulamasına dönüştürebilirsiniz.

SilverX ile Silverlight Artık Çok Kolay

Silverlight tüm işletim sistemleri için bir uygulama geliştirme aracıdır. SilverX ise istediğiniz Flash dosyasını (SWF) çözümler ve kullanıma hazır bir Silverlight uygulamasına dönüştürür. SilverX, kullanımı çok basit bir program olup tüm Flash dosyalarınızı hızlı bir şekilde Silverlight formatına dönüştürmenizi sağlar. Yapmanız gereken sadece çevirmek istediğiniz Flash dosyasını seçip "Convert" butonuna basmak. Birkaç saniye içerisinde Silverlight uygulamanız kullanıma hazır hale gelecektir.

SilverX ile Silverlight Artık Çok Kolay

SilverX aynen Flash dosyası gibi bir Silverlight uygulaması yaratır. Flash dosyalarını, Silverlight uygulaması ya da Silverlight kitaplığına dönüştürmek için "Settings" butonuna bastıktan sonra hangisini seçmek istiyorsanız onu seçip dönüştürmeyi başlatabilirsiniz. Yalnız kitaplığa dönüştürebilmek için bilgisayarınızda Expression Blend 3 veya Visual Studio SP1 programlarından birine sahip olmanız gerekiyor.

SilverX ile yapabilecekleriniz;

  • Flash banner'ı kullanıma hazır Silverlight banner'ına dönüştürür.
  • Flash videolarını Silverlight videosuna dönüştürür.
  • Flash için yaptığınız efekt ve CorelDraw çizimlerini Silverlight XAML'e dönüştürür.
  • Flash dosyasına gömülen grafikleri çıkarır.
  • Flash dosyasındaki grafikleri kullanıma hazır Silverlight uygulamasına dönüştürür.

Eğer Flash'tan bir şekilde vazgeçemiyorsanız bu programla Silverlight'a geçmenin tam zamanı.Aşağıdaki linkten aracı indirebilirsiniz

SilverX indir