Data Guardian 1.5.1Ekleyen
guven
Güncelleme Zamanı
09.09.2009

Data Guardian sahip olduğu otomatik şifre doldurma özelliği ile daha önce girdiğiniz şifreleri hafızasına alıp bir sonraki girişinizde şifre kutularını kendi dolduran, gelişmiş güvenlik özelliklerine sahip kapsamlı bir şifre yöneticisidir.

Bilişim teknolojileri hayatımızın her alanına girmişken güvenlik ihtiyaçları da her geçen gün artmakta. İletişimin her alanında güvenlik sağlamanın yolu ise güçlü şifreleme teknolojilerinden geçmekte. Şifreleme sayesinde güvenlik gerektiren dosya ve mesajlarınızın yetkisiz kişiler tarafından kullanılması engellenirken, kredi kartı bilgileri gibi kritik bilgilerinizin üçüncü kişiler tarafından görülmemesi sağlanır. Data Guardian bilgisayar korsanlarına karşı veritabanlarınızı, dosyalarınızı ve kişisel bilgilerinizi korumanız için geliştirilmiş güçlü bir şifreleme yazılımıdır.

Çoğu şifreleme yazılımı 128 bit'lik şifreleme desteklerken, Data Guardian 448-bit düzeyinde şifreleme yaparak güvenliği en üst düzeyde tutar. Blowfish şifreleme algoritmasını kullanan sistem en hırslı bilgisayar korsanlarına karşı dahi koruma sağlar. Yazılım temelde farklı temalara dayanan; adres defteri, müşteri veritabanı, günlük, şifre yöneticisi ve hatta not defteri (notepad) gibi çoklu veri tabanları oluşturmanızı sağlar. Her biri 448-bit şifrelemeyle korunan bu öğeler yerel olarak depolanmasalar dahil oldukça güvende olurlar. Programa değer katan özelliklerinden biride geniş özelleştirme seçenekleridir.

Data Guardian 1.5.1

Data Guardian sahip olduğu otomatik şifre doldurma özelliği ile daha önce girdiğiniz şifreleri hafızasına alır ve bir sonraki girişinizde şifre kutularını doldurur. Explorer ve Firefox gibi web tarayıcıları da aynı özelliği sunuyor gibi görünse de hiçbiri Data Guardian'ın sunduğu veri güvenliğine sahip değildir. Yazılım ayrıca; telefon numaralarını otomatik tanımaya dayanan tek tıklama ile arama, e-posta adreslerini otomatik tanımaya dayanan e-postaya anında erişim ve güvenli şifre oluşturma gibi faydalı kısayollara da sahiptir.

Data Guardian'ın sunduğu gelişmiş işlevler ve yüksek güvenlik düzeyiyle öne çıkarken; sahip olduğu karmaşık özellikler sebebiyle çok kolay kullanımlı bir yazılım olamıyor. Data Guardian'ın geliştiricileri bu durumun önüne geçmek için gelişmiş özellikleri içeren menülerin ve düğmelerin seçime bağlı olarak görüntülendiği bir arayüz tasarlayabilirdi. Buna karşın başlarda arayüze alışılması uzun sürse de; yazılımın sunduğu 448-bit'lik şifreleme ve gelişmiş özellikler neredeyse tüm veri tabanı şifreleme ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.