Free YouTube Downloader İncelemesiEkleyen
ozgur.kara
Güncelleme Zamanı
15.07.2015

Popüler video paylaşım sitesi YouTube'dan video indirmek için gereken en basit program Free YouTube Downloader...

Free YouTube Downloader %u0130ncelemesi

Kurulum: [star 4]
Özellikler: [star 4.5]
Kullanım Kolaylığı: [star 5]
Performans
[star 4.5]
Sonuç: [star 4.5]


Artıları: Sade ve kullanımı kolay arayüz, farklı video formatlarını desteklemesi
Eksileri: Türkçe dil desteğinin olmaması, çoklu indirme seçeneğinin olamaması

Youtube'da beğendiğiniz videoları indirerek internet bağlantınız olmadığı zamanlarda bile izleyebilir ve cep telefonunuza uyumlu bir şekilde aktarabilirsiniz.

Peki izlediğiniz videoyu nasıl indireceksiniz? Bunun birkaç yolu var. Örneğin yardımcı bir program kullanarak YouTube'da izlediğiniz videoları indirebilirsiniz. Bu incelemede başarılı video indirme programlarından birisi olan ücretsiz Free YouTube Downloader programının yeteneklerini gözler önüne sereceğiz.

Kurulum
Programı kurmak için lisans sözleşmesi ve kurulum yerini belirttikten sonra masaüstüne programın veya reklam kısayolunu ekleme gibi çeşitli işlemleri de yüklemeye dahil edebiliyorsunuz.

Free YouTube Downloader %u0130ncelemesi

Bu ayarlamaları yaptıktan sonra kurulum içerisinde bulunan Nitro PDF Reader yazılımını da tercihinize bağlı olarak kurabilirsiniz.

Free YouTube Downloader %u0130ncelemesi

Bu adımlardan sonra kurulum tipini belirlediğiniz bir pencere karşınıza gelecek. Burada iki çeşit yükleme seçeneği bulunuyor Full ve Custom. Full yüklemede kuruluma Buzqo arama motoru ekleniyor ana sayfanız ve varsayılan arama motoru Buzqo olarak değiştiriliyor. Bu değişikliği istemiyorsanız Custom seçeneğini tıkladıktan sonra aşağıdaki seçeneklerden sadece Install YouTube Downloader tıklayarak ilerleyebiliyorsunuz. Yükleme tipini belirledikten sonra Next butonuna tıklayıp kurulumu başlatabilirsiniz.

Free YouTube Downloader %u0130ncelemesi

Özellikler
Program karmaşadan uzak ve oldukça basit bir kullanıma sahip. Free YouTube Downloader ile video indirebilmeniz için yapmanız gereken videonun adresini programa yapıştırmak ve download butonuna basmak.

Free YouTube Downloader %u0130ncelemesi

Free YouTube Downloader, rakiplerinden farklı olarak indirilen videoları farklı formatlara da dönüştürme işlemi de yapabiliyor. Dönüştürme işlemlerini kolaylaştırmak için hazır video profilleri (Output Format) bulunduruyor. Bu sayede videoları iPhone, iPad gibi cihazların desteklediği mp4 biçimine ya da WMA, AVI, 3GP, MP3 formatlarına dönüştürmek oldukça kolay. Dönüştürme özelliği sadece indirdiğiniz videolar için geçerli değil; bilgisayarınızda bulunan tüm AVI, FLV, MP4, MOV türündeki dosyalarını da seçip belirlediğiniz video biçimlerine dönüştürebiliyorsunuz.

Free YouTube Downloader %u0130ncelemesi

Listeden herhangi bir video profilini seçtiğinizde sağ tarafta yer alan "Prefferred Quality" bölümünde ayrıca video kalitesini değiştirebiliyorsunuz. Bunlar en düşük çözünürlükten en yükseğe olmak üzere High, Standart Quality ve High, Full HD (High Defination) şeklinde.

Free YouTube Downloader %u0130ncelemesi

Programın Settings bölümü kapsamlı değil kayıt edilen videonun yeri ve video indirme işlemi sırasında videoyu belirlediğiniz formata göre dönüştürülüp dönüştürülmeyeceğini buradan seçebilirsiniz. Video indirme işlemi tamamlandığında videonun başarılı veya başarısız bir şekilde indirilmesine dair bir bildirim geliyor. Burada isterseniz "Play Now" seçeneğine tıklayıp indirdiğiniz videoyu medya oynatıcıda izleyebilir ya da "Download More" butonuna tıklayıp daha fazla video indirebilirsiniz.

Free YouTube Downloader %u0130ncelemesi

Kullanım
Programın arayüzü'nün çok sade olması programın kullanımını oldukça kolaylaştırıyor. Programın video dönüştürme için yapılan format ayarları iki listeden oluşuyor denilebilir. Video biçimlerinin profillere ayrılmış olması kullanıcı için oldukça faydalı, kolaylıkla hangi cihaza göre ne tür profil seçilebileceği anlaşılıyor.

Performans
Free Youtube Downloader sistemi fazla yormuyor boştayken 17 MB, video indirme sırasında 30MB ve video dönüştürme işlemi sırasında ise 40MB bellek tüketiyor. Bu kadar az kaynak tüketimine rağmen video indirme ve dönüştürmede oldukça başarılı çalışıyor.

Sonuç
Free YouTube Downloader'da oldukça az araç kullanılması kullanımı kolaylaştırmış fakat profesyonel kullanıcılar için gelişmiş ayarların olmayışı eksik kalmış hissi yaratıyor. Programın aynı anda sadece bir video indirebiliyor olması da kısıtlamalardan bir diğeri. Bu eksikliklere rağmen Free Youtube Downloader, isminin ve amacının hakkını veren kullanışlı bir video indirme programı.