Norton Internet Security 2011 (Beta)Ekleyen
Allien
Güncelleme Zamanı
09.10.2010

Symantec internet güvenliği için ürettiği ürünü Norton Internet Security, 2011 Beta sürümüyle kullanıcılarının beğenisine sunuldu. 2011 Symantec için farklı bir yıl olacağa benziyor.

Norton Internet Security 2011 (Beta)

Symantec, komple bir güvenlik sağlamak için Internet Security ve Antivirus'lerinin 2010 sürümünü piyasa sürmüşlerdi. Fakat gelişimini dur durak bilmeden sürdüren Symantec 2011 hazırlıklarına da çoktan başladı bile. Hatta 2011 sürümlerinin Beta versiyonlarını deneme fırsatı bile sunuyor. Internet Security 2011 daha ilk bakışta çok farklı geliyor insanın gözüne. Alışılmışın dışında anlaşılır grafikler ve butonlar söz konusu. İnternet güvenliği konusunda son derece ilerlediğini de gösteren Symantec çekirdekten başlayan bir koruma sağlayıp en uca kadar herşeyin stabil kalmasını hedefliyor. Symantec yeni Norton ürünleriyle 2011'e damga vurabilir, en hızlı ve en güvenilir güvenlik paketi ünvanını eline geçirebilir.

Internet Security, genel anlamda internet giriş çıkışlarını kontrol eden ve internet üzerinde her türlü tehlikeye karşı sizi koruyan bir yapıya sahiptir. Kimlik hırsızlığı gibi durumların çok revaçta olduğu günümüzde belkide bilgisayarınız ve sizin için en iyi güvenlik çözümüdür. İnternette bizi ne gibi tehlikeler bekliyor sorusuna cevap olarak;

 • Kimlik Hırsızlığı
 • Spam
 • Her Türlü Virüs
 • Zararlı İçerik

vs gibi sıralanabilir. Tüm bunları engellemek istiyorsanız belki de en iyi alternatif Norton Internet Security 2011 olacaktır.

Norton Internet Security 2011 (Beta)

İlk Göze Çarpan Ögeler

Öncelikle ilk göze çarpan hızı oluyor. Çünkü bildiğiniz üzere Norton'lar genelde sistemi yoran ve efektif çalışmanızı engelleyen yazılımlardır. Fakat Beta sürümünde bile hızlandırabildiklerine göre 2011'de muhtemelen bu engeli aşmış olacaklar.

Insight teknolojisi sayesinde hedefteki dosyaların risk durumunu göz önüne alarak arama modunu kendi seçebiliyor. Örneğin risk barındırmayan bir dosya ise fazla üzerinde durmadan yüzeysel bir taramayla geçebiliyor. Kısacası zaman ve bellek kaybına yol açmıyor.

Sadece dakikalar içerisinde tüm bağlantıları tarayarak son derece sağlam bir duvar oluşturuyor.

Gerçek zamanlı SONAR (Gelişmiş cevaplar için Symantec online ağ desteği) sayesinde bilgisayarınızın kontrolü her zamn elinizde olur.

Güvenlik duvarından bir şekilde geçmiş fakat hala bilgisayarınız için tehtit oluşturacak şeyleri engeller.

İnternet üzerinden bulaşabilecek her türlü zararlı yazılımı veya saldırıları tespit ederek engeller ve siler.

Geri yükleme aracı sayesinde bilgisayarınızın en stabil halini yedekleyerek gerektiğinde o haline geri döndürebilirsiniz ya da sadece stabil hale getirilmesini sağlayabilirsiniz.

Norton Internet Security 2011 (Beta)

Özellikler

Norton Kimlik Güvenliği

Tarayıcınız üzerinden yapacağınız tüm alışverişlerde online olarak kimlik koruması sağlar

Gelişmiş kimlik avı engelleyicisi sayesinde, farketmeden girdiğiniz zararlı sitelerde kimlik bilgilerinizin çalışmasını engeller

Şifreleriniz internet çıkışında farklı bir algoritmayla tekrar şifrelenir ve paketler halinde gönderilir. Bu şekilde risk en aza iner.

Kesintisiz Kontrol

 • Her türlü güvenlik ögesini parmaklarınızın ucuna getirir.
 • Bilgisayarınızı kullanmadığınız zamanlarda kaynakların ne şekilde kullanılacağını ayarlayabilirsiniz.
 • Bilgisayarınızın her türlü güvenlik durumunu gözden geçirebilirsiniz.
 • Sessiz modu sayesinde oyun oynarken, film izlerken oluşacak kesintileri engelleyebilir alarmını kapatabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız işler bölünmemiş olur.
 • Çift yönlü ve akıllı güvenli duvarı sayesinde otomatik olarak güvenliğinizi korumaya devam eder. Risk görünen durumlarda ayarları değiştirebilir.

Güvenli Ağ

 • Kendi ağınız için güvenlik oluşturmanıza yardımcı olur
 • Ortak kablosuz bağlantılarda bilgisayarınıza tam koruma sağlar

Ebeveyn Kontrolü

 • Kendi kişisel hesabınızı oluşturarak gelişmiş bir ebeveyn kontrolü sağlayabilirsiniz

Spam Engelleme

 • Spam filtresi artık her zamankinden daha iyi

Sonuç

Beta sürümü olduğu için kesin net bir kanat oluşması zor fakat vadettiği tüm özellikleri içinde barındırdığını ve yeni kontrol paneliyle, yeni görselleriyle kat kat geliştirilmiş hızıyla küllerinden doğduğunu söylemek yanlış olmaz. Norton paketinin önümüzdeki sene tüm piyasayı karıştıracağı kesin