CutePDF Writer 2.7Ekleyen
guven
Güncelleme Zamanı
09.09.2009

CutePDF Writer'ı kullanarak ofis programlarında ve kelime işlemcilerinde yazdığınız metinleri pratik bir biçimde PDF belgesine dönüştürebilirsiniz.

Geçtiğimiz aylarda Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından bir belge biçimi standardı olarak kabul edildi. PDF için metin dosyası biçimlerinin yükselen yıldızı diyebiliriz. Başlarda PDF dosyaları oluşturmak için sadece PDF biçiminin yaratıcısı olan Adobe'nin ücretli Adobe Acrobat PDF Writer programını kullanmak tek çözümdü. Buna karşın son yıllarda patlama yapan açık kaynak kodlu ücretsiz dağıtımlı programlar furyasından PDF programları da nasibini aldı. PDF alanında geliştirilen bu programlardan en popülerleri PDF okuyucular ve PDF dönüştürücüler oldu. CutePDF Writer 2.7'de bu süreçte geliştirilen PDF dönüştürücülerden biri.

CutePDF de ücretsiz sunulan PrimoPDF, DoPDF gibi ofis programı üzerinden yazdır komutuyla belgenizi PDF'ye dönüştürüyor. Buna karşın diğer PDF dönüştürücülerin aksine CutePDF'de kurulumdan sonra programa dair kullanma kılavuzu dışında hiçbir şeye erişme şansınız yok. Örneğin Microsoft Word programın metninizi tamamladınız, yazdır seçeneğine bastıktan sonra yazıcı olarak CutePDF'i seçtiniz ve yazdır dedikten sonra belgenizin PDF halinin kaydedileceği yeri ve adını belirlediniz. Kaydet düğmesine bastıktan sonra CutePDF Writer belgenizin PDF halini doğrudan belirlediğiniz konuma kaydediyor. Kullanım kolaylığı ve basitlik yönünden güzel görünse de, PDF üzerinde kalite, güvenlik gibi hiçbir özelleştirme yapma olanağı sunmaması programın dezavantajlarından diyebiliriz.

CutePDF Writer 2.7

Pratik ve basit bir PDF dönüştürücüye ihtiyacınız varsa, CutePDF Writer kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca ücretsiz bir yazılım olduğundan ve reklam kaygıları taşımadığından PDF Factory gibi programların yaptığı gibi belgelerinizin üzerine kendi logosunu ve ismini basmaması güzel bir özellik. Öte yandan eğer PDF'in kalitesi, metin ve resim ayarları gibi özelleştirmeler yapmak istiyorsanız, PrimoPDF, doPDF gibi öteki seçenekleri deneyebilirisiniz.

CutePDF Writer 2.7