Mozilla Firefox'un 3B FarkıEkleyen
Allien
Güncelleme Zamanı
09.12.2009

Tarayıcınızı görsel açıdan çok daha farklı bir hale getirebilecek, "Benim için görsellik önemlidir" diyenlerin kesinlikle göz zevklerine hitap edebilecek bir eklenti; Cooliris!

İlk önce size Cooliris'ten ve nasıl kurulduğundan, ne iş yapabildiğinden bahsedeyim. Cooliris, Mozilla Firefox tarayıcı kurulu bilgisayara yükleyebileceğiniz bir eklentidir. Bu eklenti ile birlikte en popüler resim ve video sitelerinin arama motorları elinizin altında olduğu gibi kendi bilgisayarınızdaki resim ve videoları da 3B (3 Boyut) halinde vitrin gibi karşınıza çıkmış bir şekilde görebilir, seçip izleyebilir veya inceleyebilirsiniz. Yine aynı ekranda popüler resim ve video sitelerinin güncel akışını da takip edebilirsiniz.

Mozilla Firefox un 3B farkıMozilla Firefox un 3B farkı

Şimdi gelelim kuruluma. Eğer isterseniz sayfanın altındaki sekmelerde yer alan programlar butonuna basarak Mozilla Firefox ve Cooliris'i indirebilirsiniz veya Mozilla Firefox'u indirmek için buraya, Cooliris'i indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Not: Bilgisayarınızda Mozilla Firefox yoksa ikisini birden indirmelisiniz ve önce Mozilla Firefox'u kurmalısınız. Mozilla Firefox varsa sadece Cooliris'i indirmeniz yeterli olacaktır.

Mozilla Firefox'u kurduktan sonra yapmanız gereken tek şey Cooliris'i indirmek. Cooliris'i indirip çalıştırdıktan sonra karşınıza gelen ekrandan "eklentiyi kur" diyerek kurulumu tamamlayabilirsiniz.

Sağ üstte gördüğünüz arama butonundan DevianArt, YouTube, vb, sitelerden direkt olarak arama yapabilirsiniz.

Sol tarafta ise hazır menüler mevcuttur. Bilgisayarınızdaki video ve resimleri görebilir güncel akışları takip edebilirsiniz.

Eğer internette resim ve video takip etmeyi seviyorsanız Cooliris size bu dünyayı 3B gösterecek. Hızı ve görsel içeriği ile sizi etkileyeceğine de emin olun.