DesktopXEkleyen
cetin
Güncelleme Zamanı
23.12.2009

DesktopX ile hayal gücünüzü masaüstünüze yansıtın!

DesktopX masaüstünüzü kişiselleştirmenize olanak veren oldukça kullanışlı bir programdır. Program sayesinde hareketli "widget" adlı küçük uygulamalar ile masaüstünüzü renklendirebileceğiniz gibi programda nesne olarak adlandırılan küçük programları masaüstünüze ekleyebilir ya da hazır masaüstü tasarımlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca geliştiricinin internet sitesinde bulunan diğer kullanıcılar tarafından hazırlanmış pek çok nesne ve araçlar ile masaüstünüzü sınırsız olanak ile donatabilir ve tasarlayabilirsiniz. Hayal gücünüzü masaüstünüze yansıtın!

DesktopXDesktopX

DesktopX'in oldukça basit arayüzü sayesinde istediğiniz masaüstünü kolaylıkla yaratabilirsiniz. Widget'lar, nesneler ya da masaüstlerini kolaylıkla yükleyebileceğiniz gibi kendi widget, nesne ve masaüstünüzü de yaratabilirsiniz.

DesktopX ile mevcut masaüstünüze yararlı ve eğlenceli widget'lar ekleyebilirsiniz. Böylece bilgisayarınızı kullanırken hem size yardımcı olacak araçları kullanabilirsiniz hem de eğlenebilirsiniz. Masaüstünüzün herhangi bir yerine yapıştıracağınız bir post-it ile unutmamanız gerekenleri her an görebilir; bir hava durumu eklentisi ile bulunduğunuz (ya da herhangi bir) şehrin bir haftalık hava durumunu öğrenebilir; bir müzik çalar ile hızlı bir şekil müzik dinleyebilir; ekranınızda yüzen renkli bir balığı takip edebilir ya da 80'li yıllardan kalma klasik arcade oyunları ile nostaljik anlar yaşayabilirsiniz.


DesktopX DesktopX

Program ile pek çok işlemi kolayca gerçekleştirebilmenizi sağlayacak nesneler de ekleyebilirsiniz. Bu küçük animasyonlu linkler sayesinde "Bilgisayarım"a ulaşabilir; en çok kullandığınız kelime işlemcisini tek bir tık ile çalıştırabilir; sabit diskinizin detaylarını masaüstünüzde görüntüleyebilir; bir anahtar simgesine tıklayarak ekran koruyucunuzu anında etkinleştirebilir ya da bir açma/kapama düğmesine basarak bilgisayarınızı kolaylıkla kapatabilirsiniz.

DesktopX ile kendi çektiğiniz fotoğrafı masaüstü arkaplanı olarak ayarlamışken, ekranınıza çeşitli nesne ve widget'lar ekleyebileceğiniz gibi masaüstünüzü programın içinde gelen hazır masaüstü temaları ile değiştirebilme şansına da sahipsiniz. Üreticinin sitesinde, ekran görünümünüzü tamamen değiştiren bu masaüstü planlarından yüzlerce bulabilir ve hoşlandıklarınızı indirebilirsiniz. DesktopX'in sunduğu masaüstü teması olanakları size bambaşka deneyimler yaşatabilir.

Klasik masaüstünüzden sıkıldıysanız ya da kısıtlı değişim olanakları sizin için yeterli değilse DesktopX tam size göredir. Artık DesktopX sayesinde sınırsız olanaklar ile hayal ettiğiniz masaüstüne kavuşma fırsatına sahipsiniz.