RecuvaEkleyen
cetin
Güncelleme Zamanı
09.09.2009

Recuva, CCleaner programının da üreticisi olan Piriform tarafından üretilmiş ücretsiz bir dosya kurtarma programıdır. Program sayesinde yanlışlıkla sildiğiniz verilerinizi geri getirebilirsiniz.

Program başlangıcında açılan ve isteğe göre devre dışı da bırakılabilen Recuva Sihirbazı ile kurtarmak istediğiniz dosya türlerini ve bu dosyaların hangi ortamda bulunduğunu seçebilirsiniz.

Programın Gelişmiş Ayarlar penceresinde güvenli silinen dosyaların türünü seçerek bu dosyaları bulabilme ve derinlemesine tarama yaparak çok daha fazla dosya bulabilme ve kurtarabilme şansına sahipsiniz.

RecuvaRecuva

Kolay anlaşılan arayüz sayesinde programın kullanımı oldukça basit. Yalnızca tarama yapmak istediğiniz sabit disk(ler)i seçmeniz, Ayarlar penceresindeki tarama detaylarını belirlemeniz ve Tara düğmesine tıklamanız yeterli. Program, taramanın tamamlanmasından sonra sabit diskinizden silinen dosyaları listeler veönizleme olanağı ile istediğiniz dosyaları geri getirebilirsiniz.

İsmi İngilizcede kurtarma anlamına gelen "Recover" kelimesinden gelen Recuva sayesinde artık yanlışlıkla geri dönüşüm kutunuzdan sildiğiniz verilerinizi ya da MP3 oynatıcı ve dijital hafıza kartları gibi portatif ortamlardan silinen dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.