Advanced Windows Care V2 PersonalEkleyen
cetin
Güncelleme Zamanı
09.09.2009

Advanced Windows Care V2 Personal bilgisayarınızı koruyan, onaran ve optimize eden oldukça kolay kullanıma sahip bir bakım yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde bilgisayarınızın performansı yükselir ve mevcut güvenlik sorunlarınız hallolur.

Advanced Windows Care V2 Personal bilgisayarınızı koruyan, onaran ve optimize eden oldukça kolay kullanıma sahip bir bakım yazılımıdır. Bu yazılım sayesinde bilgisayarınızın performansı yükselir ve mevcut güvenlik sorunlarınız hallolur.

Kurulum sihirbazı bölge ve dil seçeneklerini otomatik olarak algılayarak kurulumun dilini bu ayarlardaki dil ile eşleştiriyor. Böylece önümüze bir dil seçimi menüsü gelmeden kurulum doğrudan Türkçe (bölge ve dil seçeneklerimiz Türkiye/Türkçe olarak ayarlanmış ise) olarak başlıyor. Program çok büyük bir boyuta sahip olmadığı için kurulum sıra süre içinde tamamlanıyor.

Kurulum bittikten sonra programın üreticisinin internet sitesine otomatik olarak yönlendiriliyoruz; bu işlem reklam yazılımlarını silmeyi taahhüt eden bir program tarafından gerçekleştirildiği için oldukça ilginç. Bu yönlendirme esnasında karşımıza bir sihirbaz çıkıyor. Bu sihirbaz ile kurulum sırasında dil seçimine gerek duymayan program, açılırken hangi dili kullanmak istediğimizi soruyor. Yazılımda İngilizceden Arapçaya, Fransızcadan Sırpçaya, Almancadan Macarcaya, İtalyancadan Türkçeye 20 dil desteği mevcut.

Advanced Windows Care V2 Personal

Dil seçiminden sonra Advanced Windows Care başlatılıyor. Program, başlarken sistemle ilgili yanlış bir karar vererek sorun yaşamamız ihtimaline karşı bir geri yükleme noktası oluşturuyor. Eğer böyle bir hata oluşursa bu geri yükleme noktasına dönerek gerçekleştirdiğimiz işlemin geri alınmasını sağlamış oluyoruz.

Programın ana penceresi ile birlikte açılan üretici firmanın yaptığı reklamları içeren pencereyi programı ücretsiz sürümde kullanırken her açılışta görmek zorundayız. "Bu pencereyi tekrar gösterme kutucuğunu" işaretlemeye çalıştığımızda program uyarı vererek ücretsiz sürümde bunu gerçekleştiremeyeceğimizi söylüyor.

Advanced Windows Care V2 Personal

Advanced Windows Care yazılımının kullanıcı arayüzü çok kolay bir kullanıma sahip. Yalnızca gerçekleştirmek istediğimiz işlemlerin yanındaki kutucuğu işaretliyoruz ve Tara düğmesine basıyoruz ve program belirlediğimiz alanlardaki sorunları bulmaya başlıyor. Yani tek tuş ile eksiksiz bir sistem taraması yapabiliyoruz.

Tarama tamamlandıktan sonra yapmamız gereken ise Onar tuşuna basarak yazılımın bulduğu problemleri onarmasını sağlamak. Bu aşamada da yalnızca istediğimiz alanlardaki problemi çözmemiz mümkün. Örneğin; tarama yapılırken Gizliliğin Süpürülmesi işleminin yanındaki kutucuğu işaretlememize ve programın bu alanda problemler bulmasına karşın Onar tuşuna basmadan önce bu kutucuktaki onay işaretini kaldırırsak program bu problemlerle ilgilenmez. Ayrıca Detaylı göster linklerine tıklayarak problemlerin detaylarını öğrenebilir, problemlerin her birine özel çözümler getirebilirsiniz. Programın onarma işlemi ile ilgili bir eksisi var; onarma işlemi başladığında bu işlemi duraklatmak ya da durdurmak mümkün değil. Onarma işleminin bitmesini beklemek zorundayız. Her ne kadar onarma işlemi sırasında arayüzde Kapat butonu bulunsa da ne yazık ki bu buton işlev görmüyor. Programı kapatmak için bu düğmeye bassak da ancak onarma işlemi bittikten sonra programı kapatabilmiş oluyoruz.

Advanced Windows Care V2 PersonalAdvanced Windows Care V2 Personal

Advanced Windows Care birçok güvenlik özelliğini bir araya getiren isteğe bağlı bir tarayıcıdır. Yerleşik koruma sunmamasına rağmensisteminize bağışıklık kazandırma yeteneği ile muhtemel tehditlerden korunmuş olursunuz. Birkaç tıklama ile kapsamlı bakım sunan Advanced Windows Care bilgisayarınızda casus yazılım ve reklam yazılımlarının kaldırılması; güvenlik tehditlerinin önlenmesi; gizliliğin korunması; kayıt defteri hatalarının düzeltilmesi; geçici dosyaların temizlenmesi; başlangıç dosyalarının temizlenmesi; Windows'un onarılması; sistemin hızlandırılması gibi işlemleri gerçekleştirerek sistem bakımınızı gerçekleştirir. Advanced Windows Care ile boşta kalmış kayıt defteri girdilerinden; sisteminize bulaşmış ve bilgilerinizi çalan casus yazılımlardan; sisteminizi gereksiz yere zorlayan geçici dosyalardan kurtulabilirsiniz.

Dört Yardımcı Araç

Advanced Windows Care V2 Personal 4 araç ile birlikte gelmektedir; Başlangıç Yöneticisi; Bellek Temizleyicisi; İlave eklentiler ve Disk Yöneticisi.

Başlangıç yöneticisi ile sistem açılışında çalışan uygulamaları yönetebilirsiniz. Gereksiz uygulamaların çalışması engelleyerek sistem açılış hızınızı arttırabilir ya da tehlikeli uygulamaları durdurarak sisteminize zarar vermelerini engelleyebilirsiniz.

Advanced Windows Care V2 Personal Advanced Windows Care V2 Personal

Bellek Temizleyicisi ile kullanılan bellek durumunu görüntüleyebilir ve gereksiz işlemleri durdurarak bellek üzerinde boş alan kazanabilir ve böylece sisteminizi hızlandırabilirsiniz.

Advanced Windows Care V2 PersonalAdvanced Windows Care V2 Personal yazılımının diğer bir güzel özelliği de barındırdığı Disk Yöneticisi. Disk Yöneticisi sabit disklerinizi analiz ederek içeriğini detaylı bir şekilde listeler. Bu özellik sayesinde dosyaları görüntü, ses, resim ve belge gibi türlere ayırabilir; en büyük boyutlu 100 dosyayı görüntüleyebilir ya da sabit diskinizde bulunan birebir eşi olan dosyaları bulabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı sağlayan, casus yazılım ve reklam yazılımları gibi kötü niyetli yazılımları temizleyen, gereksiz disk alanı işgallerini ortadan kaldıran, eksiksiz bir bakım ve onarım aracı olmasına rağmen ücretsiz bir şekilde birkaç ufak kısıtlama dışında tamamen kullanılabilir olan Advanced Windows Care V2 Personal, sistem bakım ve onarımı yapmak isteyen kullanıcıların bulundurması gereken bir program.