Video DownloadHelper İncelemesiEkleyen
obahadir
Güncelleme Zamanı
20.09.2012

Video DownloadHelper, internetten video indirmek isteyen kullanıcılar için gelişmiş özellikler sunuyor.

Video DownloadHelperFirefox Add-ons sitesinde yayımlanan istatistiklere göre 51 milyon 582 bin 762 indirme ile en çok indirilen eklentilerden birisi olan Video DownloadHelper'in bu başarısının sırrı ne?

- Video DownloadHelper, kolay kullanımı ve sürekli yenilediği özellikleri sayesinde -örneğin son sürümü olan 4.6.5 ile indirilen video istenilen video formatlarından birisinde kaydedilebiliyor- diğer Firefox eklentilerinin arasından sıyrılarak en başarılı eklentilerden birisi haline geldi.

Video DownloadHelper'ın çalışma sistemi nedir?

Video DownloadHelper, Mozilla Firefox ile bir internet sayfası ziyaret edildiğinde tarayıcının arka planında çalışarak web sayfasını sürekli olarak tarar. Tarama sonucunda bulduğu videoları kendi kütüphanesinde listeleyen program, kullanıcıya listede bulunan videolardan istenileni indirme imkanı verir.

Video DownloadHelper'in bir video algıladığı nasıl anlaşılır?

Tarayıcıda bulunan adres çubuğunun hemen yanına bulunan ve kırmızı- sarı- mavi üç toptan oluşan Video DownloadHelper simgesi renklenip kendi ekseni etrafında dönmeye başladığında bu pogramın tarayıcı sayfası üzerinde video veya videolar algıladığı anlamına gelir.

Videoları nasıl indirebilirim?

Programın üç toptan oluşan simgesi yanında bulunan küçük oka tıkladığınızda o anda indirilebilecek videların listesini göreceksiniz. Bu liste üzerinde indirmek istediğiniz video üzerine geldiğinizde Video DownloadHelper size çeşitli seçenekler sunacak. Bu seçeneklerden:

Video DownloadHelper

İndir, Hızlı İndir veya İndir ve Dönüştür'ü seçerek videoyu belirlediğiniz yere indirebilirsiniz.

İndir ve Dönüştür özelliği Video DownloadHelper'e 4.6.5 sürümünde eklenmiş ve videoyu FLV olarak değil diğer formatlarda kaydetmenize olanak veren özelliktir. İndir ve Hızlı İndir seçenekleri ile indirdiğiniz videolar ise direkt olarak FLV formatında inecektir.

* Bilgisayara indirdiğiniz FLV videoları izlemek için FLV Player' veya K- Lite Codec Pack içinde yer alan Windows Media Player Classic Home Cinema isimli programları kullanabilirsiniz.

Video DownloadHelper ile hangi videoları indirebilirim?

Video DownloadHelper ile yerli ve yabancı video paylaşım sitelerindeki videoları (YouTube, Dailymotion, Metacafe, Zaplat, Komikler vb), herhangi bir web sayfasının içinde bulunan açıklayıcı videoları, film fragmanlarını vb. tüm video içeriği indirebilirsiniz.

* Eğer bir web sayfası içinde bulunan; site bannerı, reklam, açıklama gibi Flash animasyonları indirmek istiyorsanız bunun için Orbit Downloader programını kullanabilirsiniz.

Programı kurcaladığımda bulabileceğim başka özelliği var mı?

- Evet var:

  • Web sayfası üzerindeki fotoğrafları toplu şekilde indirme,
  • Videoyu Twitter'da paylaşabilme (Twitter hesabının senkronize edilmesini gerektiriyor)
  • Videoyu otomatik olarak cep telefonuna gönderme,
  • Program online video izleyebileceğiniz siteleri önerirken web adresi olan downloadhelper.net aracılığı ile bu siteler oylanabiliyor,
  • YouTube'ta izlenen her video için videonun üst kısmında bir video indirme kısayolu oluşuyor
  • Videoları görüntüden arındırarak sadece ses dosyası olarak kaydedebilme.

Bu mucizevi eklentide benim şu ana kadar gördüğüm diğer özellikler de bunlar, bakalım siz başka hangi özelliklerini keşfedeceksiniz.

Video DownloadHelper İndir