Photostory on CD & DVD 9 Deluxe İncelemesiEkleyen
ozgur.kara
Güncelleme Zamanı
08.11.2010

Magix Photostory ile resimlerinizi, galerinizi, albümlerinizi çeşitli efektlerle muhteşem birer slayt haline getirebilirsiniz.

Photostory on CD

Kurulum: [star 4]
Özellikler: [star 4.5]
Kullanım Kolaylığı: [star 4]
Performans
[star 3.5]
Sonuç: [star 4]


Artıları: Efekt çeşitliliği, CD/DVD'ye yazabilme, müzik ekleme
Eksileri: Türkçe dil desteğinin olmaması.

Magıx Photostory, fotoğraflarınız veya resim galerilerilerinizden slayt gösterisi hazırlamanızı sağlayan bir fotoğraf düzenleme programıdır. Fotoğraflarınız ile profesyonel bir şekilde müzikli slayt gösterileri yapmanıza olanak sağlayan bu programı denemek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

Photostory indir

Kurulum

Programın kurulum dosyası oldukça büyük bir boyuta (390 MB) sahip bu yüzden bağlantı hızınız yavaşsa indirmeniz uzun sürebilir. Programda standart ve custom olmak üzere iki çeşit kurulum mevcut. Custom'un standarttan farkı yükleme yerini değiştirebiliyor olmanız bunun dışında başka bir yükleme özelliği yok. Sonraki adımda program için gerekli diğer materyaller (ms.net) seçilip kurulabiliyor. Ayrıca resim düzenleme programı olan MAGIX Xtreme Photo Designer da kurulum ile birlikte bilgisayarınıza yükleniyor.

Magix Photostory on Cd & DVD 9 deluxe incelemesi

Özellikler
Bu programda hazırladığınız slaytlara bir çok geçiş efekti, 3D efekt, kamera hareketi ekleme gibi görsellikleri katabilme imkanınız var. Önemli anlarınızın resimlerine, aile fotoğraflarınıza tarih veya güzel bir söz ekleyerek kronolojik bir sıra şeklinde sanki bir film yapıyormuş gibi slayt gösterileri düzenleyebilirsiniz.

Magix Photostory on Cd & DVD 9 deluxe incelemesi

Yapılan slaytlara müzik, ses veya programda bulunan kayıt özelliği ile kaydettiğiniz sesleri de ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz sesleri program üzerinde "Sound optimization" ile değiştirebilir, ekolayzır ayarlamalarını yapabilirsiniz ve yaptığınız değişiklikleri ön izleme ile kontrol edebilirsiniz.

Magix Photostory on Cd & DVD 9 deluxe incelemesi

Programda seçilen resim düzenleme araçları MAGIX Xtreme Photo Designer programını çalıştırıyor ve resim düzenleme işlemi bunun üzerinde gerçekleştiriliyor. Yaptığınız slaytlarda kullandığınız resimler üzerinde de kırpma, renk değiştirme, efekt verme, boyutlandırma gibi değişiklikler yapabilirsiniz. Ayrıca panoramik fotoğraflarla da uyumlu bir şekilde çalışabilirsiniz.

Magix Photostory on Cd & DVD 9 deluxe incelemesi

Oluşturduğunuz çalışmalarınızı programdaki Youtube ve Flickr eklentisiyle sosyal ortamlara ekleyerek paylaşabilirsiniz. Bunu yanında programda oluşturduğunuz projeyi CD/DVD'ye yazma özelliği de mevcut. Bu seçenek ile disk için bir menü oluşturup yaptığınız slaytları da burada görüntülemeniz mümkün. Örneğin, CD için üç tane slayt hazırladınız; bunları CD'ye üç seçenekli bir menü oluşturarak yazabilirsiniz. Hazırladığınız slayt disklerini CD / DVD oynatıcılarla kullanıp televizyonda da izleyebilirsiniz.

Magix Photostory on Cd & DVD 9 deluxe incelemesi

Kullanım kolaylığı
Photostory on CD & DVD 9 Deluxe genel kullanıcıya hitap ediyor. Kullanım kolaylığı bakımından oldukça iyi; aranan nesneler kolaylıkla bulunabiliyor. Ayrıca programda nasıl kullanıldığına dair eğitim videoları da mevcut. Kullanıcı arayüzü Windows Movie Maker ile benzerlik gösteriyor ama daha gelişmiş ve içerik bakımından daha da zengin. Movie Maker kullananlar bu programda zorlanmaycaklardır.

Photostory on CD

Performans
Magix Photostory, slaytların ön izlemesinde ve efektleri uygulamada CPU ve RAM kullanımı bakımından sisteme yükleniyor. Bu sebepten programın çalışacağı sistem CPU ve RAM bakımından güçlü olursa çok daha rahat çalışabilir. Ayrıca çalışmalar için minimum ekran çözünürlüğü 1024 x 768 olmalı.

Sonuç
Magix Photostory'nin kolay kullanımı, içerdiği zengin efekt çeşitliliği ile profesyonel bir slayt programı. Magix Photostory, kullanıcıya sunduğu pek çok özellik ile hem gündelik hem de kurumsal kullanıma uygun. Ayrıca sosyal ağlarlada etkileşimli olması ve çalışmalarınızı CD ve DVD'ye yazabilme kullanıcı için oldukça faydalı olmuş. Magix Photostory bir slayt programından beklenenleri ve daha fazlası sunmasıyla oldukça başarılı bir yazılım.