BS.Player FREE 2.30Ekleyen
cetin
Güncelleme Zamanı
09.09.2009

BS.Player FREE 2.30 bilgisayarınızdaki varsayılan programlar ile (Media Player gibi) açamadığınız değişik dosya türlerini açmak için; film izlemek, müzik dinlemek, klip oynatmak için kullanabileceğiniz kolay ve hızlı bir medya oynatıcısıdır.

BS.Player FREE 2.30Ücretsiz sürümün kurulum ekranında, yüklenecek olan bileşenleri seçebileceğiniz bir ekran görüntüleniyor. Bu ekranda BS Player oynatıcısına ilaveten BS Player kontrol çubuğu (Web tarayıcınıza BS arama çubuğu ekler), ana sayfanızı BS arama sayfası ile değiştirme, BS aramasını varsayılan arama yapma, Başlat menü ve masaüstü simgeleri, dosyalarla ilişkili hale getirme gibi seçenekler arasından istediklerinizi seçebilirsiniz. Yükleme konumunu, kısayol oluşturulacak konumları, dili seçin ve yüklemeyi bitirin.

BS.Player FREE 2.30Yükleme çok kısa sürüyor ve sonunda program açılıyor. Program gayet şık bir görünüme sahip. Ekolayzer, oynatma listesi gibi ek öğeler de çok şık bir hale gelmiş. Ekolayzer, Winamp tabanlı ve öntanımlara sahip. Oynatım listesi ise görüntü, DVD, ses, radyo, TV ve Podcast gibi sekmeler içeriyor.


BS.Player FREE 2.30Program özellikle görüntülerin oynatılması konusunda gayet hızlı ve başarılı. Hem görüntü hem ses oynatabilen BS Player; AAC, AC3, AIF, ASF, AVI, DivX, DV, M1V, M2V, MOV, MPA, MP1, MP2, MP3, MP44, MPV, OGG, OGM, QT, RM, RAM, SWF, VOB, WAV, WMA, WMV gibi biçimleri kolaylıkla oynatabiliyor. Program ayrıca AC3 dosyaları için SPDIF çıkışı desteği de sağlıyor.

Programın göze çarpan özelliklerinden bir tanesi de altyazı desteği. Program SRT, SUB, TXT gibi altyazı biçimlerini destekliyor. Eğer altyazılarda senkron sorunları varsa pratik bir şekilde klavye kısayolları ile bu senkronizasyon sağlanabiliyor. BS Player'da yeni bir yüksek çözünürlüklü video biçimi olan MKV biçimli dosyalar için de altyazı desteği sağlanıyor. Bu her oynatıcıda olmayan bir özellik. Programın izleme penceresini istediğiniz boyutta kullanabiliyorsunuz. İster kenarlarından tutup genişletin veya daraltın ister çift tıklayıp tam ekran yapın. Dosyaları programın üzerine sürükleyip bırakarak açmak mümkün.

BS.Player FREE 2.30Programın hoşumuza giden özelliklerinden biri de çok değişik görünümlere sahip olması. Ücretsiz sürümü ile gelen görünümler bile gayet şık ve etkileyici.


BS.Player FREE 2.30Program ayrıca Winamp tarzı bir medya kitaplığına da sahip ve oynatıcı listesinde olan görüntü, DVD, ses, radyo ve TV seçenekleri burada da dikkatimizi çekiyor. Sabit diskinizdeki bütün medyaları kolay erişim sağlamak için bu medya kitaplığına aktarabilir daha sonra buradan dinleyebilirsiniz.

Medya kitaplığının sol tarafında görüntü, DVD, ses, radyo, TV ve podcast seçenekleri; o menünün devamında çeşitli BS oynatma listelerine kolay erişim için BS listeleri menüsü; üst kısımda oynatma duraklatma, ileri alma ses ve medya bilgisi; alt kısmında ise Winamp benzeri ekle, klasör ekle, çalma modu içeren bir menü yer alıyor. Programın artık radyo ve TV desteği de sağlıyor olması dikkatimizden kaçmıyor. Radyo seçeneğine tıklıyoruz ve çeşitli müzik tarzlarından birkaç radyo deniyoruz. Radyo hizmeti gerçekten memnuniyet verici. Bazı radyolara bağlanamasak da bu özellik, BS Player için büyük bir gelişme. TV kısmına tıkladığımızda da bir çevrimiçi televizyon listesi geliyor. Buradan çevrimiçi televizyonları tek tıklama ile izlemek mümkün.

BS gayet göz doldurucu yeni özellikleri ile özellikle altyazılı dizi / film izleyen kullanıcıları çok memnun edecek. Program, tümleşik codecleri sayesinde sisteminizde codec paketi yüklü olmasa bile birçok dosya biçimini oynatabilmesinden dolayı epey göz dolduruyor. BS Player'ın ayrıca Türkçe dil desteği ve dış görünüm desteği var. Netice itibariyle uzun süredir hayli popüler olan BS Player büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Daha önce hiç kullanmadıysanız, pratikliği ve performansından dolayı tavsiye ediyoruz.