"Winamp'ta Ne Dinliyorum" eklentisiEkleyen
robut
Güncelleme Zamanı
21.09.2012

MSN Live Messenger varsayılan olarak sadece Windows Media Player ile uyumludur ve sadece Windows Media Player'da hangi müziği dinlendiğinizi kişisel ileti olarak gösterebilir. Oysa çeşitli eklentilerle farklı programlarda ne dinlediğinizi de arkadaşlarınızla paylaşabilmeniz mümkün.

Windows Live Messenger'da görüntülenen kişisel iletiniz ile o an ne yaptığınızı, nasıl bir ruh halinde olduğunuzu ya da vermek istediğiniz herhangi bir mesajınızı insanlarla paylaşabilirsiniz. Bunun dışında programın "Ne dinliyorum?" (Now Playing) özelliği sayesinde iletişim listenizdeki oturum açmış insanların sizin o an hangi şarkıyı dinlediğinizi bilmelerini sağlayabilirsiniz. Bu özelliği kullanmak için programdaki kişisel ileti alanının yanındaki ok işaretine tıkladığınızda açılan menüden "Ne dinliyorum'u göster" seçeneğine tıklamanız yeterli.

Ne dinliyorum?Ancak Windows Live Messenger, varsayılan olarak yalnızca Windows Media Player ile uyumludur ve insanlarla, bu programda dinlemekte olduğunuz müziklerin bilgilerini paylaşabilirsiniz. Hal böyle olunca dünyanın en popüler medya oynatıcılarından biri olan Winamp ile dinlediğiniz şarkıları Windows Live Messenger programınızın "Ne dinliyorum" özelliği ile sayesinde arkadaşlarınızla paylaşamayabilirsiniz.

İşte bu noktada yardımınıza Windows Live Messenger Now Playing eklentisi yetişiyor. Bu eklenti sayesinde Winamp ya da Foobar2000 gibi programlarda dinlediğiniz müziklerin şarkı isimleri ve şarkıcı isimleri gibi bilgileri, tıpkı WMP'da olduğu gibi Windows Live Messenger'da kişisel iletinizde gözükür. Böylece "Ne dinliyorum?" özelliğinden faydalanabilmek için sürekli kullandığınız müzik oynatma programından vazgeçmek zorunda kalmazsınız.