Ares Tube = Zaman KaybıEkleyen
obahadir
Güncelleme Zamanı
16.03.2010

Ares Tube; isim benzerliği dışında ortak bir özelliğe sahip olmadığı Ares dosya paylaşım programının namını kullanarak bilgisayara yerleşerek video indirmek isteyen kullanıcının zamanına maloluyor.

İnternetten video indirmek için onlarca metod varken video indirme aracı olarak Ares Tube'u kullanan birisi ya; Ares Tube'u, ismi kulağına bir yerlerden çalınmış olabilecek Ares paylaşım programıyla karıştırıyordur ya da; bir videoyu indirmek için ayırabileceği çok fazla boş zamanı vardır.

Video indirme programlarına iyi bir alternatif bulabilmek hevesiyle indirip kurduğumuz Ares Tube; hem Windows 7 hem de Windows XP üzerindeki denemelerde rakiplerinin sergilediği performansın çok altında bir performans sergiledi.

Butonlar aktif değil

Birçok video programının çalışma mantığından farklı olarak kendisine özel tarayıcı ile video sitelerine hızlı erişim ve videolar arasında arama yapabilme imkanı sunan Ares Tube; anasayfasında neredeyse tüm video sitelerini bulunduruyor. Nomal koşullarda sistem; bu kısayollara tıklanıp video sitesine gitme ve orada istenen videonun indirilmesi esasına dayanıyor. Ares Tube üzerinde bulunan adres çubuğuna bir video sitesinde bulunan videonun adresini yazarak videoyu anında indirebilmeniz gerekiyorsa da Ares Tube arayüzü bir video ile karşılaşınca görmezlikten geliyor. Program eğer videoyu görebiliyorsa indirmesi için bir süre bekliyorsunuz ve fakat işlemi tamamlayamadan çeşitli hata mesajları vermeye başlıyor.

Ares Tube- Vimeo

Eğer programın üreticileri listeledikleri video siteleri ile bir çeşit anlaşma yaptılarsa şu dönem yaptıkları anlaşmayı yeniliyor olabilirler veya Ares Tube altyapısı sürekli yenilenen video sitelerinin teknolojisine uyum sağlayamıyor olabilir. Nedeni ne olursa olsun program verimli değil ve eğer verimli çalışacak olsa bile Türkiye'den yayın yapan video sitelerindeki içerikle, değişik web sitelerindeki Flash videoları indirmeyi zaten vaad etmiyor.

Ares Tube- YouTube

Ares Tube yerine şu video programlarından birisini indirerek daha fazla çeşitlilikteki videoyu çok daha kolay bir şekilde kaydedebilirsiniz: