Rapidshare hack'leme ipuçları ve ücretsiz dosya indirmeEkleyen
baktas
Güncelleme Zamanı
08.09.2009

Rapidshare dünyanın en sık ziyaret edilen sitelerinden biri. İnternet trafiğinin istatistiğini tutan Alexa'ya göre site, ziyaret edilme konusunda dünyada ilk 20'de. Peki, nedir bu Rapidshare? Ne işe yarar?

Rapidshare hack leme ipuçları ve ücretsiz dosya indirmeRapidshare, bir dosya paylaşım sitesidir. Kullanıcıların yüklediği (upload) dosyaları sunucularında barındıran site bu dosyalar için oluşturulan bağlantılara tıklayan diğer kullanıcıların dosyaları bilgisayarlarına indirmelerini sağlar. Site bu dosya aktarım işlemlerini oldukça yüksek hız oranları ile gerçekleştirir. Ücretsiz servisindeki maksimum değer olan 200 MB'lık bir dosyayı bile oldukça hızlı bir şekilde aktarabildiği için eMule gibi P2P ağlardan çok daha kullanışlı ve hızlıdır. Bu özellikleri Rapidshare'i bir marka haline getirmiştir ve site dünyanın en popüler siteleri arasında yerini almıştır.

Rapidshare'in ücretsiz servisinin yanı sıra bir de ücretli Premium hizmeti mevcut. Rapidshare'in ücretsiz servisindeki çeşitli kısıtlamaları kullanımınıza uygun değil ise ücretli hizmetini kullanabilirsiniz. 200 MB'lık maksimum dosya boyutu ve çoklu bağlantılar kullanarak daha hızlı indirme yapan indirme yöneticilerine izin verilmemesi gibi kısıtlamalar ücretsiz servisin en önemli kısıtlamaları. Eğer 200 MB üzeri bir dosya indirmek/yüklemek (download/upload) ve dosya indirme işlemlerinizin çok daha hızlı gerçekleşmesini istiyorsanız Premium hizmeti deneyebilirsiniz. Ancak bazı ipuçlarının yardımı ile ücretsiz kullanımda bile Rapidshare'den maksimum verim alabilirsiniz.

  • RapidCheck programı ile ücretsiz Premium hesapları edinin. Rapidshare zaman zaman Premium hesaplarını ücretsiz bir şekilde dağıtır. RapidCheck programı sayesinde bu dağıtımlardan haberdar olursunuz ve böylesine fırsatları kaçırmazsınız.
  • RapidFind.org'u kullanın. Kendini dünyanın ilk Rapidshare forumu olarak niteleyen sitedeki, konulara göre ayrılmış tartışma alanlarında aradığınız dosya bağlantılarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.
  • Shareminer aramaçubuğunu kullanın. Aradığınız dosyayı RapidFind sitesinde bulamama ihtimalinize karşı Shareminer arama çubuğunu indirin ve kullanın. Rapihshare dışında Megaupload gibi diğer dosya paylaşım sitelerinde de arama yapabilen bu eklenti sayesinde aradığınız dosyaları rahatlıklabulabilirsiniz.
  • Çok parçalı linkleri indirmek için Linkrr'ı kullanın. Linkrr tıklanamayan linkleri ve/veya link listelerini tıklanabilir hale getiren ve Rapidshare, Megaupload gibi dosya depolama sitelerindeki, çok parçalı dosyaları indirebilmek için oldukça kullanışlı olan küçük bir uygulamadır.
  • Aynı anda birden fazla dosya yükleyin. Ücretsiz servisin izin vermediği aynı anda çoklu dosya indirme işlemlerinizi SwitchProxy eklentisi ile gerçekleştirebilirsiniz. Bir Firefox eklentisi olan SwitchProxy ile Rapidshare'e farklı Proxy adresleri ile bağlanarak sitenin sizi farklı kullanıcılar olarak görmesini ve birden çok dosya yüklemenize izin vermesini sağlayabilirsiniz.