En hızlı bilgisayar kimde?Ekleyen
baktas
Güncelleme Zamanı
17.04.2010

HWM Blackbox, bilgisayarınızdaki donanımlar hakkında detaylı bilgi sunmanın yanında en yüksek performansa sahip bilgisayarları top 10 listesinde yarıştırıyor.

En hızlı bilgisayar kimde?

Kurulum: [Star5]
Özellikler: [Star3]
Kullanım Kolaylığı: [Star5]
Performans: [Star4]
Sonuç: [Star4.3]

Gelişen teknoloji sonucunda bol alternatifli bir bilgisayar piyasası oluşmuş durumda. Bir bilgisayar satın aldığınızda etiket bilgileri; Core Duo T4200, 2GB RAM ve 160GB HDD gibi özet bilgilerden oluşur. Daha detaylı bilgi almak istediğinizde %100 Türk Malı olan HWM Blackbox devreye giriyor ve istediğiniz tüm ayrıntıyı sunabiliyor.

Kurulum

HWM Blackbox, herhangi bir kurulum gerektirmeden direkt çalışabilen bir program. Bu özelliği sayesinde usb belleğinizde rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Programı indirdiğinizde bir zip dosyası içinde geliyor ve bu zip dosyasının içeriğini istediğiniz bir yere çıkardığınızda BlackBox2 kullanıma hazır hale geliyor.

HWM BlackBox 2.0 indir

Kullanım

HWM Blackbox, oldukça temiz bir arayüze sahip.Programı ilk çalıştırdığınızda İşlemci hakkında bilgiler bulunan ekran geliyor. Bu ekranda işlemcinin soket tipi, FSB hızı, önbellek boyutları ve sıcaklık gibi bir çok detay bulunuyor. Ayrıca overclock işlemi yapıldıysa Hız Oranı bölümünde gösteriliyor.

En hızlı bilgisayar kimde?

Bellek sekmesinde fiziksel olarak kaç tane bellek (RAM) modülü takılı olduğunu ve bu belleklerin markası, bant genişliği ve gecikme süreleri (CAS Latency) gibi detaylı bilgilerini görebiliyorsunuz.

En hızlı bilgisayar kimde?

Grafik sekmesi, ekran kartınızın GPU hızı, sıcaklığı, shader işlemci sayısı gibi bir çok detay içeriyor. Laptop üreticileri, ekran kartı özelliklerini genel bilgilerle sundukları için bu ekran özellikle laptop kullanıcılarının daha çok hoşuna gidecektir.

En hızlı bilgisayar kimde?

Sistem sekmesi; BIOS sürümü, Optik sürücü, Sabit disk detayları gibi bilgiler içeriyor. Eğer markalı bir bilgisayara sahipseniz, sağ üst köşede üretici logosunu da görebiliyorsunuz. Sabit disk sıcaklığını göstermesi oldukça güzel bir özellik.

En hızlı bilgisayar kimde?

Bu ekrana kadar bilgisayarınız hakkında yeterli bilgi aldınız, şimdi sıra direksiyona geçip tam gaz yapmaya geliyor. Çalıştır demeden önce bilgisayarınızda açık olan başka programlar varsa onları mutlaka kapatın. Aksi takdirde düşük puan alıp siniriniz bozulabilir.

En hızlı bilgisayar kimde?

Toplam bir kaç dakika süren Benchmark işlemi tüm donanımlarınızı detaylı bir testten geçiriyor ve bu test sonucunda ölçülen değerler tabloda detaylı bir biçimde gösteriliyor. Sağ tarafta ise özet bir değerlendirme sunan puan tablosu yer alıyor.

Burada verilen puanların kaç üzerinden olduğu maalesef belirtilmiyor, fakat yatay alanın uzunluğundan 7 - 10 arası bir puan üzerinden ölçüldüğünü tahmin ediyoruz. Diğer bir göze çarpan detay ise, Windows XP sistemlerde bu değerlendirmenin yapılamaması. Gelecek sürümlerde bu açığın da kapatılacağını umuyoruz.

En hızlı bilgisayar kimde?

Hakkında sekmesine geldiğinizde bilgisayarınızın performans verileri ile ilgili yapılacak işlemler yer alıyor. Bilgisayarınızın performansına güveniyorsanız, elde ettiğiniz sonuçları Top10Hardware.com adresine gönderebiliyorsunuz. Verileri anonim olarak gönderebileceğiniz gibi "Kayıt Ol" linkini tıklayarak kolayca kayıtlı kullanıcı olarak bilgi gönderebiliyorsunuz.

En hızlı bilgisayar kimde?

Sonuç

HWM Blacbox 2.0 küçük boyutlarına rağmen büyük işler başaran ve rakipleriyle rahatlıkla mücadele edebilecek özellikler içermesi nedeniyle beğenimizi kazanıyor.