El İşi, Göz Nuru Sesler: GoldWaveGüncelleme Zamanı
26.11.2012

Ses ve müzik sanatıyla uğraşıyor, basit olduğu kadar pratik bir program arıyorsunuz. Ancak bu tip bir yazılımı piyasada bulmak bir hayli zordur.

Dijital ortamdaki ses ve müzik piyasasına hakim olan müzik programları genelde, komplike, büyük boyutlu ve kullanımı zordur. Başına oturduğunuz bir programı çözmek bazen aylarınızı bulabilir. Hatta FL (Fruity Loops) kullanıyorsanız, programla geçirdiğiniz 3. senenin sonunda bile yazılımın yeni fonksiyonlarını keşfedebilirsiniz.

GoldWave, tabii ki Cubase ya da FL tarzı bir program değil. Ancak onlar kadar faydalı. GoldWave ile sıfırdan müzik yapamazsınız ancak mevcut sesleriniz üzerinde detaylı oynamalar yapabilirsiniz.

Zamandan Kazan

GoldWave, kullanım esnasında size zamandan kazandırır. Öyle ki, geliştiriciler GoldWave'i bunun için dizayn etmişler. Karışık bir kontrol paneli yok ve istediğiniz herşeyi anında bulabiliyorsunuz. İşlem yapacağınız sekmelerin hepsi sürekli olarak göz önünde. Aradığınız herhangi bir özelliğe saatlerinizi vermek gibi bir zahmet de bulunmuyorsunuz. Bu açıdan GoldWave, en büyük artıyı kapıyor.
Kısa sürede, iyi iş çıkarmak isteyenler için biçimiş kaftan olan GoldWave, zamandan kısarak kaliteden çalmak gibi bir ödün vermiyor. Şimdi biraz da kalitesine değinelim.

El İşi, Göz Nuru Sesler: GoldWave

Profesyonel İş

Program, en çok da basitliği ile övgüleri alıyor. Daha önce GoldWave'in, kardeşlerine göre zaman kazandırdığını belirtmiştik. Aynı zamanda program, zaman kazandırdığı kadar da basit. Bu sayede kısa sürede, basit bir şekilde işlerinizi tamamlayabiliyorsunuz. Peki bunca kısıtlamaya rağmen GoldWave kalitesinden ödün veriyor mu? Tabii ki de hayır. GoldWave kısa sürede profesyonel işler çıkarmanıza zemin hazırlayan çok nadide bir ses düzenleme programı. Rakip ses düzenleme programlarına göre GoldWave, en çok tercih edilen olarak gösteriliyor. Her kesimden kullanıcıya hitap etmesi, hemen her işin altından çıkabilmesi ve bunları en basit şekilde yapabilmesi, kullanıcıyı cezbetmeye yetiyor. GoldWave aynı zamanda format dönüştürebilen bir ses düzenleme programı.
Müzik programları arasında en üst sırayı rakiplerine kaptırmayan GoldWave, ses düzenleme ve müzik programlarnın en tercih edileni.

Dijital Aranjörünüz

Gerek mikrofondan kayıt esnasında, gerekse stüdyo kayıtlarınızda GoldWave asla vazgeçemeyeceğiniz bir ses düzenleme programı olacaktır. Denemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

GoldWave indir

GoldWave ile ses düzenleme eğitimi için tıklayınız