Free YouTube to MP3 Converter 3.1.5.55Ekleyen
obahadir
Güncelleme Zamanı
07.08.2013

Bazen YouTube'da izlediğimiz bir videodaki görüntüye ait sesi kayıt altında tutmak isteriz. Bu, videodan arındırılmış görüntünün daha az yer kaplaması nedeniyle tercih edilebildiği gibi kimi zaman da video oynatıcılı MP3 oynatıcıya sahip olunmaması nedeniyle zorunluluk olarak karşımıza çıkabilir. İzlemek için fırsat/ zaman bulunamadığı için yolculukta, çalışırken veya dinlenirken en azından videoya ait ses kayıtlarına ulaşmak istenmesi de sık karşılaşılabilen bir durumdur.

İşte Free YouTube to MP3 Converter 3.1.5.55 bu ve buna benzer ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanmış, kullanımı kolay ve etkili bir çeviricidir.

Uygulamayı nasıl çalıştıracağımıza gelince:

Ses kaydı almak istediğimiz video sayfasını YouTube'da açıyoruz ve burada adres çubuğunda yazılı olan yolu seçerek sağ tık seçeneği ile kopyala komutu veriyoruz:

YouTube.com

Free YouTube to MP3 Converter üzerine gelerek "Paste" butonuna tıklıyoruz:

Paste

"Paste" butonu işleme aldığı adresi hemen tanıyacaktır.

Pencere üzerinde bulunan "Tags" butonu ile indirdiğimiz parçayı yeniden isimlendirebilir (Title satırına), piyasaya çıkış tarihini (Year satırına) ekleyebilir veya üzerine istediğimiz bir yorumu (Comment satırına) ekleyebiliriz:

Tags

"Browse" butonu, dönüştürme işleminden geçirilmiş parçanın nereye kaydedilmek istendiğini gösterme işlevi görür. Kaydedeceğimiz yeri belirleyip "Tamam" butonuna basarak gösterdiğimiz yolu "Output folder" satırında görüntüleyebiliriz:

Browse

"Output Name", dönüştürme sonucu sahip olacağımız çıktıyla ilgili ayarlamaları yapabildiğimiz kısımdır:

Output Name

"Output Name" sekmesinde bulunan iki kutucuğu işaretleyerek elde edeceğimiz MP3'ün YouTube'da bulunan isim ve tarihle dönüştürülmesini sağlayabileceğimiz gibi kutucuklardaki işaretleri kaldırarak kendi belirlediğimiz isim ve tarihi de kullanabiliriz.

Bu basit ayarlamaların ardından yapmamız gereken tek şey sağ altta bulunan "Download" butonuna basmak. "Download" komutuyla başlayan indirme sürecinin hangi aşamada olduğu ekrandaki ilerleme çubuğundan takip edilebilir:

Video downloading...

İndirme süreci tamamlandığında ekranda beliren "Process is completed" uyarısının ardından ekrandaki klasör imgesine tıkladığımızda en başta parçayı kaydetmek için belirlediğimiz kısıma ulaşacağız:

Process is completed

Tümözellikleriücretsiz olan Free YouTube to MP3 Converter ile basit, hızlı bir şekilde hiç bozulmamış ve sınırsız sayıda MP3 oluşturulabilir. İyi eğlenceler.