En İyi Ücretsiz Video DönüştürücülerEkleyen
deniznegis
Güncelleme Zamanı
16.11.2015

Videolarınızı ve filmlerinizi istediğiniz video formatına çevirmek için kullanabileceğiniz on adet ücretsiz ve başarılı video dönüştürücü...

Video ve film arşivinizi bilgisayarınız dışında başka bir cihazda çalıştırmak istiyorsanız videolarınızı başka video formatına çevirmeniz gerekebilir. Veya videonuzun çözünürlüğünü değiştirmek, daha az yer kaplamasını sağlamak için farklı video formatları kullanabilirsiniz. Var olan videonuzu başka bir video biçimine dönüştürmenize olanak sağlayan çok sayıda yazılım bulnmaktadır.

Sizin için seçtiğimiz on ücretsiz video dönüştürücüsünü indirme linkleriyle beraber aşağıda bulabilirsiniz.

Any Video Converter Free

En İyi Ücretsiz Video Dönüştürücüler

Any Video Converter Free programı basit bir arayüz ile kullanıcılara çok sayıda video dönüştürme seçeneği sunuyor. Adından da anlaşılacağı üzere çok sayıda video formatını destekleyen programı orta karar bir çevirme performansına sahip olsa da pratikliği ve zengin video desteği ile tatmin ediyor. Any Video Converter Free video dönüştürme yapabilmesinin yanında Youtube ve MetaCafe gibi sitelerden video indirebiliyor. Bunlara ek olarak videoların çözünürlük, bit rate, framerate gibi bazı ayarlarıyla oynayabiliyorsunuz. Son olarak programın Türkçe desteği de mevcuttur.

Any Video Converter Free

Free Studio

En İyi Ücretsiz Video Dönüştürücüler

Free Studio videolarla ile ilgili indirme, ripleme, yazma ve tabii ki dönüştürme gibi pek çok işlevi gerçekleştirebileceğiniz bir program. Free Studio programında 40'tan fazla araç bulunmaktadır. Bu kadar araca rağmen Free Studio kullanıcılara pratik bir ara yüz sunuyor.

Free Studio da çoğu video dönüştürücü ile aynı mantıkla çalışıyor. Üzerinde işlem yapmak istediğiniz videoyu seçiyorsunuz, hangi video formatına dönüştürmek istediğinizi veya videonun uyumlu olmasını istediğiniz videoyu seçip videoyu çeviriyorsunuz.

Eğer Free Studio programında bulunan hazır dönüştürme profilleri ihtiyacınızı karşılamıyorsa kendiniz de profiller üretebiliyor ve daha sonra kullanmak üzere bu profilleri kaydedebiliyorsunuz.

Free Studio indir

Freemake Video Converter

En İyi Ücretsiz Video Dönüştürücüler

Destek verdiği dosya çeşitliliği açısından Freemake Video Converter oldukça zengin bir program. Pek çok video dosyasını desteklemesinin yanı sıra Freemake Video Converter ses, resim ve hatta Youtube adreslerini bile destekliyor. Basit video düzenleme araçları sayesinde dönüştürme işleminden sonra isterseniz videonun belli bölümlerini çıkartabilirsiniz. Ayrıca dönüştürme sonucunda oluşacak videonun büyüklüğünü sınırlayabilirsiniz. Programın bir diğer kullanışlı özelleği de birden fazla videoyu dönüştürüp tek bir video dosyası haline getirebilmesi.

Dönüştürmede temel bazı video özelliklerini ayarlamanıza izin veren Freemake Video Converter özellikle mobil cihazlara olan desteğiyle dikkat çekiyor. Videoları Apple, Nokia, Samsung, Blackberry ve başka pek çok cihazla uyumlu olacak şekilde dönüştürebiliyorsunuz ve hatta çoğu cep telefonunun resmi de bulunuyor. Cihaınızı seçtiğinizde program otomatik olarak dönüştürme işlevini gerçekleştiriyor.

Freemake Video Converter indir

HAMSTER Free Video Converter

En İyi Ücretsiz Video Dönüştürücüler

HAMSTER Free Video Converter basit tasarımı sadece birkaç adımda, ayrıntılarla uğraşmadan videonuzu istediğiniz başka bir formata çevirmenize yardımcı olan oldukça pratik bir video dönüştürücü. Video dosyalarını sürükle bırak yöntemiyle programa atabiliyorsunuz ve toplu dönüştürme yapmak mümkün. HAMSTER Free Video Converter ile videoları AVI, MPEG, WMV, FLV, 3GP veya MP3 gibi popüler dosya biçimlerine dönüştürebiliyor veya iPods, the iPad, iPhone, BlackBerry, HTC, Nexus, Nokia, Xbox 360, PSP ve PS3 cihazları için hazır video dönüştürme profilleri seçebiliyorsunuz. Programın Türkçe dil desteği bulunuyor.

HAMSTER Free Video Converter indir

MediaCoder

En İyi Ücretsiz Video Dönüştürücüler

Eğer bir video dönüştürücüde pek çok detay ve güçlü araçlar arıyorsanız MediaCoder programına göz atmanızda fayda var çünkü MediaCoder ağzına kadar çeşitli işlevler ve özelliklerle dolu. Örneğin Zengin düzenleme seçenekleri sayesinde videoları kesebilir; parlaklık, kontrast, canlılık, renk tonu ve gamma ayarlarıyla oynayabilir; videoya çeşitli filtreler uygulayabilirsiniz.

Program sadece bir video dosyasını başka bir video biçimine dönüştürmekle kalmıyor ayrıca internette izlediğiniz videoları indirme, CD ve DVD okuma, video kayıt cihazlarına bağlanabilme gibi pek çok gelişmiş özelliği de sahip. Hatta sadece gelişmiş Xvid bölümünde 30'dan fazla ayar bulunuyor.

Tabii kullanıcıya sunulan bu detaylar MediaCoder'ı kullanımı pek de kolay olmayan bir program haline getiriyor. Ancak deneyimli kullanıcılar detaylı ayarlarından faydalanarak hemen her videoyu başka dosya biçimlerine tam da istedikleri şekilde dönüştürebilirler. MediaCoder tam olmasa bile kısmen Türkçe desteğine sahip.

MediaCoder indir

Miro Video Converter

En İyi Ücretsiz Video Dönüştürücüler

Eğer çevireceğim videonun yok kalitesi, yok saniyedeki kare gösterme oranı vb. ayarlarıyla oynamayacağım, tek istediğim çabucak videoyu istediğim cihaza uyumlu olacak şekilde dönüştürmek istiyorsanız ücretsiz video dönüştürücü Miro Converter tam size göre. Kullanımı oldukça basit olan Miro Converter kullanıcılara pratik bir şekilde video dönüştürebilme fırsatı veriyor. Ancak bu basitlik beraberinde kısıtlamaları da getiriyor örneğin videonun çözünürlüğünü, frame rate değerini vb. ayarlayamıyorsunuz.

Miro Video Converter indir

Handbrake

En İyi Ücretsiz Video Dönüştürücüler

Handbrake, özellikle mp4 formatını kullanan cihazlar için video çeviriminde kullanılabilecek bir program. Program hemen her türlü videoyu MP4 veya MKV formatlarına çevirebilir ki zaten Mac sürümü de olan program çoğunlukla iPhone, iPod, iPad gibi Apple cihazları için kullanılmaktadır. Program sadece az sayıda video formatına dönüştürmeye olanak verse de kullanıcıya çok sayıda gelişmiş seçenek sunuyor. Dönüştüreceğiniz videoyu seçtikten sonra video çözünürlüğünü, ses ve video codeclerini, frame rate değerlerini vb. pek çok ayarı belirleyebilirsiniz. Ayrıca kaynak videoyu kırpabilir, altyazı, ekstra ses bandı, bölüm işareti ekleyebilir veya çeşitli filtreler kullanabilirsiniz.

Handbrake indir

Format Factory

En İyi Ücretsiz Video Dönüştürücüler

Format Factory adı sütünde tam bir dosya bbiçimi fabrikası. Neredeyse her türlü videoyu MP4, AVı, 3GP, FLV ve MKV gibi popüler dosya türlerine çevirebilir. Ayrıca programın içinde çevir hazır dönüştürme şablonları da bulunmaktadır. Örneğin programa eklediğiniz videoların hepsini mobil cihazlara uygun olacak şekilde bir seferede dönüştürebilirsiniz. Format Factory programın iPhone, iPad, PS3, XBox 360 gibi cihazlar için hazır ayarlar bulunmaktadır.

Dediğimiz gibi pek çok dosya türünü destekleyen Format Factory, video dosyalarının dışında ses ve resim dosyalarını da dönüştürebilir. Video birleştirme ve kesme yapabilir; CD, DVD ripleyebilir ve ISO imajları yaratabilir. Format Factory programı Türkçe olarak kullanılabiliyor.

Format Factory indir

XMedia Recode

En İyi Ücretsiz Video Dönüştürücüler

XMedia Recode programı temiz ve iyi tasarlanmış arayüzü ile kullanıcıya kolayca işini görmesine yardımcı oluyor. Ana pencerede dönüştürmek istediğiniz videoları sürükleyip bırakabileceğiniz bir kutu bulunuyor ve aynı pencereden hangi video biçimine dönüştürebileceğinizi seçip işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Daha fazlasını arayanlar için de çeşitli menüler altında detaylı ayarlar bulunuyor. XMedia Recode pratik arayüzü ve orta derece performansı ile deneyimli deneyimsiz çoğu kullanıcıya hitap edebilen bir video dönüştürücü program. Xmedia Recode programını Türkçe dil desteği ile kullanabilirsiniz.

XMedia Recode indir

Koyote Free Video Converter

En İyi Ücretsiz Video Dönüştürücüler

Sınırlı video biçimi desteği nedeniyle Koyote Free Video Converter ilk bakışta diğer video dönüştürücü programlara göre biraz hafif siklet gözükse de kullandıkça beğenilen bir program. Kullanımı gayet basit olan Koyote Free Video Converter tek bir pencerede video dönüştürme işlemini ve ilgili ayarları yapmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca programda Apple, Android, Sony, BlackBerry, Xbox 360 vb. pek çok cihaz için hazır dönüştürme profilleri bulunuyor. Video biçimi desteğinin sınırlı olduğunu söyledik ama bu sizi yanıltmasın çoğu kullanıcının ihtiyaç duyacağı her video formatı için destek mevcut. Sadece daha detaylı çalışan veya farklı işler yapmak isteyen kullanıcılar kullandıkları bazı formatları bulamayabilirler. Programda Türkçe dil desteği bulunmaktadır.

Koyote Free Video Converter indir