FoxyTunes 3.0Ekleyen
robut
Güncelleme Zamanı
09.09.2009

FoxyTunes bir Mozilla Firefox eklentisi olup favori medya oynatıcınızı Firefox üzerinden kontrol edebilmenizi sağlar.

FoxyTunesFirefox içerisinde araçlar menüsünden eklantiler seçeneğini seçin ve gelen pencerede "Eklenti edin" sekmesine tıklayın. Buradan FoxyTunes eklentisini aratın ve Firefox'a ekleyin.

Kurulum bittikten sonra Firefox yeniden başlıyor ve sağ alt köşede FoxyTunes eklentisinin simgesini görüyoruz.

Gayet şık bir görünümü olan eklenti üzerinde nota işareti olan simgeye tıkladığımızda açılan menüde sırasıyla "Oynatıcı" (Player), "Kontroller" (Controls), "İlaveler" (Extras),FoxyTunes "Karakter Kodlama" (Character Encoding), "Ayarlar" (Configuration), "Destek" (Feedback) ve "Yardım" (Help) gibi menüleri görüyoruz. Oynatıcı menüsüne tıkladığımızda eklentinin birçok farklı programı desteklediğini görüyoruz.

Kontroller kısmından dinlediğimiz oynatıcı üzerindeki ileri alma, geri alma, bir sonraki parça, bir önceki parça, oynat, dur, duraklat gibi kontrolleri kullanabiliyoruz.

FoxyTunesİlaveler kısmından görünümü değiştirebiliyor, alarm saati ve zamanlayıcı özelliklerini kullanabiliyoruz.

Ayarlar kısmında ise "Görünümler" (Skins), "Klavye kısayolları" (Keyboard Shortcuts), yeniden yerleştirme, ana paneli otomatik gizleme ve şarkı adı panelini otomatik olarak gizleme, belirli düğmeleri gizleme, içerik menülerini gösterip gizleme, albüm kapakları, otomatik oynatıcı değiştirme kısmını temizleme, başlangıçta şarkı adı ve sesi güncelleme, Web aramayı özelleştirme gibi seçenekler bulunuyor.

Kendimize uygun oynatıcıyı seçiyoruz ve bir parça dinliyoruz.

FoxyTunes ile bir sonraki ve bir önceki parçaya geçiş, oynatma,FoxyTunes durdurma, duraklatma, parça bilgisi, parçanın adının kayarak geçtiği kısımdan kaydırma çubuğu ile sürükleyerek parçayı ileri sarma, ses kontrollerini kullanma, oynatıcıyı gösterip gizleme gibi işlemleri gerçekleştirebiliyoruz.

Eklentiyi kullanmak gerçekten çok kolay ve istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. iTunes, Winamp, RealPlayer, XMPlay ve Last.fm gibi oynatıcıların yanı sıra onlarca değişik oynatıcıyı da destekliyor. Google, YouTube,Amazon.com, Last.fm, Wikipedia gibi büyük sitelerden arama yapan yeni sitesi ile FoxyTunes; dinlediğiniz sanatçının şarkılarının sözleri, biyografisi, albümleri gibi birçok detaylı bilgi de sağlıyor.