En İyi Ekran Görüntüsü Kaydetme Programları TestiGüncelleme Zamanı
06.01.2012

Günümüz koşullarında çalışmalarınızı karşı tarafa daha anlaşılır ve kaliteli bir biçimde aktarmak istiyorsanız, sıkı bir video kaydetme programına ihtiyacınız var.

Bilgisayar teknolojisi, birçok külfeti ortadan kaldıran teknolojilerin gelişmesine zemin sağlayan, günlük hayatımızın vazgeçilmez ögelerinden biri haline gelidi. Artık ev ödevleri, iş planları, kişisel ve kurumsal çalışmalar bilgisayar ortamının kullanıcılara kazandırdığı kolaylıklar sayesinde oluyor. Biz de bu fırsatı değerlendirerek, sizler için güzel bir derleme yaptık ve en popüler üç masaüstü video kaydetme programını inceledik.

Camtasia Studio ile bir adım öteye

Çalışmalarınızın, görsel anlamda zenginlik kazanmasını istiyorsanız, Camtasia Studio tam bu işe yatkın bir masaüstü görüntü ve video kaydetme programı. Paralı olması büyük bir handikap değil. Zira verdiğiniz her kuruşu hakkedecek nitelikte. Bu video kaydetme programı ile masaüstünde belirlediğiniz her alanı kaydedebilir ve ses ekleyebilirsiniz.

Camtasia Studio, bir masaüstü görüntü kaydetme programı haricinde aynı zamanda bir stüdyo işlevi de görüyor. Kaydettiğiniz videoların düzenlenmesinde ve seslerin nerede devreye gireceği konusunda detaylı bir düzenleme cetveline sahip. Senkron ayarlamaları için detaylı ve işlevsel bir araç çubuğu da yanında bulunuyor. Bu yüzden senkron sorunu yaşamanız neredeyse imkansız derecede.

Camtasia Studio ile bir adım öteye giderek, kişisel ve kurumsal çalışmalarınıza kalite katarak, projelerinizi diğerlerinden biraz daha ileriye taşıyabilirsiniz.

Video Kaydetmece!

Camtasia Studio'nın son sürümüne ulaşmak için tıklayınız

BB Flashback

Camtasia'nın bir diğer kardeşi niteliğinde, başka bir masaüstü video ve görüntü kaydetme programı. BB Flashback ile yapabilecekleriniz oldukça fazla. Tıpkı Camtasia gibi detaylı bir düzenleme uygulamasına sahip. Bu da BB Flashback'i bir stüdyo programı yapmaya yetiyor.

Video'larınızı çektikten sonra, detaylı bir şekilde düzenlemenize izin veren BB Flashback ile üzerinde çalıştığınız bilgisayar ortamındaki projelerinize sesli ve görüntülü bir anlatım kazandırabilir, web ortamında kullanıcılara sunabilirsiniz.

Format zenginliği ile yakaldığınız video'ları farklı türlerde kaydedebilirsiniz.

Video Kaydetmece!

BB Flashback'in son sürümüne ulaşmak için tıklayınız

HyperCam

Camtasia ve BB Flashback'in kurulu olduğu sistemlerde mutlaka yardımcı konumunda bulunması gereken bir diğer masaüstü görüntü yakalama programı. Eğer vaktiniz sınırlıysa ve hemen bir görüntü yakalamak istiyorsanız, HyperCam tam bu işe yatkın bir program.

HyperCam'in herhangi bir düzenleme ve stüdyo uygulaması yok. Küçük bir pencere halinde açılıyor ve sizin belirlediğiniz çerçeve de görüntü yakalama işlemine başlıyor. Daha sonra kaydetmek istediğiniz formatı seçip, sabit diskinize çalışmanızı saklayabiliyorsunuz. Böylesi eksikliklerine rağmen, HyperCam ücretsiz olmasıyla ön plana çıkıyor.

Basitliği ve kullanışlığı yüzünden HyperCam, çoğu kullanıcının tercih ettiği programlardan. Masaüstü görüntü yakalamak adına önceki programlar Camtasia ve BB Flashback gibi zaman harcamanıza gerek kalmadan, hiçbir eğitime ihtiyaç duymadan en basit şekilde görüntü yakalamak istiyorsanız HyperCam biçilmiş kaftan.

Video Kaydetmece!

HyperCam'in son sürümüne ulaşmak için tıklayınız

Elinizin altında mutlaka bulunması gereken üç masaüstü video kaydetme programını sizlere sunduk. Aralarından en işe yarayını seçip, kullanmaya hemen başlayabilirsiniz.