En iyi iPhone Futbol OyunlarıEkleyen
deniznegis
Güncelleme Zamanı
07.07.2010

Dünya kupası heyecanını en iyi iPhone futbol oyunları ile cebinizde yaşayabilirsiniz.

En iyi iPhone Futbol OyunlarıCep telefonları geliştikçe cep telefonlarında oynanabilen oyunlarda giderek daha kaliteli hâle geliyor. iPhone'un geniş ekranı ve performansı oldukça kaliteli futbol oyunlarının oynanmasına olanak sağlıyor hem de dokunmatik ekran keyfi ile. Dünya kupasının keyfini cep telefonunuzda çıkartmanız için en iyi en iyi iPhone futbol oyunlarını derledik.

PES 2010
Pro Evolution Soccer 2010 iPhone için geliştirilmiş en gerçekçi futbol oyunlarından biri ancak FIFA lisansı olmadığı için gerçek oyuncu adlarını kullanamıyor.

Pek çok futbol oyununda olduğu gib PES'de de turnuvalar ya da liglerde oynayabilir ve tüm dünyadan futbol takımlarını seçebilirsiniz.
PES 2010 diğer iPhone futbol oyunlarına göre biraz daha yavaş bir oyun yani diğerleri kadar hareketli değil bu da oynanışının daha gerçekçi olmasından kaynaklanıyor.

Pes 2010'un grafikleri gayet başarılı ve kontrol sistemi le zamanlaması akıcı. Grafikler ve oynanış kendinizi oyuna kaptırmanızı sağlıyor. Pes 2010 iPhone futbol oyununa aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz

PES 2010 iPhone indir

En iyi iPhone Futbol Oyunları

FIFA World Cup 2010
Electronic Arts'ın FIFA serisi yıllardır oyun severlerin en beğendikleri futbol oyunlarından biri. FIFA World Cup 2010'un mobil sürümü de oldukça başarılı. Grafik konusunda iPhone futbol oyunları içinde sadece PES 2010, FIFA World cup 2010'dan daha iyi. Ancak hızlı bir oynanış istiyorsanız tercihiniz FIFA olmalı.

FIFA lisansına sahip bir futbol oyunu olarak FIFA World Cup 2010'da dünya kupasındaki favori takımınızı seçip, ele turlarından Dünya Kupası finaline kadar oynayabiliyorsunuz. Ek olarak gösteri maçları, penaltı atışları ve Takım kaptanı (Captain your Country) oyun modları bulunuyor. Takım Kaptanı modu farklı bir oynanış sunuyor. Takımınızı seçtikten sonra kendi oyuncunuzu yaratıp maç içinde sadece onu kontrol edebiliyorsunuz. Bu modda pozisyon butonu ile oyuncunuzu orijinal pozisyonuna döndürebiliyorsunuz.

FIFA World Cup 2010 oynanışı hızlı ve bir futbol oyununda arayacağınız tüm özelliklere sahip. FIFA World Cup 2010 iPhone futbol oyununa aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz

FIFA World Cup 2010 iPhone indir

En iyi iPhone Futbol Oyunları

X2 Soocer Game
X2 diğer mobil futbol oyunlarından farklı pek çok özelliğe sahip başarılı bir mobil futbol oyunu. Grafikleri en iyi olmasa da yeteri kadar iyi.
X2 Soccer gösteri maçı, turnuva, penaltı atışları ve rüya takımı olmak üzere çeşitli oyun modlarına sahip. İlk üç oyun modu hemen hemen tüm futbol oyunlarında bulunuyor. Ancak rüya takımı diğer mobil futbol oyunlarında bulunmuyor. Bu oyun modunda takımınızı sıfırdan kurup daha sonra yıldız oyuncuları arayıp takımınıza sahil ediyorsunuz.

X2 Soccer'da diğer oyunlarda olduğu gibi rahatlıkla oyuncu değiştirebiliyorsunuz ama saha dizilişini değiştirmek pek kolay değil. Saha dizilimini ararken menüler içinde kaybolabilirsiniz.
X2 Soccer Hızlı oynanışı, rüya takımı modu ve artistik hareketleriyle başarılı ve eğlenceli bir futbol oyunu. X2 Soccer iPhone futbol oyununa aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz

X2 Soccer iPhone indir

En iyi iPhone Futbol Oyunları

Soccer Superstars 2010 for iPhone
Soccer Superstars 2010 çizgi film stilindeki grafikleri ve RPG özellikleri ile farklı ve eğlenceli bir iPhone futbol oyunu. Gerçekçiliğe önem veren diğer iPhone futbol oyunlarının aksine Soccer Superstars 2010 daha çok arcade stilinde bir oyun. Atari oyunlarını andıran yapısı özellikle My League modunda iyice kendini gösteriyor. Bu modda sezon boyunca maç kazandıkça özel hareketler kazanıyorsunuz.

Arcade ve çizgi film stilinde olsa da Soccer Superstars oldukça detaylı bir oyun. Turnuvalar, gösteri maçları, My League ve Dramatic Mode gibi oyun çeşitleri bulunuyor. Dramatic Mode oyun türünde kendinizi maç sırasında yaşanabilecek özel dramatik anların ortasında buluyorsunuz. Örneğin takımınız gerideyken maç sonundaki bir serbest vuruşu kullanmak.

Soccer Superstars 2010'da doğal olarak oyuncu değişikliği, saha dizilişi vb. ayarlar da bulunuyor. Gerçekçi futbol oyunlarına göre daha hafif ama RPG unsurları, komik ses efektleri, hızlı oynanışı, havalı şutları ile Soccer Superstars 2010 gayet eğlenceli. Soccer Superstars 2010 iPhone futbol oyununa aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz

Soccer Superstars 2010 indir

En iyi iPhone Futbol Oyunları

Real Soccer 2010
Real Soccer 2010 iPhone futbol oyunlarının sunduğu hemen hemn tüm oyun türlerin i sunuyor. Ancak Pes, FIFA gibi diğer iPhone futbol oyunlarının yanında biraz sönük kalıyor. Stadtum ve saha grafikleri gayet iyiyken oyuncu animasyonları basit yapılmış bu yüzden diperleri kadar gerçekçi gözükmüyor.

Real Soccer da çeşitli oyun modları bulunuyor: Season Club Master (Takım yönetiyorsunuz.), penaltı atışları, lig ve Enter the Legend (Tek bir oyuncu olarak oynuyorsunuz.). Real Soccer'ın oynanışı oldukça hareketli ama yapay zeka biraz basit kalıyor.

Genel olarak iPhone'da iyi bir futbol oyunu arıyorsunuz Real Soccer ihtiyacınız olan tüm oyun modlarını sunuyor. Ancak diğer futbol oyunlarıyla karşılaştırıldığında gerçekçilik ve yapay zekası pek de başarılı gözükmüyor. Real Soccer 2010 iPhone futbol oyununa aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz

Real Soccer 2010 iPhone indir

En iyi iPhone Futbol Oyunları