Last PassEkleyen
guven
Güncelleme Zamanı
09.09.2009

Last Pass 1.28 tüm şifrelerinizi bir yerde toplayabilen, kendi bilgisayarınızda ve çevrimiçi olarak diğer bilgisayarlarda kullanabileceğiniz kapsamlı bir şifre yöneticisi/otomatik şifre doldurucudur.

Banka hesabı işlemleriniz için bir şifre, kredi kartı için bir şifre, e-mağaza şifresi, e-posta şifresi, şifre üstüne şifre. Sıkıldınız mı? Onlarca bilgisayar korsanı, bilgi çalıcı yazılım cirit atarken hepsini aynı şifre yapıp kurtulmak mı istiyorsunuz? Şifrelerinizi yazdığınız kağıtlar durmadan kayıp mı oluyor? Şifre problemleri başınızı ağrıtıyorsa LastPass.com size ilaç gibi gelecek.

Last Pass

LastPass.com herkese kendi güvenli, özel, emniyetli kasasını oluşturma imkanı veriyor. Üreticinin belirttiklerine göre LastPass o kadar güvenli ki oluşturduğu kasa şifrelerinizi Amerikan hükümetinin en gizli belgelerini emniyetli bir şekilde saklamak için kullandığı şifrelemeyi kullanıyor. Bu uygulama ya da web sitesi sayesinde yalnızca tek bir şifre hatırlayarak diğer tüm şifrelerinize sahip olursunuz. LastPass ile kullanıcı adı ve şifre soran tüm web sitelerine tek bir fare tıklaması yaparak girebilirsiniz. LastPass ile evinizde Mac bilgisayarınızda Firefox kullanırken, ofisinizde Windows tabanlı bir bilgisayarda Internet Explorer kullanırken veya dünyanın neresinde olursanız olun www.lastpass.com'u kullanarak şifre istenen sitelere kolay ve güvenli bir şekilde girebilirsiniz. LastPass.com'da bulunan güvenli kasanız konusunda en iyi şeyde ona hassas bilgilerinizi güvenle emanet edebilecek olmanızdır. Kasanızı açmak için gerekli şifreye sizin dışınızda kimse sahip değildir. Uygulamanın geliştiricileri dahi içerde sakladığınız bilgeleri ulaşmasının hiçbir yolu yoktur. Lastpass'ın en güzel yanlarından biride bu hizmet ücretsiz bir şekilde sunmaları olmuş.

Last Pass

Internet tarayıcınızı açtığınızda LastPass sizden ana şifreyi girmenizi isteyecektir. Ana şifreyi girdikten kullanıcı adı ve şifre gerektiren bir siteye ilk kez girdiğinizde bilgileri hafızasını eklemek isteyip istemediğinizi sorar. Her sitenin şifresini bu yöntemle LastPass'a ekledikten sonra tek yapmanız gereken şey sitelere girdiğinizde adres çubuğunun altında beliren "Auto Login" (Otomatik Giriş) seçeneğini işaretlemenizdir böylece tarayıcınızı açtığınızda ana şifrenizi girdikten sonra diğer tüm şifre isteyen sitelere otomatik olarak girmiş olursunuz.

Last Pass

Uygulamayı yapanların şifrenize sahip olabileceğinden korkmanıza gerek yok. Bunu ana şifrenizi kaybettiğinizde size yalnızca hatırlatma cümlenizi e-postanıza gönderebiliriz demelerinden anlayabilirsiniz. Merak etmeyin gelişmiş SSL ve RSA teknolojileri sayesinde kasanızda ki bilgileri kimse ulaşamayacaktır. LastPass tüm şifrelerinizi tek bir çatı altında toplamak için kullanabileceğiniz kullanışlı bir uygulama olmuş. LastPass'ı denemenizi tavsiyeediyorum bakarısınız gerçekten de son şifreniz olur.