7 Ücretsiz Kayıt Defteri Temizleme ProgramıEkleyen
meddah
Güncelleme Zamanı
29.05.2012

Güvenle kullanabileceğiniz, 7 ücretsiz Registry (Kayıt Defteri) temizleme programı.

Zamanla Kayıt Defteri'nin gereksiz girdilerle dolması Windows'un en büyük problemlerimden biri olagelmiştir. Yüklenen programların büyük bir kısmı Kayıt Defteri'ne değişiklikler yapar ve bunların çok azı kaldırıldıklarında bütün bu girdileri siler. Başlangıçta çok önemli gözükmese de, temiz ve iyi çalışan bir Kayıt Defteri, sağlıklı ve performanslı çalışan bir bilgisayar için vazgeçilmez şartlardan birisidir.

Ücretsiz olarak kullanıma sunulan çok sayıda Kayıt Defteri temizleyici bulunsa da, bunların birçoğu Windows'un en önemli parçalarından biri olan Kayıt Defteri'ni teslim edebileceğiniz kadar güvenli değil. Yapılan yanlış bir işlem işletim sisteminizin çalışmamasına yol açabilir. Güvenle kullanabileceğiniz 7 ücretsiz Kayıt Defteri temzileyici'yi bu yazıda bulabilirsiniz.

CCleaner

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz en başarılı ve popüler Kayıt Defteri temizleyicisi olan CCleaner, sadece kayıt defterinde ki girdileri değil, Windows'un ve tarayıcıların sebep olduğu gereksiz dosyaları da temizleyebiliyor.

CCleaner programını buradan indirebilirsiniz.

7 Ücretsiz Registry (Kayıt Defteri) Temizleyici

Wise Registry Cleaner

Windows 98'ten bugüne bütün Windows işletim sistemlerini destekleyen program hızıyla öne çıkıyor. Wise Registry Cleaner ile basit ve hızlı bir şekilde Kayıt Defterinizi temizleyebilirsiniz.

Wise Registry Cleaner programını buradan indirebilirsiniz.

7 Ücretsiz Registry (Kayıt Defteri) Temizleyici

Comodo Registry Cleaner

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir başka Kayıt Defteri temizleyici ise Comodo Registry Cleaner. Uygulama Kayıt Defteri temizliği dışında Windows'un Başlangıcında yer alan programları da düzenleyebiliyor.

Comodo Registry Cleaner programını buradan indirebilirsiniz.

7 Ücretsiz Registry (Kayıt Defteri) Temizleyici

Glary Registry Repair

Güvenle kullanabileceğiniz bir başka Kayıt Defteri temizleyicisi ise Glary Registry Repair. Program Kayıt Defteri'ni temizlemek dışında Başlangıç ögelerini denetleyebilir ve bilgisayarınızda kurulu olan uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Glary Registry Repair programını buradan indirebilirsiniz.

7 Ücretsiz Registry (Kayıt Defteri) Temizleyici

EasyCleaner

Ücretsiz olarak dağıtılan en eski Kayıt Defteri temizleme programlarından biri olan EasyCleaner, bu alanda kullanabileceğiniz en güvenilir uygulamalardan birisi. Program Kayıt Defteri'nin yanısıra gereksiz dosyaları da bulup temizleyebiliyor.

EasyCleaner programını buradan indirebilirsiniz.

7 Ücretsiz Registry (Kayıt Defteri) Temizleyici

Auslogics Registry Cleaner

Windows işletim sistemleri için bakım programlarıyla tanınan Auslogics, bu ücretsiz çözümüyle Kayıt Defterini başarıyla temizliyor. İleri düzey kullanıcılar için sunduğu ayrıntılı seçenekler ile dikkat çeken program, giriş seviyesi kullanıcılarında kolayca kullanabileceği şekilde tasarlanmış.

Auslogics Registry Cleaner programını buradan indirebilirsiniz.

7 Ücretsiz Registry (Kayıt Defteri) Temizleyici

Eusing Free Registry Cleaner

Son olarak listedeki en basit arayüze sahip olmasına rağmen işlevsellik olarak diğerlerinden geri kalmayan Eusing Free Registry Cleaner, güvenle kullanabileceğiniz bir Kayıt Defteri temizleme aracı.

Eusing Free Registry Cleaner programını buradan indirebilirsiniz.

7 Ücretsiz Registry (Kayıt Defteri) Temizleyici