Bu Program Her Bilgisayara Lazım!Ekleyen
Allien
Güncelleme Zamanı
15.12.2009

Her bilgisayar kullanıcısı belli dönemlerde format dönüştürücü bir programa ihtiyaç duymuştur. Format Factory ise bu ihtiyaçtan çok daha fazlasını karşılıyor.

Her Bilgisayara Lazım!

Neden böyle bir başlık seçtiğimi programı bilenler anlamıştır. Bilmeyenlere açıklayayım... Hepimizin bir dönem dosya formatlarıyla ilgili bir sorunu olmuştur. Cep telefonlarına ses ya da video dosyası yollamaya çalıştıktan sonra başaramayıp bin bir yere bakanlar, bu sorunlarını çözmek için saatlerini buna ayıranlar ya da kullandıkları oynatıcı için desteklenmeyen formatları başka formata dönüştürmeye çalışanlar vs. Artık böyle bir sorun yok çünkü Format Factory var. Neredeyse bütün formatları istenilen başka bir formata dönüştürebilen bu program herkesin işine yarayacaktır. Video dosyaları, ses dosyaları, görüntü (resim) dosyaları, DVD-CD-ISO dosyaları ve bunların büyük çoğunluktaki formatlarını birbirine dönüştürülebilen bir program. Ayrıca video ve ses birleştiricisi de işin içine dâhil. Belkide hepimizin bir dönem hayal ettiği program Format Factory. Tamamen ücretsiz olması da cabası.

Video

Her Bilgisayara Lazım!

Format Factory için bugüne kadar gördüğüm en iyi dönüştürücü diyebilirim. Tamamen komplike bir program. Neredeyse tüm dosyaları aynı şekilde bir başka dosya formatına dönüştürebiliyorsunuz. Örnek vermek gerekirse .AVI uzantılı bir dosyayı .SWF (ShockWave Flash) uzantılı bir dosyaya dönüştürebiliyoruz. Hem de çok hızlı bir şekilde (1.5GB'lık .AVI dosyasını 22 dakikada .SWF dosyasına dönüştürdü). Bunun gibi aklınıza gelebilecek tüm video dosyalarını da birbirine dönüştürmek çok kolay. İsterseniz dönüştürürken ihtiyacınıza göre videonun kalitesini de düşürüp yükseltebilirsiniz

DVD/CD ve Kalıp Dosyaları

Her Bilgisayara Lazım!

DVD ve CD'lerinizi de istediğiniz bir dosyaya ya da kalıp dosyasına dönüştürmeniz mümkün. Hatta kalıp dosyalarınızı da (ISO, IMG, NRG, BIN vb) birbiri arasında değiştirebiliyorsunuz. Bu işlemleri yaparken kalite ve hızdan ödün vermemesi ayrı bir güzellik.

Ses,Resim ve Gelişmiş Özellikler

Her Bilgisayara Lazım!

Ses ve resim için söylenebilecek çok da bir şey yok. Her formatta kusursuza yakın bir dönüşüm sağlayabiliyoruz. Kalite açısından da aynı şeyi söylemek mümkün. Piyasadaki en iyi dönüştürücülerin bir toplamı olmuş bile denebilir. Aynı zamanda bir o kadar da hızlı. Herhangi bir ses dosyasını .MP3'e çevirmek 1 dakikadan bile kısa sürüyor. Kalitesinden de bir şey kaybetmiyor.

Biraz seyyar satıcı kıvamına gelse de yapabildikleri hala bitmedi. Program video ve ses birleştiricisiyle birlikte bir çoklayıcıya da sahip. Cep telefonunuzda ya da kameranızda parça parça olan video ve sesleri birleştirebilirsiniz.

Çoklayıcı özelliği ayrı video ve ses dosyalarını birleştirmenizi sağlıyor. Örneğin kameranız ses kaydı yok ya da bozuldu ama ses kaydedebilen bir cihazınız var. Bu iki cihazla kaydınızı yapıp, daha sonra bilgisayarınızda birleştirebiliyorsunuz.

Format Factory, kolay anlaşılır bir arayüzle, güzel basit ve dikkat çekici menülerle hiç zorlanmadan dosyaları birbirine dönüştürmek, CD/DVD kalıbı almak ve dosyaları birleştirmek konularında istediğinizden de fazlasını yapabilecek bir program. Aşağıdaki linkten bu programı hemen indirebilirsiniz.

Format Factory 2.20 programını indir