Chrome Tabanlı 5 Alternatif İnternet TarayıcısıEkleyen
deniznegis
Güncelleme Zamanı
04.04.2013

Google Chrome'ı seviyorsanız bu internet tarayıcılarını da seveceksiniz.

Google Chrome, açık kaynaklı kodlu Chromium tarayıcısı projesine dayanmaktadır. Açık kaynaklı olması da isteyen herkesin Chromium kodunu alıp geliştirerek kendi internet tarayıcısını yaratabileceği anlamına gelir. Aşağıdaki İnternet tarayıcıları da Chromium tabanı ile geliştirilmiş, Google Chrome'un belli bir şeye odaklanmış alternatifleridir.

Comodo Dragon

Chrome Tabanlı 5 Alternatif İnternet Tarayıcısı

İnternet güvenlik yazılımları, firewall ve antivirüs programları geliştiren Comodo tarafından yaratılan Comodo Dragon internet tarayıcısı kullanıcılara üst düzey güvenlik ve gizlilik olanağı sağlıyor.

Comodo Dragon web tarayıcısı Comodo'nun SecureDNS (güvenli DNS) sunucularını kullanarak zararlı olduğu tespit edilen web sitelerine erişimi engelliyor. Ayrıca sitelerin güvenli olup olmadığını tespit etmek için tek yapmanız gereken araç çubuğundan Comodo'nun site inceleme aracını çalıştırmak.

Comodo Dragon indir

RockMelt

Chrome Tabanlı 5 Alternatif İnternet Tarayıcısı

RockMelt özellikle sosyal ağlara odaklanmış, Facebook ile sıkış bir şekilde entegre edilmiş bir sosyal bir internet tarayıcısı. Öyle ki Rockmelt'i yüklediğinizde Facebook'a giriş yapmanız isteniyor.

RockMelt'in arayüzü, internet nerede gezerseniz gezin sosyal ağlarla olan iletişiminizin kopmaması için tasarlanmış. RockMelt penceresinde Facebook, Twitter bildirimleri her an elinizin altında. Ayrıca Facebook'taki arkadaşlarınıza her daim ulaşabilir ve onlarla chat yapabilirsiniz.

Eğer Facebook'u gerçekten aktif bir şekilde kullanıyorsanız RockMelt internet tarayıcısı tam size göre.

RockMelt indir

SRWare Iron

Chrome Tabanlı 5 Alternatif İnternet Tarayıcısı

SRWare Iron özellikle kişisel gizliliğe önem veren kullanıcılara hitap eden bir web tarayıcısı. Kişisel gizlilikle ilgili sakıncalardan dolayı kullanıcıya özel bir kimlik oluşturmak, reklam ve arama önerileri için Google'a girilen kelimelerin kaydını tutma gibi bazı Chrome özellikleri SRWare Iron'dan çıkartılmış. Buna Chrome'un otomatik güncelleme özelliği de dahil; yani programın kendiniz güncellemek durumundasınız.

SRWare Iron indir

CoolNovo

Chrome Tabanlı 5 Alternatif İnternet Tarayıcısı

Eski adı Chrome Plus olan CoolNovo Çinli geliştiriciler tarafından yaratılmış bir internet tarayıcısı. Yan çubuk olmak üzere çeşitli kullanıcı arayüzü özellikleri sunmaktadır. CoolNovo'nun en dikkat çeken özelliği programı kullanırken ve internette gezerken çeşitli fare hareketleri (sürükleme, daire çizme, çizgi çekme vb.) ile işlem yapabilmek.

Web tarayıcı Coolnovo ayrıca sekme kullanımı konusuna da oldukça önem vermiş. Sekmelerin yönetimi, kullanımı vb. ile ilgili özel bir bölüme sahip.

CoolNovo indir

BlackHawk Web Browser

Chrome Tabanlı 5 Alternatif İnternet Tarayıcısı

Som olarak değineceğimiz bir diğer alternatif internet tarayıcısı da BlackHawk Web Browser. Bu web tarayıcısının geliştiricileri Chrome'un hızı ile Firefox'un işlevselliğini bir araya getirmeyi amaçlamış. listedeki diğer tarayıcılar kadar öne çıkan özellikler sunmasa da hızlı, akıcı ve pratik bir internet tarayıcı olarak iş görüyor.

BlackHawk Web Browser indir