En İyi Wordpress Güvenlik EklentileriEkleyen
deniznegis
Güncelleme Zamanı
03.08.2011

Çeşitli eklentilerle Wordpress ile yapılmış siteniz, blogunuz için güvenlik sağlayabilirsiniz.

En İyi Wordpress Güvenlik Eklentileri

En popüler içerik yönetim sistemlerinden biri olan Wordpress ile pek çok web sitesi ve blog yapılıyor. Eğer siz de web siteniz / blogunuz için Wordpress'i tercih edenlerdenseniz bu Wordpress eklentileri ile sitenizin güvenliğini artırabilirsiniz. İşte WordPress için en iyi güvenlik eklentileri:


AskApache Password Protect
Bu Wordpress eklentisi siteniz için sıkı bir şifre güvenliği sağlıyor. Sadece wp-admin klasörünü değil, wp-includes, wp-content, eklentiler vb. için de koruma sağlıyor.

AskApache Password Protect indir

Secure Wordpress
Bu eklenti, Wordpress kurulumunu güvenlik altına alıyor. Secure Wordpress, giriş ekranındaki hata bilgisini kaldırır; eklenti klasörüne indez.html ekler ve admin alanı dışında wp-admin sürümünü gizler.

Secure Wordpress indir


WordPress Database Backup
WordPress Database Backup, adından da tahmin edebileceğiniz gibi çekirdek Wordpress tablolarını ve aynı veritabanında seçtiğiniz diğer tabloların yedeğini almanızı sağlar.

WordPress Database Backup indir

WP Security Scan
WP Security Scan, Wordpress kurulumunuzu tarar ve güvenlik açıkları tespit ederek hataların düzeltilmesi için önerilerde bulunur. Sitenizi tarayıp şifreleri, dosya izinlerini, veritabanı güvenliğini ve WP sürümünün gizlenmesini kontrol eder.

WP Security Scan indir

WordPress File Monitor
Bu eklenti Wordpress kurulumunda yapılan değiştirme, ekleme, silme gibi dosya değişikliklerini güvenlik bakımından takip eder. Bir değişiklik olduğunda belirtilen adrese e-posta atarak yöneticiyi uyarır.

WordPress File Monitor indir

Force SSL
Force SSL eklentisi güvenlik amacıyla HTTPS bağlantıyı zorunlu kılar. Eklenti basitçe standart 'http'den yapılan istekleri 'https'e yönlendirir.

Force SSL indir


Admin SSL
Admin SSL, Wordpress girişini ve admin sayfalarını güvenlik altına alır. Eklenti, tüm SSL ayarlarını ve şifreli çerez içeriklerini destekler.

Admin SSL indir

Replace WP-Version
Wordpress kurlumununu güvenliğini sağlayan ve kolay bir şekilde wp sürümü ile wp veritabanı sürümünü değiştiren küçük bir Wordpress eklentisi.

Replace WP-Version indir

Akismet
Akismet, sitede, blogda yapılan yorumların spam olup olmadıklarını denetliyor ve şüpheli bulduklarını engelliyor. İsterseiz engelenen oyumları kontrol edip yayına da alabiliyorsunuz.

Akismet indir