Picture Collage Maker 1.9.1Ekleyen
guven
Güncelleme Zamanı
09.09.2009

Picture Collage Maker sade arayüzü, işlevsel menüleri ve size rehberlik eden sihirbazları ile tüm kolaj işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz kapsamlı bir yazılımdır.

Fotoğraflarınızı kullanarak renkli kolajlar, posterler ve kartpostallar mı yapmak istiyorsunuz? Photoshop ya da benzeri profesyonel programlara ihtiyacınız yok. Picture Collage Maker sade arayüzü, işlevsel menüleri ve size rehberlik eden sihirbazları ile tüm kolaj işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebileceğiniz kapsamlı bir yazılımdır. Bu yazılımla sadece 3 adımda fotoğraflarınızdan kolay yapabilirsiniz. Picture Collage Maker; JPG, BMP, TIFF, GIF, WMF, TGA ve PNG gibi pek çok resim dosyası biçimini destekler ve aynı zamanda farklı boyutlara sahip fotoğrafları aynı kolaj içinde kullanmanıza olanak verir. Picture Collage Maker geniş bir kolaj şablonu arşiviyle birlikte gelmektedir. Öte yandan bu kolajları istediğiniz gibi özelleştirip kendi özgün kolajlarınızı da oluşturmanıza izin verir.

Picture Collage Maker kullanmak için tecrübeli bir kullanıcı olmanıza kesinlikle gerek yoktur. Programı çalıştırdığınızda size ne şekilde çalışmak istediğinizi soracaktır. İster yazılımla yerleşik olarak gelen 100'den fazla kolaj şablonundan birini seçin, ister de kendi kolajınızı sıfırdan oluşturun. Kendi kolaj düzeninizi oluşturup onu kolaj şablonu olarak sonraki çalışmalarınızda kullanmak için kaydedebilirsiniz.

Picture Collage Maker 1.9.1

İşleri oldukça kolaylaştıran ve zaman kazandıran şablon sihirbazını kullanmanızı öneririz. Şablon sihirbazı ile poster, takvim, karışık fotoğraf kolajı gibi tasarımlardan seçim yapabilirsiniz. Yerleşim şablonunu seçtikten sonra kolajda kullanacağınız fotoğrafları ya da fotoğraf klasörünü yazılım sihirbazına aktarılması için işaretlersiniz. Kolajı düzenlemeye geçmeden önce isterseniz "Shuffle" tuşuna basarak fotoğrafların yerleşimlerini değiştirebilirsiniz.

"Finish (Edit)" tuşuna bastıktan sonra dilerseniz fotoğraflarınızı tek tek seçerek onlara gölge uygulayabilir, yerleşimlerini/boyutlarını değiştirebilir, yazılım penceresinin sol tarafında bulunan bölmeden çeşitli efektler uygulayabilirsiniz. Bu efektlerle fotoğraflarınızın parlaklık/kontrast gibi ayarlarını değiştirebilir, keskinleştirme ve bulanıklık gibi etkiler uygulayabilirsiniz. Ayarlamalarınız bittikten sonra "Save as" diyerek çalışmanızı kaydedebilir ya da yazdır diyerek doğrudan çıktı alabilirsiniz. Yazılımın 15 günlük deneme sürümündeyaptığınız kolajları kaydettiğinizde; çalışmanızın ortasına yazılımın büyük bir fligranı eklenmektedir bu fligrandan kurtulmak için yazılımı satın alabilirsiniz. Yine bu bölmeyi kullanarak kolajlarınızın arka planlarını değiştirebilir, fotoğraflarınıza çerçeve ekleyebilirsiniz. Fotoğraf düzenleme yazılımlarında olduğu gibi fotoğrafınızın hepsini kullanmak istemediğinizde Picture Collage Maker'da fotoğrafınızı kırpabilirsiniz. Daha öncede belirtildiği gibi tüm kolaj şablonları özelleştirilebilir olarak gelmektedir. Örneğin bir şablonun fotoğraf yerleşimini beğendiniz fakat arka planını beğenmediniz. Hemen sol alttaki resim düzenleme araçları bölmesinden "Background"a tıklayıp istediğiniz arka planı kolajınıza uygulayabilirsiniz.

Picture Collage Maker 1.9.1 Picture Collage Maker 1.9.1

Picture Collage Maker'ı kendi dış görünümünü bile özelleştirmenize izin veren piyasada ki en esnek kullanılabilirliğe sahip uygulamalardan biri olarak niteleyebiliriz. Picture Collage Maker kolaj yapma sihirbazları basit arayüze sahip ayarlama seçenekleri ve kullanıcıları yaratıcılığa sevk eden özelleştirme seçenekleri ile beğenimizi kazanan bir yazılım oldu.