Ücretsiz MP3 ve WMA DönüştürücüEkleyen
robut
Güncelleme Zamanı
09.09.2009

Müzik dosyalarınızı kolayca ve hızlı bir biçimde birçok farklı formata dönüştürebilen Free Mp3 Wma Converter ücretsiz olması ve sürati nedeniyle tercih edilen programlardan biri. İnceledik, kurcaladık...

Bilgisayar üzerinden müzik dinliyorsanız en sık kullanılan MP3, WMA, OGG, AAC, M4A, MP4, APE, AC3, Flac, WAV gibi biçimleri kullanmış veya en azından duymuşsunuzdur. Müzik dosyalarınızı bu türler arasında dönüştürerek bilgisayarınızda müzik dinleme işinden daha fazla zevk alabilirsiniz. Müzik dosyalarınızı kolayca ve hızlı bir biçimde dönüştürebilen Free Mp3 Wma Converter size bu konuda yardımcı olacaktır.

Kurulum EkranıKurulumu başlattıktan sonra kullanıcı sözleşmesini okuyup onaylayın. Bir sonraki ekranda size programla birlikte Dealio araç çubuğunu yükleyip yüklemek istemediğinizi sorar.

Bu pencere üzerindeki iki seçenekten birincisi varsayılan arama motorunuzu Yahoo olarak belirler. İkinci seçenek ise "Kullanım şartlarını kabul ediyorum" ve "Daelio araç çubuğunu yüklemek istiyorum" şeklindedir. İsteğinize göre seçeneklerinizi belirleyin ve programın yükleneceği konumu belirterek yüklemeye devam edin. Özel yükleme seçeneklerinden size uygun olanı seçebilirsiniz.

Özel seçimde ücretsiz bir dönüştürücü, bir CD ripleme aracı, 30 günlük deneme sürümü olan bir MP3 ve WMA kesme uygulaması ile birlikte WMA desteğinin indirilmesi seçenekleri vardır.

Programın kurulumu bittiğinde CD ripleme ve müzik dosyası dönüştürme uygulamalarının kısayollarını masaüstünde görebiliyoruz. Müzik dosyası dönüştürme simgesine tıkladığımızda ilk olarak onlarca dil içeren bir dil seçim penceresi geliyor. Diller arasında Türkçe de var.

Ücretsiz MP3 ve WMA Dönüştürücüfree mp3

Programın arayüzü oldukça sade ve Türkçe olduğu için kullanması da epey kolay.

Pencerenin üst kısmında Dosya, Seçenekler ve Bilgi menülerini görüyoruz. Pencere genel anlamda üç kısma ayrılmış. Çevrilecek dosya, çıkış dosyası (Output) ayarları ve çeviri bilgisi. Dönüştürülmesini istediğiniz dosyaları çevrilecek dosyalar kısmında sürükleyip bırakabiliyoruz veya dosya menüsünden açabiliyoruz. Çıktı ayarlarından ise oluşturulacak olan dosyanın biçimi, kalitesi ve kaydedileceği konumu belirleyebiliyoruz. Desteklenen biçimler arasında AAC, APE, MP3, OGG, WAV ve WMA dahil olmak üzere birçok farklı format var. Free MP3 WMA ConverterDönüştürme işi gayet hızlı bir biçimde gerçekleşiyor ve dönüştürülendosyanın kalitesi oldukça iyi.

Programın CD ripleme uygulaması de basit bir arayüze sahip ama maalesef Türkçe dil desteği yok.

Pencerenin üst kısmında Dosya (File), İşlem (Action), Düzen (Edit), Seçenekler (Option) ve Bilgi (Information) seçenekleri yer alıyor. Onun hemen altında CD-ROM, sanatçı, albüm, tür ve yıl gibi bilgiler yer bulunuyor. Bu kısmın hemen altında ise ufak simgeler halinde Diski çıkar, Genel ayarlar, Sıkıştırılmış dosya ayarları, Hedef klasörü aç, Görünümü temizle, Hepsini seç ve Seçimi kaldır seçenekleri yer alıyor. Bunların hemen devamında ise klasik oynatım kontrolleri bulunuyor ve buradan parçaları dinleyebiliyoruz.

Sol kısımdaki simgeler sırası ile CD'yi oku, freedb.orgAudio Ripper veritabanından parça bilgilerini al, MP3'e dönüştür, WAV olarak dönüştür ve Durdur seçenekleri. Deneme amaçlı olarak bir müzik CD'si taktık ve CD'yi okutunca parçalar menüde görüntülendi. Parça bilgilerini bulmak için cddb.org veritabanına istek yaptık ve saniyeler içerisinde parça bilgilerini elde ettik. Üst kısımdan MP3 ve OGG ayar penceresini bulup kaliteyi belirledik ve MP3 olarak kaydet simgesine tıklayarak işlemlerimizi hallettik. Ripleme gayet hızlı ve sorunsuz.

Free Mp3 Wma Converter programı CD ripleme ve müzik dosyalarını dönüştürme işlemlerini hızlı ve kaliteli bir biçimde gerçekleştirebilen kullanışlı bir program. Basit arayüzü, kullanım kolaylığı ve ücretsiz olması dolayısıyla müzik CD'lerini bilgisayarına aktarmak isteyenler için gayet uygun.