DVD Yazmanın Son Sürümü; Nero Multimedia Suite 10Ekleyen
Allien
Güncelleme Zamanı
17.04.2010

Dünyada en çok bilinen ve kullanılan CD/DVD yazma programı Nero, yeni özellikleriyle ve yeni sürümüyle karşınızda; Nero Multimedia Suite 10

DVD Yazmanın Son Sürümü; Nero Multimedia Suite 10

Kurulum: [Star4]
Özellikler: [Star4.5]
Kullanım Kolaylığı: [Star4]
Performans: [Star3.5]
Sonuç: [Star4]

Nero, herkesin büyük bir keyifle kullandığı programlardan biridir. Özellikleri, kullanım kolaylığı, hızı ve performansı ile diğer CD/DVD yazma programlarından ayrılır. Blu-ray diskler çıktıktan sonra Blu-ray'lere de tam destek sağlamaya başlamıştır. Genel anlamda bir multimedya yazdırmak için gereken herşey Nero'da var. Sadece multimedyalara veri yazma değil, üzerini süslemek içinde kullanabileceğiniz özellikleri vardır. Örneğin Lightscribe özellikli bir multimedya yazıcınız varsa Nero'nun kendi arayüzünü kullanarak tasarımlar yapıp multimedyaların üzerine basabilirsiniz. Kısacası Nero multimedyalarınız için vazgeçilmez bir programdır.

Şimdi 10. sürümüyle karşımızda olan Nero, piyasayı domine etmek üzere olduğunun sinyallerini veriyor. Nero Multimedia Suite 10, artık çok daha farklı...

Kurulum

Kurulumu son derece basit. Hem de Türkçe. "İleri" butonlarıyla ilerleyebileceğiniz bir yapıya sahip. Yalnızca iki şeye dikkat etmeniz gerekiyor. İlki program kurulurken "Nero Ask Araç Çubuğu" yüklemeyi öneriyor. Eğer reklamsız olsun hiç birşeyim değişmesin diyorsanız, aşağıda ki gibi onay kutucuklarını kaldırarak devam edebilirsiniz.

Nero 10 Multimedia Suite Türkçe indirmek için tıklayın

DVD Yazmanın Son Sürümü; Nero Multimedia Suite 10

Diğer dikkat etmeniz gereken şey ise yeniden başlatma önerisi. Zaten kabul etmeme gibi bir şansınız yok çünkü programın kurulabilmesi için belli bir seviyeden sonra yeniden başlatması gerekiyor. Bilgisayar yeniden açıldığında kuruluma kaldığı yerden devam edecektir.

DVD Yazmanın Son Sürümü; Nero Multimedia Suite 10

Tekrar "İleri" seçenekleriyle devam edip kurulumun son kısmını başlatabilirsiniz. Kurulum ortalama 10 15 dakika içinde tamamlanacaktır.

Not: Kurulum dosyası 292MB

Özellikler

Nero Multimedia Suite 10 için 3 farklı Nero ürünün birleşimi diyebiliriz. Video düzenleme (Video Editing), Multimedya yazma (Burning), Yedekleme (Backup, Burn) gibi farklı 3 ürünü içinde barındırıyor.

DVD Yazmanın Son Sürümü; Nero Multimedia Suite 10

Video Düzenleme (Video Editing)

 • Fotoğraf, video ve ses dosyasalarınızı tek bir yer üzerinden oynatabilir, aratabilir ve düzenleyebilirsiniz.
 • Etkin olarak kullanabileceğiniz video düzenleme araçlarına sahiptir (resim içerisinde resim, tam çerçeve kontrolü, gelişmiş ana efektler, özel efektler ve geçişler)
 • Hızlı HD video çıkışı için Smart Encoding kullanarak, yüksek çözünürlükte (HD) DVD ve Blu-ray'ler yaratabilir ve Blu-ray diskler için yüksek kalitede sinema formatları kullanabilirsiniz
 • Medya oynatıcısı sayesinde tüm popüler ses, video ve resim formatlarını görüntüleyebilir, dinleyebilirsiniz.
 • Ses, video ve fotoğraflarınızı CD, DVD, Blu-ray'lere yazabilir veya sosyal sitelerde paylaşabilirsiniz (my Nero, Facebook, Youtube)

DVD Yazmanın Son Sürümü; Nero Multimedia Suite 10

Multimedya Yazma (Burning)

 • SecurDisc teknolojisi sayesinde yazılan multimedyalar, çizilse veya eskise bile her zaman okunabilecektir.
 • Sürükle bırak ile tüm multimedyalarınıza dosyalarınızı kopyalayabilir kolayca yazabilirsiniz.
 • Büyük boyutlu diskleri bölerek çift katmanı tamamen kullanabilirsiniz.
 • Ekstra güvenlik korumaları atayabilirsiniz (verilerinizi yazarken şifreleyebilirsiniz)
 • Multimedyaya yazdığınız içerikleri, Nero'nun üstün oynatma kabiliyeti sayesinde oynatabilirsiniz.
 • Güvenilir, kesintisiz multimedya yazma özelliği sayesinde kusursuz kopyalar oluşturabilirsiniz.

DVD Yazmanın Son Sürümü; Nero Multimedia Suite 10

Yedekleme (BackItUp & Burn)

 • Tek tıklamayla yapılandırmaya gerek olmadan bilgisayarınızda bulunan ayarları otomatik olarak yedekleyebilirsiniz.
 • SecurDisk teknolojisi sayesinde, yedeklediğiniz tüm veriler ilk gün ki orjinalliğini koruyacaktır.
 • Kolaylıkla yedeklerinizi sabit disk, CD, DVD, Blu-Ray, FTP, hafıza kartı ve online depolama alanlarına kaydedebilirsiniz.
 • Bilgisayarda oluşan kazalarda ve çökmelerde anında yedeklerinizi yeniden yükleyebilir veya önceki bir zamana dönebilirsiniz.
 • Multimedyalarınızda silinmiş veya hasar görmüş verileri kurtarabilirsiniz.
 • Yedekleme dosyalarınızı aynı anda birden fazla cihazda kullanabilirsiniz.

DVD Yazmanın Son Sürümü; Nero Multimedia Suite 10

Sonuç

Nero zaten kendini kanıtlamış bir ürün olmakla birlikte herkesin severek kullandığı nadir programlardandır. Fakat bu sefer video düzenleme ve bilgisayarı yedekleme gibi ekstra özellikleriyle komplike bir program haline gelmiş. Tek sorun düşük konfigürasyonlu bilgisayarlarda çok iyi performans veremiyor. Yani Nero Multimedia Suite 10'u efektif bir şekilde kullanabilmek için ortalama bir konfigürasyona ihtiyacınız var. Nero Multimedia Suite 10, genel anlamda beklentileri karşılayacak hatta fazlasıyla göz dolduracak bir program.