Randevu Düzenleyici iPhone Uygulamaları (Özel Dosya)Ekleyen
obahadir
Güncelleme Zamanı
14.01.2010

Bir randevuyu daha iyi hale getirmek için kullanabileceğiniz en iyi iPhone uygulamaları...

iPhone UygulamalarıKonuşacak konu bulamayanlara konu fikri veren, en iyi randevu yerini ve en iyi randevu yemeklerini öneren iPhone uygulamaları içinden seçilmiş 8 farklı iPhone uygulamasından dilediklerinizi iPhone'unuza kurarak ilişkilerinizde daha başarılı olabilirsiniz.

* Hatırlatma: Uygulamaları kullanabilmek için bir iPhone'a veya iPod touch'a sahip olmalısınız ve bilgisayarınızda iTunes yüklü olmalı.

1. Awesome Pickup Lines

Awesome Pickup Lines

iTunes'un uygulamalar kısmında bulunan onlarca cümle üretecinden bizce en iyisi. Eğer hayallerinizin insanını karşınızda gördüğünüzde ona bir şeyler söyleyemeyecek kadar basiretiniz bağlandıysa Awesome Pickup Lines tam size göre.

Fiyatı: Ücretsiz

2. Date Smart

Date Smart

İlk randevu için söz aldınız ve çok mutlusunuz ama ilk izlenimi iyi oluşturmak için güzel bir randevu yeri belirlemek istiyorsunuz. Hayır... Arkadaşlarınızla batak oynadığınız o kafe olmaz.

Date Smart potansiyel kız/erkek arkadaşınızla ilk buluşmanızı yapabileceğiniz yerleri; kültürel, açıkhava, macera, romantik vb. olarak gruplar ve size ilk buluşma yeri önerileri sunar. Tabi hava yağmurluysa pikniğe gitmenin veya hava çok güzelse sinemaya gitmenin çok iyi bir fikir olmayacağını kendiniz düşünmelisiniz.

Fiyat: 1.99 USD

3. Romantic Recipes For Dinner Dates

Romantic Recipes For Dinner Dates

Diyelimki eliniz yemek yapmaya yatkın ve arkadaşınızı eve davet etmeye karar verdiniz. Peki yemek olarak ne yapacaksınız, pırasa mı? Bir gün önceden ıslattığınız unuttuğunuz kuru fasülye mi? Bunlar yanlış hareketler.

İlk randevu da olsa ilişkinin ilerleyen safhalarında gerçekleştirilecek bir ev buluşması da olsa romantik bir ortam yaratmak için uygun yemeği ve tatlıyı seçmelisiniz. Romantic Recipes For Dinner Dates özel randevularınız için size hafif ve romantik yemek önerileri sunarken bunların ayrıntılı tariflerini de veriyor.

Fiyat: 2.99 USD


4. Fine Dining Etiquette - Mind Your Manners

Fine Dining Etiquette - Mind Your Manners

Pretty Woman
filminde Julia Roberts'ın yeni girdiği ortamlara adaptasyon sürecinde nasıl zorlandığını hatırlıyor musunuz?

Bu iPhone uygulaması, bir yemek sırasında nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatıyor. Hangi çatal - bıçak ne için kullanılır? Sandalyeye oturulurken nelere dikkat edilir? vb. tüm sorularınızın cevaplarını bu küçük uygulamayla bulabilirsiniz.

Fiyat: 0.99 USD

5. Conversation Starter

Conversation Starter

Eskiler; "İki insan arasında birkaç saniyelik sessizlik yaşandığı her an bir kız çocuğu doğar" derler.

Conversation Starter, dünyadaki kız çocuk sayısının patlamasına engel oluyor. Eğer randevu sırasında karşınızdaki kişiyle konuşurken diyaloğu nasıl devam ettireceğinizi bilmiyorsanız bu "konuşma başlatıcı" size yardım edecek.

Fiyat: 0.99 USD

6. AnswerWiki

AnswerWiki

Heyecanlı diyalog devam ederken takıldığınız bir konu olursa AnswerWiki'den yardım alabilirsiniz.

AnswerWiki sayesinde ayrıca kendiniz sorup kendiniz cevaplayacağınız özel konuları anında bulabileceksiniz. Yalnız AnswerWiki'ye fazlaca dalıp karşınızdaki kişiyi ikinci plana atarsanız randevunuz tatsız geçebilir. Diyaloğun monoloğa dönüştüğü bir randevuyu monoloğa çeviren taraf erkek olursa bu ciddi travmalara yol açabilir. Eğer monoloğu başlatan kadınsa ilişkinin ilerleyen safhalarında da karşılaşacağınız bu duruma alışmaya başlasanız iyi olur.

Fiyat: 0.99 USD

7. Excuse Me

Excuse Me

Diyelim ki randevu umduğunuz gibi gitmediği veya başka bir işiniz olduğu için randevu yerinden ayrılmak istiyorsunuz. Excuse Me ile kendi zamanladığınız bir süre sonra iPhone'un çalmasını sağlayabilir ve acil bir işiniz çıkmış gibi yapabilirsiniz. Bu uygulamanın gerçekçi olduğunu bilmekle beraber ahlâki olmadığını düşünüyorum belirteyim.

Fiyat: 1.99 USD

8. 50 Ways to Leave Your Lover

50 Ways to Leave Your Lover

Son olarak: randevu sonrası değil ama randevulardan sonra başlayan ilişkiyi zamanı gelince bitirmek isteyenlerin kullanabileceği bir iPhone uygulaması. Tabi isteyenler ilk randevudan sonra kullanılabilecek bazı başlıklar da çıkartabilirler.

Ayrılırken ne söyleyeceğinize karar veremiyorsanız bu uygulamayı yükleyerek fikir edinebilirsiniz. Dost tavsiyesi; kırıcı olmamaya çalışın.

Fiyat: 3.99 USD


iPhone sayesinde başlayan, devam eden ve biten bir ilişkinin ardından bilmem şunları farkedebildiniz mi?

  • iPhone size fındığı verir ama kırmaz,
  • iPhone size balık vermez, balık tutmayı öğretir.

Bundan sonraki ilişkinizin iPhone olmadan başlaması, mutlu bir şekilde yaşanması ve hiç bitmemesi dileğiyle...