TypingMaster Typing Test 6.3 incelemesiEkleyen
cetin
Güncelleme Zamanı
31.05.2012

Typing Master, klavye ile yazım hızınızı arttıracak bir test ve klavye kullanımı geliştirme yazılımıdır.

TypingMaster Typing Test programın kurulumu gayet basittir. Kullanıcı sözleşmesini kabul edin ve yüklenecek konumu belirleyin. Yüklenecek özellikler kısmında program zaten demo sürümü olduğu için "Deneme sürümü öğreticisi"nden başka bir öğe seçmemize izin verilmiyor. Yükleme kısa sürede bitiyor.

TypingMaster Typing Test 6.3Program açılır açılmaz sizden isminizi girmenizi istiyor. İsminizi girip devam ettikten sonra programın deneme metinlerinden birini seçip isterseniz üst kısımdan test süresini (duration) belirleyerek teste başlıyorsunuz.


TypingMaster Typing Test 6.3Test başladıktan sonra, seçmiş olduğunuz metni seçmiş olduğunuz süre içerisinde yazmaya çalışıyorsunuz. Süre bitince program bir rapor görüntülüyor. Bu raporda toplam yazım süresi, brüt hız, doğruluk, net hız gibi birçok detay bulunuyor ve dereceniz gösteriliyor. Program ile çalışmaya devam ettikçe bu değerleri eski derecelerinizle karşılaştırıp gelişiminizi siz de izleyebilirsiniz.

TypingMaster Typing Test 6.3Program ayrıca birçok gelişmiş ısınma oyunu içeriyor. Bu oyunlar hem eğlenceli hem de klavye kullanma hızınızı artırmanıza yardımcı oluyor.


TypingMaster Typing Test 6.3Clouds adlı oyunda ekrandan geçen bulutları yakalıyor ve üstlerinde beliren kelimeleri girdikten sonra boşluk veya ENTER tuşları ile onaylıyoruz. Bulutların arasında ENTER / boşluk (ileri) veya geri alma (geri) tuşları ile dolaşabiliyoruz. Fırtınalı bulutlar fazladan puan kazandırıyor ve 6 bulutu kaçırırsanız oyun bitiyor.

Bubbles oyununda ise içinde harfler olan ve ekranda yukarı doğru yükselen baloncuklar içerisindeki harfleri baloncuklar ekrandan kaçmadan girmelisiniz. Büyük / küçük harf duyarlılığı var ve bir süre sonra doğru baloncuklar giderek hızlanıyor.

Wordtris oyunu Tetris oyununa çok benziyor. Bu oyunda yukarıdan gelen çubuğun içindeki kelimeyi girip çubuk aşağıya erişmeden boşluk tuşuna basarak çubuğu yok etmeniz gerekiyor. 6 çubuk kaçırırsanız oyun sona eriyor.

ABC oyununda ise alfabeyi (İngiliz alfabesi) baştan sona en kısa sürede girmeye çalışıyoruz. Program, çoklu kullanıcı desteğine sahip, yani arkadaşlarınızla birlikte oynayarak, klavye kullanım hızı konusunda yarışmanız mümkün. Ayrıca isterseniz elde ettiğiniz başarılı sonuçları diploma olarak yazdırabiliyorsunuz.

Program İngilizce ama bu klavye hızını artırmak için engel değil. Sadece deneme sürümü bile gayet eğlenceli ve klavye ile yazma hızını geliştirmeye hayli yardımcı oluyor.