Mutlu Etme Garantili En İyi Online HediyelerEkleyen
obahadir
Güncelleme Zamanı
08.06.2010

Yerinizden bile kalkmadan hedefi tam 12'den vurmanızı sağlayacak 12 online hediye...

Yılbaşında ailenizden birisine, bir arkadaşınıza ya da sevgilinize hediye almayı istiyor ama hangi hediyeyi seçeceğinize karar veremiyor musunuz? İşte size birbirinden farklı 12 online hediye önerisi.

Yılbaşında sevdiğiniz kişilere almak istediğiniz hediyeyi internetten seçmek zamandan tasarruf etmenizi sağlarken size neredeyse sınırsız sayıda seçenek sunar.

Eğer yılbaşında kimseye hediye vermek gibi bir düşünceniz yoksa listede yer alan önerileri; doğum günü, sevgililer günü, bayram, diğer özel günler veya sevdiğiniz birisini sevindirmek istediğiniz herhangi bir anda kullanacağınız hediye alternatifleri olarak da not alabilirsiniz.

Saklayacak çok fazla dosyası olanlara:
1- Dropbox Üyeliği

Yılbaşında Mutlu Edecek En İyi Online Hediyeler
Ücretsiz kullanıcılarına upload başına 50MB sınırla birlikte 1GB veri depolama alanı sunan Dropbox web tabanlı veri depolama siteleri içinde en çok beğenilenlerden birisidir.

Eğer hediye almayı düşündüğünüz kişi dijital depolamaya ihtiyaç duyan birisiyse ona; aylık 9.99 USD'a 50GB veya aylık 19.99 USD'ye 100GB olmak üzere değişik versiyonlardaki Dropbox üyeliklerinden birisini hediye edebilir ve böylece yeni yıla daha mutlu girmesini sağlayabilirsiniz.

Fotoğraf meraklılarına:
2- Flickr Pro Hesabı

Yılbaşında Mutlu Edecek En İyi Online Hediyeler
Dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım sitelerinden birisi olan Flickr fotoğraf meraklılarına sınırsız fotoğraf ve video yükleme imkanı verdiği Pro hesap çeşidini 24.95 USD fiyatla bir yılbaşı hediyesi olarak sunuyor.

Flickr Pro, fotoğraf meraklısı arkadaşınızın veya ailenizin üyesinin yeni yılda daha fazla fotoğrafını sizinle paylaşabilmesini sağlayacaktır.

Yardımseverlere:
3- Kiva.org Hediye Çeki

Yılbaşında Mutlu Edecek En İyi Online Hediyeler
Kiva, Hindistan'da başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan mikro finans organizasyonları içinde internet üzerinde büyük başarı elde etmiş bir sosyal yardım organizasyonudur.

Sistemde bağışlanan paralar ihtiyacı olanlara borç olarak verilir ve ihtiyaç sahibi kişi hedeflediği bağış tutarını topladıktan sonra sistemden çıkar. Bağışı alan kişi parayı ihtiyacı için kullandıktan sonra borç aldığı kişilere geri öder. Bağışçı hesabına gelen parayı eğer dilerse bir başkasına yeniden ödünç olarak verebilir. En düşüğü 25 USD olmak üzere gönüllülerin yaptıkları bağışların ortalama geri ödeme süresi 1 yıldır.

Birçok uluslararası sivil toplum örgütü ve şirketin desteğiyle yürütülen Kiva'ya ait web sitesinde, bağış yaptığınız (Aslında finanse ettiğiniz) kişinin kimliğini, nerede yaşadığını, toplam kaç paraya ihtiyacı olduğunu ve parayı hangi amaçla kullandığını adım adım gözlemleyebilirsiniz. Organizasyon, destek aldığı Paypal gibi finans kuruluşları sayesinde uluslararası para transferlerini masrafsız gerçekleştirebilmektedir.

Kiva.org üzerinden hediye edeceğiniz bir online sertifika; hem hediye ettiğiniz kişi hem de dünyanın öteki ucunda yardımı alacak kişi olmak üzere aynı anda iki kişiyi birden sevindirecektir.

Apple ürünlerini sevenlere, kitap- DVD meraklılarına, müziksiz yapamayanlara, işkoliklere ve hafızası zayıf olanlara özel hediyeler

Apple ürünlerini sevenlere:
4- iTunes Hediye Çeki

Yılbaşında Mutlu Edecek En İyi Online Hediyeler
Çok zengin bir içeriğe sahip olan iTunes Store'da geçerli olacak hediye çekleri iyi bir yılbaşı hediyesi olabilir. Hediye çeklerinin tutarı15 USD'dan başlıyor.

Üstelik iTunes hediye çekleri fiziksel olarak basılıp hediye sahibine verilebildiği gibi e- posta yoluyla ve hatta Facebook üzerinden de alıcıya ulaştırılabiliyor.

* Bu hizmeti kullanabilmek için bilgisayarınızda iTunes yüklü olmaldır. Yüklemek için tıklayın

Kitap- DVD meraklılarına:
5- Amazon.com Hediye Kartı

Yılbaşında Mutlu Edecek En İyi Online Hediyeler
Dünyanın en büyük online alışveriş sitesi Amazon.com; normal posta, e- posta veya yazdırıp elle vermek gibi çeşitli metodlarla çek hediye etme imkanı sunuyor. Hediye kartı gönderecek kişi hediyenin tutarını kendisi belirleyebilirken, kartın üzerinde bulunan resim ve yazılar kişiselleştirilebiliyor.

Bu hediye, özellikle çeşitli alanlardaki değişik ürünlere ilgi duyan kişilere Amazon.com'un çok çeşitli ürünleri içinden seçim imkanı tanıması özelliği ile dikkat çekiyor.

Müziksiz yapamayanlara:
6- Last.fm Üyeliği

Yılbaşında Mutlu Edecek En İyi Online Hediyeler
Ücretli olana kadar Türkiye'nin en çok dinlenen online müzik dinleme uygulaması Last.fm ücretli olduktan sonra da popülaritesini korumaya devam ediyor.

Bir ay için 3 Euro veya yıllık kullanım için 36 Euro ödeyerek Last.fm'i sevdiğiniz kişiye hediye edebilirsiniz.

İşkoliklere ve hafızası zayıf olanlara:
7- Evernote Premium

Yılbaşında Mutlu Edecek En İyi Online Hediyeler

Mobil ve web ortamları arasında sağladığı senkronizasyon imkanı ve diğer etkileyici özellikleriyle kısa sürede çok sayıda kullanıcının gözdesi haline gelen Evernote; ücretsiz sürümde sağlamadığı aylık 500MB upload imkanı gibi özellikleri Premium üyelerine yıllık 45 USD'a veriyor.

Yoğun iş hayatına boğulmuş arkadaşlarınıza çok yardımcı olabilecek Evernote, iyi bir hediye seçimi olabilir.

Kıyafet düşkünlerine, doğa gönüllülerine, oyunculara, sağlıklı yaşam meraklılarına, her yaştan afacanlara ve gadget meraklılarına özel hediyeler

Kıyafet düşkünlerine:
8- Victoria's Secret Hediye Kartı

Yılbaşında Mutlu Edecek En İyi Online Hediyeler
En bilinen kadın giyim markalarından Victoria's Secret'da müşterilerine yılbaşı için özel hediye kartı imkanı sunuyor.

Kartı hediye ettiğiniz kişiye; ayakkabıdan geceliğe, iç çamaşırından çoraba çok geniş bir yelpazede seçim yapma şansı verecek Victoria's Secret hediye kartı, online olarak alıcısına ulaştırılabiliyor ve kartın sahibi dilediği Victoria's Secret ürününü internet üzerinden seçip sipariş verebiliyor.

Doğa gönüllülerine:
9- TEMA Vakfı Bağış Sertifikası

Yılbaşında Mutlu Edecek En İyi Online Hediyeler

Tema.org.tr adresinden en düşüğü 25 YTL olmak üzere yapacağınız fidan bağışı ile sevdiğiniz insana bir doğa gönüllüsü sertifikası gönderebilirsiniz. Tema Vakfı posta ile gönderdiği sertifikalar ve sizin gidip bizzat Tema Vakfı'ndan alacağınız sertifikalar için ek bir ücret almazken, özel kargo şirketi ile gerçekleştirilen gönderiler için 4 YTL ekstra ücret talep ediyor.

Oyunculara:
10- Sendit.com Hediye Kuponu

Yılbaşında Mutlu Edecek En İyi Online Hediyeler

Özellikle oyun satışı konusunda verdiği hizmetle tanınan Sendit.com yeni yılı özel kampanyalarla ve tutarı istenildiği kadar belirlenebilen özel hediye çekleri ile karşılıyor.

Sendit.com; hediye kuponlarını alıcının e- posta adresine anında gönderiyor. Hediye edilen kupona ait tutar tıpkı sitenin tamamında gerçekleştirebilen alışveriş gibi Euro veya İngiliz Sterlini olarak belirlenebiliyor. Sendit.com hediye bulma sihirbazı sayesinde; yaşa, fiyata ve ilgi alanlarına özel hediye seçimi yapmak daha da kolay bir hal alıyor.

Sendit.com hediye çekine sahip olan arkadaşınız sınırsız oyun seçenekleri yanında sitede bulunan DVD, kitap, blu- ray gibi çok çeşitli alternatifler içinden dilediğini seçebilecek.

Sağlıklı yaşam meraklılarına:
11- Iherb
Vitaminleri

Yılbaşında Mutlu Edecek En İyi Online Hediyeler
Iherb.com yüzlerce çeşit ilacı online olarak sipariş verip uygun fiyata edinebileceğiniz bir ilaç satış sitesi.

Iherb üzerinden seçeceğiniz vitaminlerle sevdiğiniz kişininin 2010'a daha sağlıklı girmesini sağlayabilirsiniz. Özellikle grip salgınının tüm hızıyla devam ettiği şu günlerde iyi beslenme ve vitamin takviyesi herkes için şart gibi gözüküyor.

Iherb.com'dan vitaminler yanında çeşitli alerji ilaçları ve reçetesiz satılan çok sayıda ürünü de temin edebilmeniz mümkün.

Her yaştan afacanlara ve gadget meraklılarına:
12- ThinkGeek.com Hediye Çeki

Yılbaşında Mutlu Edecek En İyi Online Hediyeler
İlginç elektronik aletler ve gadgetler satan ThinkGeek bu alanda en çok tanınan web sitelerinden birisi.

Birbirinden farklı ve her çeşit zevke hitap eden yüzlerce ürün bulmanın mümkün olduğu ThinkGeek kullanıcılarına yeni yıla özel hediye çekleri gönderme imkanı veriyor. Hediye vereceğiniz kişi kim olursa olsun mutlaka ThinkGeek'te kendisine uygun bir şey bulacaktır.

Eğer "Çek hediye etmek istemiyorum, vereceğim hediyeyi kendim belirlemek istiyorum" derseniz ThinkGeek'tekine benzer ürün gamına sahip olan buldumbuldum.com'dan veya bunlardanistiyorum.com'dan da faydalanabilirsiniz. Bu sayede hediyeniz için ödeyeceğiniz kargo masrafını minumumda tutmuş olursunuz.