En İyi Mail ProgramlarıEkleyen
Allien
Güncelleme Zamanı
21.06.2010

Tüm maillerinizi tek bir yerde toplayan mail programlarından en iyilerini sizin için seçtik.

En İyi Mail Programlarıİnsanların iş çevresi içerisinde veya arkadaşlarıyla ciddi bir mail trafiği olabilir. Bu tür durumlarda mail hesabından çok mail istemcisi de gereklidir. Hele de iş için gerekliyse RSS okuyucu gibi isteklerin doğmaması işten bile değil.

Çoğunlukla kullanıcılar da ihtiyaçlarına göre bir mail programı seçmekte zorlanırlar. Biz de sizin için mail programlarını araştırdık. İşte en iyi 5 mail programı.


Windows Live Mail

En İyi Mail ProgramlarıWindows Live Mail, basit ve rahat bir şekilde IMAP, POP ve Windows Live Hotmail hesabınıza ulaşmanızı sağlar. Windows Live Messenger ile bire bir bağlantılıdır. Kendi blogunuzu oluşturabilir, RSS'lerinizi okuyabilir, ajanda oluşturabilir, Office belgelerini kontrol edebilir ve düzenleyebilirsiniz. Windows Live Mail'in diğer maillere göre oldukça güçlü bir spam filtresi vardır. Hızlı arama özelliği sayesinde arşivlediğiniz maillerinizi de kolaylıkla bulabilirsiniz. Akıllı yardım araçları ve özel güvenliği sayesinde maillerinizi kolaylıkla yönetebilir ve düzenleyebilirsiniz.


Microsoft Office Outlook

En İyi Mail ProgramlarıOutlook, Office serisinin vazgeçilmez parçalarından ve internet dünyasının ilk mail programlarından biridir. IMAP ve POP hesaplarınıza Outlook üzerinden ulaşabilirsiniz. Hızlı basit ve kolay bir mail programıdır. Temel mail okuma ve alma özelliklerinin yanı sıra ajanda gibi bir çok özelliğe de sahiptir. Office 2010 sürümüyle Outlook'a sosyal ağ desteği ve sohbet görünümü gibi bir çok yeni özellik eklenmiştir. Fakat bu programa sahip olabilmek için öncelikle Office 2010 almanız gerekiyor.


Mozilla Thunderbird

En İyi Mail ProgramlarıMozilla'nın ürettiği Thunderbird, tam teşekküllü bir mail programıdır. Mozilla her zaman olduğu gibi güvenliğe önem vererek Thunderbird'ü oldukça sağlam bir mail istemcisi haline getirmiştir. Kendi stilinize uygun olarak düzenleyebilir ve efektif olarak maillerinizi okuyup, yanıtlayabilirsiniz. RSS okuyucu özelliği ile güncel olan hiçbir şeyden uzak kalmayacaksınız. Güvenlik demişken filtresini de unutmamak lazım. Çünkü Thunderbird kullanırken muhtemeldir ki spam nedir unutacaksınız.


Zimbra Desktop

En İyi Mail ProgramlarıZimbra Desktop, yeni nesil bir mail programıdır. Sınırsız depolama özelliğine sahip olan Zimbra Desktop ile binlerce mail arasından hızlı ve kusursuz bir şekilde arama yapabilirsiniz. Gelişmiş arama ve bulma özellikleri yardımıyla zamandan kazanabilirsiniz. Sadece mailler arasında arama değil resimler, dökümanlar ve mesajlar arasında da arama yapabilir ve aynı hızda sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Bütün e-posta hesaplarınıza tek bir yerden ulaşmanıza olanak sağlayan Zimbra Desktop, Yahoo, Gmail, AOL gibi bir çok e-posta hizmetini destekler. Zimbra Desktop için Outlook ya da Thunderbird benzeri bir program, demek yanlış olmaz. Ayrıca Outlook, Thunderbird gibi mail programlarından kolaylıkla kişisel hesabınızı çekebilirsiniz.


Pegasus

En İyi Mail ProgramlarıPegasus Mail hem bireysel hem de ağ (Network) bilgisayarlarında kullanılan etkili ve ücretsiz bir mail programıdır. Novell NetWare Lan (Bölgesel ağ) için de özel desteği bulunan Pegasus Mail'in kullanımı oldukça basittir. Pegasus Mail pek çok farklı görüntüleme seçenekleri sunuyor. Bunun yanında kurala dayalı otomatik filtre ve içerik kontrolü; e-postaları birleştirme, adres defteri gibi özelliklere sahiptir. SMTP, POP3, IMAP4, LDAP ve PH protokollerini destekler.