En İyi Uzak Masaüstü ProgramlarıEkleyen
deniznegis
Güncelleme Zamanı
11.08.2014

Bir bilgisayarı uzaktan bağlanarak kontrol etmek için en iyi uzak masaüstü programları...

Evdeki bilgisayarınıza acilen erişmek, ailenize veya arkadaşlarınıza yardımcı olmak ya da müşterilere profesyonel teknik destek vermek için uzak masaüstü programları en büyük yardımcınızdır. Uzaktan masaüstü programları ile bağlandığınız bir bilgisayarı sanki başında oturuyormuş gibi kullanabilirsiniz.

Bilgisayarlara uzaktan erişim sağlayan pek çok program bulunmaktadır. Sizler için bu programların içinden beş tanesi seçtik.

LogMeIn

En İyi Uzak Masaüstü Programları

LogMeIn, en popüler uzak masaüstü programlarından biridir. Kullanıcıyı uğraştırmadan, çabuk bir şekilde uzaktan bağlanma olanağı sağlamaktadır. En büyük avantajı LogMeIn programının kurulu olduğu bilgisayara LogMeIn'in web sitesi üzerinden internet tarayıcısı ile bağlanmanız. Böylece internet bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan LogMeIn kurulu makinelere uzaktan erişebiliyorsunuz.

LogMeIn'in ücretsiz sürümünün yanında profesyonellere hitap eden dosya transferi, senkronizasyon, online görüşme araçları gibi özellikler sunan ücretli sürümleri de bulunuyor.

LogMeIn Free indir

TightVNC

En İyi Uzak Masaüstü Programları

TightVNC, farklı platformlarda kullanılabilen (Windows, Linux) açık kaynak kodlu bir uzak masaüstü programıdır. TightVNC programını kullanmak için uzaktan erişim gerçekleştireceğiniz makineye bir VNC sunucusu kurmanız gerekiyor. Daha sonra istediğiniz yerden VNC görüntüleyici le uzaktan bağlantı kurabilirsiniz.

TightVNC indir

Team Viewer

En İyi Uzak Masaüstü Programları

TeamViewer, kişisel kullanım için tamamen ücretsiz bir uzak masaüstü programıdır. İnternet tarayıcısı temelli uzaktan erişim yerine iki bilgisayarı birbirine bağlamak için ufak bir araç kullanılmaktadır. Team Viewer özellikle tek destek vermede en çok tercih edilen programlardan biridir.

Team Viewer indir

Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı

En İyi Uzak Masaüstü Programları

Windows'ın Uzak Masaüstü Bağlantısı aracı işletim sistemiyle beraber gelmektedir ve pek çok Windows kullanıcısı için hala gayet kullanışlıdır. Daha önce hiç uzaktan erişim gerçekleştirmemiş bir Windows kullanıcısıysanız elinizin altında bir uzaktan bağlantı aracı olduğunu unutmayın.

UltraVNC

En İyi Uzak Masaüstü Programları

Açık kaynak kodlu UltraVNC, özellik bakımından zengin bir uzak masaüstü programı. UltraVNC, dosya aktarımı, chat ve isteğe bağlı eklenti desteği sunmaktadır. Program sadece Windows'da çalışsa da bilgisayarınıza bir internet tarayıcısı aracılığıyla istediğiniz yerden erişebilirsiniz.

UltraVNC indir