Windows 7 ile uyumlu Anti Spyware ProgramlarıEkleyen
deniznegis
Güncelleme Zamanı
03.04.2010

Windows 7 hızla popülerleşiyor; bu yüzden zararlı yazılımlara karşı bilgisayarları koruyan Antivirüs, Anti-Spyware gibi yazılımların Windows 7 uyumlu olması giderek önem kazanıyor.

Her geçen gün daha çok kişi Windows 7 kullanmaya başlıyor. Notebooklar çoğunlukla Windows 7 işletim sistemi yüklü olarak satılıyorlar. Güvenlik olarak Windows 7 her ne kadar önceki Windows'lara göre daha gelişmiş olsa da günümüzde bilgisayar kullanıcılarının çoğunlu virüslerden ve zararlı yazılımlardan korunmak için ekstra programlara başvuruyor.

Windows Defender
Kullanıcılar ekstra güvenlik programları kullanmayı tercih etse de Windows 7 kendi içinde bir anti-malware (zararlı yazılım) programı ile geliyor. Tüm Windows 7 paketlerinde bulunan Windows Defender çoğu kullanıcı için yeterli bir koruma sağlıyor ve doğal olarak Windows 7 ile gayet uyumlu.

deWindows 7 ile uyumlu Anti Spyware Programları

Spybot Search & Destroy
Spybot Search & Destroy en popüler ve en iyi anti spyware programlarından biri. Windows 7 ile gayet uyumlu çalışıyor. Sistem bağışıklığını açabilir tarama işlemlerini sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

Windows 7 ile uyumlu Anti Spyware Programları


Ad-Aware
Belki de ne çok tercih edilen casus yazılım temizleme programı olan Ad-Aware, yapımcısı Lavasoft'un da açıkladığı gibi Windows 7 ile sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Windows 7 ile uyumlu Anti Spyware Programları

Malwarebytes' Anti-Malware
Malwarebytes, Ad-Aware ve Spybot kadar popüler olmasa da oldukça etkili ve başarılı bir program. Ücretsiz versiyonunda gerçek zamanlı koruma bulunmuyor ama zararlı yazılımları taramak için oldukça etkili.

Windows 7 ile uyumlu Anti Spyware Programları

Spyware Blaster
Spyware Blaster diğer anti-spyware programlarından farklı bir biçimde çalışıyor. Spyware Blaster programı bilinen casus yazılımlara karşı koruma sağlayan ve sürekli açık olması gerekmeyen bir kalkan olarak düşünebilirsiniz. Sadece güncelleme için çalıştırmanız gerekiyor. Spyware Blaster programı Active X kontrolleriyle ilgili casus yazılım listesini engelliyor ve çalışamamaları için kayıt defterinde işaretliyor.

Windows 7 ile uyumlu Anti Spyware Programları