Business Translator 9.02Ekleyen
guven
Güncelleme Zamanı
09.09.2009

Business Translator 9.02 tam 10dilde çift taraflı çeviri yapabilen, 10 dilde çift taraflı sözlük sunan ve karşılıklı olarak web sayfalarını 10 dilde çevirme yetenekleriyle size yardımcı olmak için geliştirildi.

Yabancı dil bilmek günümüzde iyi bir işe girmenin ön koşulu olmuş durumda. İngilizce başta olmak üzere çoğumuz en az bir yabancı dili öğrenmiş durumda. Peki, bu yeterli mi? Fransızca, Almanca yazışmalar ne olacak? Aradığınız kaynak İngilizce değil de İspanyolca ya da İtalyanca bir web sitesinde mevcutsa ne yapacaksınız? Business Translator 9.02 tam 10 dilde çift taraflı çeviri yapabilen, 10 dilde çift taraflı sözlük sunan ve karşılıklı olarak web sayfalarını 10 dilde çevirme yetenekleriyle size yardımcı olacaktır. Business Translator 9.02 Internet kaynaklarına dayanan çevrimiçi çalışan bir tercüme yazılımdır. Business Translator'ın desteklediği 10 dil arasında ne yazık ki Türkçe yok. Buna karşın İngilizce gibi en az bir yabancı dil bilerek geriye kalan 9 dilden faydalanabilirsiniz.

Business Translator'ı test ederken çevirisi en zor türlerden biri olan şiiri kullandık. Özdemir İnce'nin Fransızca yazdığı bir şiirini İngilizceye çevirdik ve sonrada kendi yaptığı Türkçe çevirisi ile karşılaştırdık. Sonuçlar ufak birkaç hata dışında oldukça iyiydi. Almanca ve İngilizce çevirilerde tutarlı çeviriler yaptığını söyleyebiliriz. Business Translator ya da benzeri çeviri yazılımlarından mucizeler beklememelisiniz nede olsa makine çevirisi henüz gelişmekte olan bir bilim dalı. Business Translator ile daha çok yabancı dildeki web sayfaları ya da metinler hakkında genel bir fikriniz oluşabilir.

Business Translator 9.02 Business Translator 9.02

Business Translator kendi ana çevri penceresinin yanı sıra Business Translator for Web adlı bir web sitesi çevirmenine de sahiptir. Business Translator for Web, web sitelerindeki metinlerin uzunluklarına ya da karmaşıklıklarına bakmaksızın onları seçtiğiniz hedef dile çevirir.

Yazılım web sayfalarındaki metinleri çevirirken sayfa yapısını hiç bozmadan doğrudan metinleri seçtiğiniz hedef dile çevirmektedir. Business Translator for Web ile yaptığımız denemelerde uygulama İngilizce bir oyun sitesini çevirmede oldukça başarılıydı. Business Translator özellikleri bunlarla sınırlı değil bu uygulamayı bir metin tercüme aracı olarak kullanmanın yanı sıra biraz yavaş çalışsa da 10 dilde çift taraflı bir sözlük olarak da kullanabilirsiniz. Business Translator ile çevirdiğiniz metinleri doğrudan yazılımı kullanarak yazdırabilirsiniz.

Eğer sizde büyük beklentilere girmeden 10 dilde çift taraflı çeviri, 10 dilde çift taraflı sözlük ve karşılıklı olarak web sayfalarını 10 dilde çevirebilen bir yazılıma ihtiyaç duyuyorsanız Business Translator sizin için doğru seçim olabilir.